Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 28.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Избор на Модераторнови  
Автор animalprograms (член)
Публикувано21.12.08 19:45



Предлагам да изберем нов модератор на клуба.

Считам, че този форум е място за обмен и обсъждане на сериозни идеи и информация, включително за популацията като цяло; за новини и анализи "за да сме в час". Затова модът преди всичко има моралното задължение доблестно да защитава правото за изразяване на различните мнения. Формално, той е длъжен също да следи за спазването на т. 6 (а) и (м) от Условията за използване услугите на Dir.bg, отнасящи се до преследването и клеветата срещу който и да е потребител.

Вече трети месец настоящият мод допуска форумът да бъде превръщан в злостен махленски клюкарник. Обичайни станаха брътвежи като "тъпанар" (Rapidfire); "изрод, който цицка от международните програми" (papyy); "храни улични котки от прозореца си с помия" (Таралеж).

Сега модът лично се зае с безпринципно преследване на чуждото мнение. Доскоро небрежно толерираше тримата споменати участника в намерението им да наложат цензура в тематиката на форума. Днес вече заявява, че предприема заключване на теми и триене на мнения по единствен критерий - техният автор.

Така, воден от своите емоции, капризи, симпатии и антипатии, модът вече се превърна в цензор на мненията, засягащи популацията като цяло. В своята безотговорност той изпадна дотам, че дори не търси смислени мотиви за постъпките си.

Предлагам (по азбучен ред) две подходящи според мен кандидатури:

- Denii

- MechoPuh

Нека чрез гласуване да изберем измежду тях новия модератор.



Тема Re: Избор на Модераторнови [re: animalprograms]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.12.08 19:53



Както писах и в бележката ти - аз в никакъв случай не искам да бъда модератор! Остава само една кандидатура.



Тема ЗА МечоПух [re: denii]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано21.12.08 20:01



Аз гласувам ЗА.



Тема Re: Избор на Модераторнови [re: animalprograms]  
АвторNeuka (Нерегистриран)
Публикувано21.12.08 20:02



Аз съм отскоро във форума. Забелязах, че някои от участниците се изживяват като тартори и съдници. Други пък призовават модератора да не допуска чужди мнения. Тези дни във връзка с реакцията на някои медии по повод фонда "ин витро" един държавен мъж призова прокуратурата и СЕМ "да хигиенизират ефира". Прокуратурата и СЕМ обаче не се хванаха на въдицата му.
Модератор, ти ще се хванеш ли на въдицата на мераклиите за хигиенизация на форума? Ще станеш ли цензор?
Знаете ли, въз основа на някои мнения и злостни подхвърляния във форума може да се направи невероятен журналистически материал. Впрочем, тук навъртат ли се журналисти?!



Тема Re: Избор на Модераторнови [re: animalprograms]  
Автор MechoPuh. (пристрастен)
Публикувано21.12.08 20:52



Аз любезно, но категорично отхвърлям идеята да ставам модератор, където и да било. Нямам време за такива неща, а и точно в този клуб съм ограничила участието си до хвърляне на бегъл поглед веднъж-дваж в седмицата. И това никак не е случайно

. Все пак благодаря за предложението. А какво мисля за цензурата ясно казах в предишната тема, където това се обсъждаше.

Редактирано от MechoPuh. на 21.12.08 20:52.



Тема Re: Избор на Модераторнови [re: animalprograms]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано21.12.08 21:15



като бивш модератор пък аз мога да кажа, че сегашният се справя повече от ПЕРФЕКТНО и искането на автора на тази тема е нищо повече от опит за разчистване на лични сметки.



Тема Re: Избор на Модераторнови [re: animalprograms]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано21.12.08 21:52



Слушай,..... пич. Гледам, че си ме упоменал в предишните си теми. Предполагам, защото колкото и вулгарна да съм била съм била права. Вероятно искаш нов модератор, за да ме банне. Ми за твое успокоение ще кажа, че и без друго влизам тук от дъжд на вятър, а и много рядко пиша. Безмислено е да се абиш. Та ти предлагам ето какво - оттук нататък, за да не 'замърсяваме ефира', всичко което имаме да си казваме, ще го казваме на "лични". Поне аз ще правя така, защото нямам намерение да ти спестявам истините от живота. А ти прави според каквото ти каже възпитанието.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Избор на Модераторнови [re: animalprograms]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано21.12.08 22:55



Естествено, че когато един потребител има бан, той по подразбиране няма право да пише в клуба. Затова и заявих, че ще трия, и обясних защо.



Тема Re: Избор на Модераторнови [re: denii]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано21.12.08 23:09



Дени, забелязах, че още в началото, когато се появих, ти не ме хареса. Може би защото не съм от "твоите хора", нито пък участвам активно в клуба. Явно действате на бележки и се разбирате за нов модератор. И все пак, можеш да си прочетеш мнението в темата за бана на animalprograms и да прецениш какво е било преди и за какво се бориш сега. Мисля, че имаш тази идея за смяната на модератор от доста време и само чакаш някакъв момент. Не забравяй, че и ти понякога се държиш грубо с хората, някои дори са се обиждали от това, но съм го приемала като твой характер.
Искам само да ви кажа, че този клуб неслучайно има модератор, който не участва активно в клуба с мнения. Очевидно е, че ако някой от вас стане модератор /визирам абсолютно всички активни тук/, ще си позволи да слага бан или да трие много повече от мен, защото не е съгласен с мнението на определен потребител.
Относно animalprograms и този прословут бан-имаше цяла тема относно въпросната личност, смятам, че дори имаше прекалено много теми за него, и може би му обърнахме прекалено голямо внимание.
И не забравяйте-клубът е такъв, какъвто си го направите. Аз бях назначена тук с цел да трия спам, но явно има много теми за конфликти между вас в този клуб, та не можете да се разберете. А всъщност става дума просто за животни, които всички вие обичате. Засрамете се! Големи хора сте!
Ще говоря с администратора и той ще вземе решение.
Весели празници!



Тема Re: Избор на Модераторнови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.12.08 23:15



Не изчетох поста ти, защото побързах да отговоря на първите изречения в него. Нямам нищо общо с анималпрограмс. Мисля, че това съобщение е било пратено на повечето клубари, а не само на мен. Нямам никакви амбиции за модератор, бъди сигурно. А и най-малкото е абсурдно точно аз или Мечопух да бъдем номинирани точно в този клуб и настроенията в него.

Колкото до останалото - хората са различни. Никога не съм имала претенции за Богородица.

И що пък реши, че не те харесвам?! Това, че не споделяш моите възгледи по никакъв начин не ми пречи. Общувам с много хора, повечето не ги споделят, а дори напротив.

Колкото до анималпрограмс, моето мнение за него е като това за еметик навремето. Не я харесах, но гласувах да се махне банна й. Общо взето за мен те са в един кюп. И мнението ми е, че всички трябва да имат право да пишат тук. А основанието, че дразни някой не трябва да се прилага. Аз дразня 60% от клубарите тук, но не си признават, че и за мен искат бан само заради бездомните котета. Знам го. Но и мен например ме дразнят някои хора. Чета си ги и не пищя.

пс. И нещо забравих - изобщо не ме интересува кой ще модерира, че чак да го мисля от време :))) Важното е този някой да ме изтрайва :)))

Редактирано от denii на 21.12.08 23:17.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.