Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Молба за помощ.нови  
АвторKyчkapka (Нерегистриран)
Публикувано18.12.08 18:24



Здравейте, кучкарка съм, имам две кучета, едното от тях е куче-водач от училището за слепите. Нашата инструкторка освен че обучава кучетата ни е и фенка на котките. Днес ми звънна и каза следното: едни добри хора изхвърлиха черен зеленоок дългокосмест котарак на 1 година. за сега Чарли има подслон, утре временни осиновители ще го кастрират. ВАЖНО! котарака ще се предаде само на отговорни хора и живущи в апартамент, не в къща с двор.
Причина за отказването от котака - почнал да бележи територията. Вместо да го кастрират - отказаха се от него. Търсим нов дом за Чарли.
телефон за връзка - 0889237548 - Руми.
С кучешки поздрав -





Тема Re: Молба за помощ.нови [re: Kyчkapka]  
АвторNeuka (Нерегистриран)
Публикувано18.12.08 19:08



Бих взела Чарли обаче дали кастрирането би стопирало маркирането на територия? Моля обяснете ми, наистина не зная.



Тема Re: Молба за помощ.нови [re: Neuka]  
АвторKyчkapka (Нерегистриран)
Публикувано18.12.08 19:13



нашата инструкторка ще го кастрира от гледна точка да не се злоупотребява с развъждането и да не се плодят никому ненужни котенцата. н есъм наясно с маркирането, аз съм кучкарка все пак, нека тези които са в час да ви отговорят. При кучетата - мъжки - кастрацията се прави много често с цел да се намали агресията, но никога няма гаранция че тя ще сработи 100%.
Поздрави!



Тема Re: Молба за помощ.нови [re: Neuka]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано18.12.08 23:32



Аз имам мъжки котарак - кастриран и не маркира. Но аз си го взех кастриран и за това не мога да направя сравнение преди и след...

До колкото знам в повечето случаи кастрирането действително помага и те спират с маркирането. Някой тук в клуба преди време сподели, че котака започнал да маркира. В следствие на това решиха да го кастрират и проблемите престанаха.

Надявам се и други да се включат и да ти отговорят.



Тема Re: Молба за помощ.нови [re: Живoтинka]  
Авторterra (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 00:50



моя мъжки котарак маркираше навсякаде из апартамента по време на разгонване и го кастрирахме най-вече заради това. Сега нямаме проблеми ,вече повече от 2 години. Така че според мен и вие няма да имате проблеми , те маркират когато са разгонени ,а след кастрация разгонване няма





Тема Re: Молба за помощ.нови [re: Kyчkapka]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано19.12.08 16:02



Най-добре е да го вземат обратно след кастрацията. Питали ли сте ги?



Тема Re: Молба за помощ.нови [re: animalprograms]  
АвторKyчkapka (Нерегистриран)
Публикувано19.12.08 16:17



Мисля, че хората, които с лекота изхвърлят животни, вместо да решават проблема по друг начин, не трябва да гледат нищо по-живо от някакъв кактус. Опасявам се че белязането на територията бе само предлог, и дори да престане той да бележи след кастрацията, ще намерят друг предлог да се отърват от него. Една моя случайна позната така си приспа кучето заради агресията, вместо да го води на корекция при инструктор и да му слага пожизнено намордник. Не й се занимаваше.



Тема Re: Молба за помощ. [re: Kyчkapka]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано20.12.08 00:03



Кастрацията решава много често проблема с маркирането. Обикновено в 90% от случаите. НОООО куче с агресивно девиантно поведение в нормалните страни със законодателство се приспива. Намордникът е задължителен за ВСИЧКИ кучета, не само за агресивните. За вашето също. За моето също!
Уважаема госпожо време е да прочетете Наредбата за домашните животни.

http://forthenature.org/petitions/7#signed


Тема Re: Молба за помощ.нови [re: papyy]  
АвторKyчkapka (Нерегистриран)
Публикувано20.12.08 09:25



Уважаем господине/госпожа, моето куче винаги е с намордник, редовно се вакцинира и се обезпаразитява. Наредбата я знам възможно по-добре от вас, защото второто куче което живее при мен е от училището на кучета водачи за слепи. Киноложката неграмотност при приемните семейства е абсолютно изключена, както разбирате.
За агресията също знам достатъчно и смея да твърдя че за да хапе едно куче в 90% от случаите то е било възпитавано неправилно още от пале: качване по дивани, хранене от масата, минаване пред стопанина и още куп дребни за незновочите неща помагат на кучето да се чувства по-висок в иерархията на едно семейство, което то смята за своята глутница. Много често първите признаци на агресия се решават с грамотен инструктор, целодневна работа и намордник.
И - да ви напомня две неща:
1.не говорих за моето куче.
2. търся реална помощ за котката, която чака нов дом, а не нравоучения от непознати.
Приятен ден.



Тема Re: Молба за помощ.нови [re: Kyчkapka]  
АвторNeuka (Нерегистриран)
Публикувано20.12.08 16:57



В този форум понякога чета мнения и най-вече съвети от хора с комплекси, чиято нагласа е да командват и да сеят нравоучения. Г-жата или г-нът, подписващ(а) се като papyy очевидно е от тази категория. Освен това някои - не всички!- се опитват и да казват на черното бяло. Цял свят знае, че сиамките са много особени и на моменти проклети, това е отбелязано и в сайтовете за котки, но според "експерти" тези същества били кротки...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.