Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:40 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема котешко роднинствонови  
Авторlil (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 11:34



Здравейте , имам следния проблем и ще се радвам ако някой има опит сподели.Имам женско коте в къщи , а на вилата мъжко всичко е ок с изключение на това ,че са братче и сестриче и тъй като често се срещат почти всяка събота и неделя се съмнявам че е станала белята (забременяла е котката не котарака).Какво се прави в такъв случай?

п.пНе исках да давам хапове или инжекции защото на котката и е за първи път (почти на година е и мислех че е редно да роди поне веднъж )за по нататък вече ще мисля на време.



Тема Re: котешко роднинствонови [re: lil]  
Автор denii (писанка)
Публикувано17.12.08 11:36



От една подобна бременност имаме родено сляпо коте, на което безуспешно търся дом месеци наред.

Няма такова нещо като да роди поне веднъж още повече, че става дума да роди на село, посред зима. Кастрирай котката сега. А и мъжкия.



Тема Re: котешко роднинствонови [re: denii]  
Авторlil (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 11:50



не ме разбра това за кастрацията ясно но исках да не лишавам котето от това да стане майка все пак , проблема е че мисля че бащата е неподходящ



Тема Re: котешко роднинствонови [re: lil]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 11:59



"Изпускали" сме майка и син преди много години. Родиха се две котета, от които едното почина почти веднага. Другото, обаче, беше здраво и палаво за цяло котило.
Аз не бих абортирала бременна котка. Евентуална опасност за живота й би ме разколебала, но само това. Всички останали опасения са недоказуеми на този етап и да се отнема живот на потенциално здрави и "нормални" котета ми се вижда меко казано прибързано.
Но кастрации след раждането съм напълно съгласна, че трябва да има. Така е и отговорно, и разумно!



Тема Re: котешко роднинствонови [re: lil]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано17.12.08 11:59



Е няма как да смениш гените на котето в майката.



Тема Re: котешко роднинствонови [re: lil]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано17.12.08 12:02



Ти хубаво си мислила да не я лишаваш от майчинството, ама нали се сещаш, че няма как да контролираш процеса и да избереш ти бащата (говоря в твоя случай, в който тя е била относително свободна)?

Ако няма да се занимаваш с развъзна дейност е най-добре да ги кастрираш и двамата, защото в противен случай трябва да търсиш домове на потомството, а това хич не е лесно.

Аз бях свидетел преди време на моята вила как една котка забременя от сина си. Котетата се родиха напълно нормални (слама Богу), но риска с роднинството винаги е голям. Не знам как стоят нещата при брат и сестра.

Дано да се родят нормални. Мисли от сега за стопани на котетата. Не се притеснявай за свършения факт - станало каквото станало, но не го допускай втори път. Поздрави на котаците!





Тема Re: котешко роднинствонови [re: lil]  
Авторlil (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 15:09



благодаря на всички и все пак знаете ли към кого като специалист да се обърна за съвет -ветеринар , клиника ,развъдник?????????????????????????



Тема Re: котешко роднинствонови [re: lil]  
Автор denii (писанка)
Публикувано17.12.08 15:17



Да се обърнеш за какво?

ветеринар и клиника е едно и също - там лекуват животни.
в развъдника - развъждат породисти животни. той за какво ти е изобщо?!



Тема Re: котешко роднинствонови [re: denii]  
Авторlil (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 15:37



ами нуждая се от съвет дали прикотките е трагично ,че родителите са брат и сестра.

И ето прозрението ветеринарите няма как да не знаят-учили са го.
А тези които развъждат знаят от опит .
БЛАГОДАРЯ ВИ !!!!!!
ако някой все пак знае по -конкретно за случая очаквам мнения.



Тема Re: котешко роднинствонови [re: lil]  
Автор denii (писанка)
Публикувано17.12.08 15:50



И ако ти кажат, че е трагично ти какво ще направиш? Щом досега не си направила нищо, за да предотвратиш забременяване на женската от независимо кой, сега съвсем нищо няма да направиш, усещам аз.

И от двете места ще ти кажат, че не е редно да се прави. Че не е здравословно.

Мненията вече си ги получи. Никой не може да ти каже със сигурност как и дали ще се родят котетата ти.

Редактирано от denii на 17.12.08 16:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.