Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:17 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Младо сиамче търси втори домнови  
Автор denii (писанка)
Публикувано13.11.08 14:29



Стопанинът на това съкровище е починал. След първоначалния шок, когато не даваше дори да се приближиш към нея, тя вече е абсолютно гальовна, мила, бутаща се в ръцете ти. Погледнах й зъбките - малки и кристално бели. По мое мнение е на не повече от 2 годинки. Търсим и както временен дом където да се подготви за постоянния, така и истински последен перманентен дом.

Контактите са ви добре познати.





Това е дружката й. Тя пък няма и годинка. Изключително нежно същество, което не впечатлява никого, особено стоейки до "сиамчето"



Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.11.08 22:20



Този уикенд сиамчето отива в новия си дом при новото си 7-годишно другарче от човешки вид. Преди да отиде там обаче котето ще бъде кастрирано. Сигурно е излишно да питам тук, но съм длъжна да опитам. Имаме нужда от временен подслон за 2 дни след операцията до задомяването на котето. Може в баня, килерче и прочие. В клиниката нямат място, в нас пък съвсем. Та, ако може някой да помогне, и аз и сиамчето бихме били много щастливи.

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 18.11.08 22:22.



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано20.11.08 19:09



Здрасти Дени,
ако не намерите временен дом на животинката, аз мисля, че мога да го приютя. Само трябва да ми кажеш за кои дни става въпрос - най-добре ще е да е събота и неделя, та да съм си в нас, защото не искам да я завирам животинката в банята, още повече и след операция, сигурно няма да се чувства много добре и без това. Понеже и аз съм с две котки, би било по-добре да съм там, за да не се налага да я затварям и да я пазя от моите диванета. Е, и да се разберем как точно да я взема - аз живея в близост до Билата на бул.България.
Това е, ако не намерите нещо по-добро, аз съм насреща.

П.С А другото коте? С него какво става? То е като близнак на мойта малката котка - същото е - като окраска, ръст, излъчване...


За него намери ли се дом?


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 20.11.08 19:10.



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: Amme]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.11.08 21:09



Ех, как за всяко нещо си има причина.

Сиамчето е много близо до теб. Ако предложението важи, бих искала да се възползвам от него. Тази вечер не успяхме да го хванем. Уплаши се ужасно много милото. Обаче оказа, че сиамчето е сиамец. Или поне така мислим. Както и да е, това е без особено значение. Стопаните ще го вземат каквото и да е. Лошото е, че днес показа доста лош характер, не знам какво му стана днес и малко ме е страх да го давам по този начин на стопани без да знам какъв е нравът му.

Нека се разберем така с теб - ако котето е мъжко, няма да имаме нужда от временен подслон. Но черничкото е все още там. За него обяви не са пускани. Ако то е момиче, искаш ли да приютиш него, да го снимаш ти или аз, след няколко дни да го върна обратно там и да му търся дом. В събота сутрин ще ходим отново да ловим сиамеца. Всички останали котки се изредиха подред да влязат в клетката, съвсем очевидно подигравайки ни се. Ако все още имаш желание за временен подслон, събота около обед мога да ти се обадя, за да ти донеса или сиамчето или черното до възстановянето му след операцията.

Днес там имаше още котки. Извираха отнякъде докато ни гонихме другото. Има няколко ужасно красиви и социални. Едва ли ще ми стигнат финансите, особено сега с Джак, да заведа за операции всички, но поне по-красивите мисля да занеса на кастрация и да им пусна обяви. От там кой с какъвто късмет има...

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано21.11.08 00:41



Добре, няма проблеми. Ще ми кажеш в колко часа и ще се разберем нещо за събота, ако има нужда.




La Hija de La Noche

Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.11.08 13:15



Едно от котетата там от снощи е с премазана лапа, скрито в мазетата. Не щяло да яде, нито да излиза. Довечера ще мъча него да хващам. Проблем е, че нямам къде да го сложа, нямам и парички за него. Довечера ще допогасявам остатъка за Джак. За новия случай няма да мога да отделя много. Ако някой има желание за каквато и да е помощ...Подозирам по описанието, че става дума за сивата котка, която е гальовна и която мислех да предлагам вместо сиамката.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
АвторBeнepa (Нерегистриран)
Публикувано28.11.08 13:53



Какво стана със сиамчето, което се оказа сиамец? Намерихте ли стопанин на дружката му - котето с бяло-черната окраска, за което пишете, че е много нежно? Може ли повече информация за него? Доколкото разбрах, то е момиченце. На каква вързаст е? Къде живее? Има ли хигиенни навици? Обезпаразитено ли е? Наистина ли е нежно и кротко?





Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: Beнepa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.11.08 14:00



Всички котета са си на улицата. За сиамчето има хора, които слава Богу търпеливо чакат. Не успяваме да го хванем вече 3-ти път, защото е много плашливо към чужди хора. Черно бялото е на около 10 месеца. Личи си, че му е първа зима и никак не се чувства комфортно. Момиче е. Не е обезпаразитено. Всички котета имат хигиенни навици. Всички малки котета са нежни.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
АвторБorи (Нерегистриран)
Публикувано28.11.08 18:51



Не разбрах защо си гонила сиамчето. В крайна сметка то момиче ли е или момче? Колко котенца имаш и къде ги отглеждаш? Кои се предлагат?





Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
АвторЦвeтka (Нерегистриран)
Публикувано28.11.08 21:17



Дени, всички малки котета са нежни, ама някои са по-нежни, а други - МНОГО нежни. Та какво е котенцето в черно и бяло - нежно, по-нежно или МНОГО нежно? Според теб котетата, за които се грижиш, са с хигиенни навици. Къде пишкат и акат - в котешка тоалетна навън? Нещо не ми се вярва. Ти си много състрадателна - спасила си доста котешки душици. За което те поздравявам. Каква е професията ти?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.