Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:46 01.07.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Naked Beauty  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано25.11.08 14:36



...или голямата хвалба II.

Мечтата ми за светъл синеок красавец вчера вечерта придоби реални очертания. И то какви очертания!!! Вече няма как да крием, че от доста време търсим "самият той". Имахме много варианти но един засенчи категорично всички останали. Ето го и Негово Величество - Grand Oray Raddis, нашия достоен котарак. Подробности - роден 04.05.07, цвят крем пойнт (e 33), очи...ех тези очи, можеш да потънеш в този синеок поглед, титли - документите с титлите ще получим малко по-късно, но от сега знаем за "европейски шампион". Уникална кръвна линия включваща изключително ценната тайланска линия (извън Grand Oray не се разпространява, ние сме единствените успели да я получим).
За сега Редис стои на кухнята, почива, свиква с новата обстановка, довечера ще почнем да се запознаваме. Ето ви за сега малко домашни снимки, по-нататък още. Това което не се вижда на снимките е, че нашето съкровище е доста тежко - тежи над 7 кг., изключително ласкав е и мил.












Тема Re: Naked Beautyнови [re: Людмил]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано25.11.08 14:47



Много е хубав

Само дето тези сини очи не можем да ги видим, сигурно са страхтна комбинация с цвета му А какви красиви малки Софита ще се появят Успех, дано се харесат!



Тема Re: Naked Beautyнови [re: Людмил]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано25.11.08 15:24



Прекрасен е! И каква величествена и аристократична осанка има само...Да са ви живи и здрави и успех! Дано наистина да се харесат!



Тема Re: Naked Beautyнови [re: Людмил]  
Автор peppie (непознат)
Публикувано25.11.08 15:46



Уникален красавец! Вие май се зарибихте с голите котарачета

Да са ви живи и здрави. Чакаме снимки и от запознаването



Тема Re: Naked Beautyнови [re: Людмил]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано25.11.08 23:31



Честито!!!


Разкажете повече за него. Откъде дойде, вие ли ходихте да го вземате или го изпратиха сам.

Сигурно със Софи ще бъдат чудесна двойка.



Тема Re: Naked Beautyнови [re: Людмил]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано26.11.08 00:36



Да ви е честит! Да се обичате много и те със Софи да се обичат още повече

!

И с Шейла да се спогодят също пожелавам... въобще - мир и разбирателство във вашия дом!



Тема Re: Naked Beautyнови [re: ofika]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано26.11.08 01:04



Добре, ето малко по-подробно. Както може да се разбере по името Радис идва от същото място от където е Софи - Сфинкс център Grand Oray. Собственичка е Елена Чернова която съвсем основателно се смята за най-големия спец по породата. Ние относително често потдържаме контакти с нея и можем да твърдим, че сме отвъд деловите отношения. Всички които се занимават с развъдна дейност знаят, че котарака е лицето на развъдника, до голяма степен от неговите качества зависи реномето и името на развъдника. Когато пред нас изникна въпроса за придобиването на котарак (а това беше още преди да вземем Софи), ние решихме, че това трябва да е относително голям, но вече доказан котарак. Мечтаехме си да е едноцветен, по възможност бял или крем пойнт. Разбира се мечтахме си за сини очи. Освен това за сфинксовете от съществено значение е родословието и правилното подбрани кръвни линии. Имайки в предвид, че става въпрос за много млада порода с много малко животни, задачата излеждаше абсолютно невъзможна. Тук даже не става въпрос за пари(или за 4-5 цифрови стойности). За да притежавате каквото и да е елитно животно вие трябва задължително да сте заслужили тази привилегия и да сте "приет в клуба". Дори и тогава елитните животни не се продават. Обикновенно те се разменят между елитните развъдници или се включват в съвместни програми. За това, когато получихме предложението от Чернова за Радис за нас си беше като гръм от ясно небе. Крем пойнт, сини очи, доказан производител, добре "разсъбличащ" котетата, изключително успешна изложбена кариера, абсолютно ексклузивни и редки кръвни линии, с много нисък инбридинг и изключително подхождащи относително родословието на Софи. Баща му е EGCH Atlantide Storm най-яркия представител на тайландските линии (запазена марка на Чернова). Майка и CH Grand Oray Endora II произлиза от първите сфинксове в Русия, развъдник RuAztec, там е легендарния AW GGCH Mad Max Du Bois de Grace. Самият Радис има качествата да стане новия Амур, елегантен, величествен, излкючително ласкав и любвеобилен. За сега толкова, по-нататък ще ви напиша още.



Тема Re: Naked Beautyнови [re: Людмил]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано26.11.08 09:21



Олееее, Людмилеее, много е хубав! Да е жив и здрав, много да се обичат със Софи и скоро да видим нови снимки!



Тема Re: Naked Beautyнови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано26.11.08 22:48



Много е красив! Кажи така ли е приятен за гушкане като Софи? Кадифено същество

. Сигурно още по милички са малките котенца...
Като го гледам ще имат много чудесни котенца. Ех, искам и аз малки котенца, ама няма как

http://forthenature.org/petitions/7#signed

Тема Re: Naked Beautyнови [re: papyy]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 09:24



Цитат -
Лично аз не бих си взел свинкс, не ми харесва, както вече казаха прилича на мутант.
от Людмил, Публикувано 11.01.08 09:34 -



Та така. Може да ме наречете лъжец и измамник. За има-няма няколко месеца извъртял се на 180 градуса. И то основно заради прочетеното за характера на сфинксовете. Вече имаме не един, а двойка сфинксове, на които ежедневно да се любуваме и радваме(без да се отказваме от Шейла и Коко). Доволни сме, че много хора успяха, поне за кратко, да станат съпричасни на нашата радост и да почувстват магията на тези приказни създания. Радис вече е почти "домашно" настроен. Все още е на кухнята, за срещите със Софи е все още в клетка (горкичкия). Тя, като истински тинейджър се държи нагло, съска му и се крие. Има, обаче, значителен напредък, вчера той почна да и "говори" ласкаво и тя дълго стоя до клетката без да съсне. След това им разменихме местата, Радис я подуши и след като получи в отговор изсъскване, се зае с къде по-важното хапване и сън. Днес сме запланували срещи на открито, без клетки. Шейла реагира на Радис спокойно. Сега и тя, и той не се плашат един от друг, без да проявяват особен интерес (което е добре). На пипане има малка разлика между Софи и Радис, неговата кожа е по-дебела и заради големия си размер е по-опъната на гърба. Той много обича да се гуши и да го милват, все още е малко стреснат, но вече е значително по-ласкав. Интересно е , че погледа му, заради многото гънки на главата изглежда малко зъл, което не съответства на характера му. Изобщо, може да ми вярвате, той е един много голям, много тежък, много ласкав котарак.



Тема Re: Naked Beautyнови [re: Людмил]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано27.11.08 11:21



Няма нищо лошо в това, че вкусовете и предпочитанията на хората се променят! Мисля, че е напълно нормално.
Моята дъщеря много отдавна е запалена по сфинксовете и винаги е мечтала да има такова коте. Докато аз някак не ги възприемах - струваха ми се доста грознички, страшнички и някак като че ли "незавършени" и винаги й се присмивах на вкуса.
Да, ама сега като ги гледам тези сладури, започвам и аз да ги харесвам и дори тайничко да си мечтая


Прекрасни са и още веднъж - да са ви живи и здрави и само положителни емоции да ви носят!



Тема Re: Naked Beautyнови [re: HaдяИ]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано27.11.08 12:22



Обаче е вярно, че сфинксовете са мутанти! Както и къдравите рексове, както и безопашатите манксове и скотишфолда. Това не е нищо особено. Петерболдът е изключителна мутация казват специалистите, засягаща и интелектът. Всички сфинксове са с повече мозъчни неврони от обикновените котки. Били свързани гени. Така каза ветеринар на моя мъж. Страшно ми хареса Софи

. Нищо подобно не бях преживявала, може би защото досега не бях пипала сфинксово котенце. То е кадифено, предпазливо, много мило, голямооко и с изключителни уши. Улавя всички звуци много по-добре и с разширен диапазон от другите котки, особено тези с кръгловати уши. Как само се пригушва, когато усети обичащите го, несравнимо усещане е общуването с него.
Направили сте чудесен избор, дано Господ ви даде успехи на изложбите и много прекрасни котенца. Радис изглежда чудесно на фона на прекрасната ти съпруга. Не се притеснявай, ще свикнат заедно, сега се проучват. Естествено, че Шейла и Коко ще ги приемат лесно, то животните усещат интелектуалното превъзходство. Не мисля, че Шейла ще прояви размножителен интерес към Радис, но знае ли човек?

http://forthenature.org/petitions/7#signed

Тема Re: Naked Beautyнови [re: papyy]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано27.11.08 15:50



Ма и аз се замислих за този размножителен интерес





Тема Re: Naked Beautyнови [re: papyy]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано27.11.08 16:24



Малко некрасива дума е "мутанти", въпреки че е вярна. Все едно да кажем, че хората са маймуни-мутанти. Разликата между сфинксовете и повечето други породи е, че е естествена мутация. Интересното е, че са се появили приблизително едновременно на различни места - 1975 - Минесота, Епидермис и Дермис и 1978 г. - Торонто, Канада, Палома и Пънки. Съвсем друга мутация е Донския сфинкс - първата котка, Варвара е намерена 1986г. Разликата между двете породи е в типа на мутацията - гените на донския сфинкс са доминантни, докато при канадците са рецисивни. От тук произлиза генната чистота на канадците, кръстосвайки сфинкс с каквато и да е котка ще получите окосмено потомство. Има, разбира се, нюанси, но за тях сигурно вече сте чели на сайта на Софи. Снимките, по-горе са така да се каже "домашни", не се виждат всички достойнства на Радис (например сините очи, заради светкавицата). Двамата кавалера стоят и ще стоят отделно, нямаме намерение да ги запознаваме. Шушичка, която е в любовно настроение, най-вероятно от днес ще ходи най-накрая да се целува с Коко (планирахме в Август, но изчакахме заради Софи). Надяваме се двете дами да имат котета едновременно, за да могат да си помагат. Естествено ще избегнем риска от евентуално "кръвосмещаване".



Тема Re: Naked Beautyнови [re: Людмил]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано29.11.08 10:51



Думите "мутант" и "мутация" не са срамни, нито притеснителни. Да, новите видове, подвидове, дори расите са мутанти на началния вид. Наличието на 6-ти пръст у човека е мутация и това е медицински факт,а не срамен факт. Много от мутациите са свързани. Някои се закрепват у потомството, други не има и стерилни мутанти, които не оставят потомство.
Казах го професионално, а не с цел да обидя или подразня някой. Ако сте се почувствали засегнати, извинявайте моля, не ми е минали и през ума, че е възможно поста ми да се възприеме така.
Поздрави на Балчик и неговите обитатели. Ужасно ми се иска да дойда на зимно море във Варна, Албена и Балчик, аз съм морж.



http://forthenature.org/petitions/7#signed

Тема Снимкинови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано07.12.08 23:21



До скоро Радис беше погълнат от любов по Софи, затова не искахме да го отвличаме. Сега пак се обичат и са заедно по цял ден, но вече е по-спокойно. Днес се къпахме и снимахме за сайта, който скоро ще разширим. Ето малко снимки "в суров вид"

[img]http://sheyla2.dir.bg/_files/4479845.jpg[/img]

[img]http://sheyla2.dir.bg/_files/4479849.jpg[/img]

[img]http://sheyla2.dir.bg/_files/4479851.jpg[/img]



Тема Снимки оправени!нови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано07.12.08 23:24











Тема Re: Снимки оправени!нови [re: Людмил]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано08.12.08 00:02



Е, видяхме сините очички най-после. Какво достолепие излъчва само... сладур!



Тема Re: Снимкинови [re: Людмил]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано21.01.09 15:53



Отдавна нищо не си споменавал за любовта на Радис и Софи или аз съм пропуснала

Как вървят нещата? Искаме нови снимки



Тема Re: Снимкинови [re: Mutzka]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано21.01.09 18:02



Извинявам се. Имаме си проблеми. На жена ми баща и е тежко болен и тя е там (Бургас) да помага (стискайте палци да се оправи). Аз бягам по цял ден на моите много работи (че и пари трябват). За това няма снимки, няма обновление на сайта, да не говорим за новия сайт на развъдника (ако съм пропуснал - от 08.12.2008, НФФе Номер 48, Naked Beauty). Софи и Радис се кротнаха малко с любовните занимания (по-скоро със секса, любовта си е в пълна сила). Преди имаха малко проблеми от "технически" характер (все пак Софи е още тинейджър, пък и Радис беше малко стреснат). Аз спрях да се притеснявам, ако не е станало, имат цялото им необходимо време, няма за къде да бързаме, ще стане. Сега се радваме на взаимно съжителство, спим си заедно, мъркаме си и тн. И малко пресни новини - на 27.01 ще пътувам с тях до София, Софи ще се снима за реклама на бижута (казаха с истински диаманти), а Радис ще се снима в игрален филм в судио Орфей. Ще се постарая да направя снимки и да ви ги покажа. Още един път се извинявам!



Тема За компенсациянови [re: Людмил]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано21.01.09 18:31



Аз се събуждам в прекрасно настроение, защото ме буди малко горещо телце, което започва да се протяга, прозява със специфичен звук, мига със своите умопомрачителни оченца. Това означава, че Верка се е наспала. Тя силно ме прегръща за врата и целува по бузите, шийката, ушите, бръмчейки нещо неразбрано, но много приятно. Аз я прегръщам и моите пръсти се плъзгат по бархата на нейната кожа. Тя действително е бархатна, като праскова...Пръстите ми събират нейните гънки и тя доволна ми шепне - Мър, мър. Рмя, мя...
Аз много обичам мириса на пресен хляб, който се долавя от нея сутрин... Обичам искренните и прегръдки. Действително искренни! Тя не иска нищо в замяна ... е, може би няколко целувки, за които с удоволствие предлага румени бузки, при което потрепва от удоволствие и леко тръска ушенца...
Малко успокоявайки се, тя се устройва до моето лице на възглавницата, взима с дългите си пръстчета моя пръст в юмруче и просто ме гледа в очите... И в нейния поглед може да се прочете - Аз те обичам!
Аз съм винаги в прекрасно настроение от сутринта, тъй като ме буди Сфинкс! Да, разбирам ... тези, които нямат сфинкс няма да ми повярват, или просто няма да разберат, но тези които имат - моя разказ не би учудил ни най-малко...
20.11.2008




Ние говорим на различни езици.
от името на Верка...

Идвам вечер при стопанката на колене. Намествам се удобно. А тя започва да ме милва. Нежно, без да бърза и говори при това нещо тихо и приятно, успокояващо. Аз в такива моменти се изпълвам с чувства. Ставам, протягам се към нея и я поглеждам в очите. И толкова неща ми се иска да кажа, а не мога, не се получава, не знам техния език бесмислен. Разтройвам се и лягам...А Тя ме милва и ми говори. И възниква такова усещане, че сега ще мога да и обясня, нещо да кажа. Кръстосвам предни лапи на гърдите и, протягам се на среща с очите и замирам. Не мога...не знам езика и това е.
Разтройвам се и запявам своята любима, най-ясна песен...Но ще я разбере ли тя? Едва ли...на различни езици говорим...
По бузата ще я целуна и за носа гризна - поне това да и покаже как силно я обичам...




Автор: Швецова Лаянна,



Тема Re: Снимкинови [re: Людмил Ц]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано22.01.09 10:31



Много хубави новини за писанките. Ще чакам търпеливо снимчици

Успех и стискам палци за възстановяване на бащата на жена ти!



Тема Софи - манекенка, Радис - артист!нови [re: Людмил]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано30.01.09 17:04



Малко хвалби - Софи стана манекенка, а Радис - филмов артист! Във вторник бяхме "по работа" в София, първо Софи се снима в реклама за бижута за списание Мода (най-вероятно ще излезе през март). После Радис се снима в игрален филм за траките в студио Орфей, където не се изплаши от високите колкото човек пламъци, част от декора, които бяха на метър от него. Филмът ще излезе в средата на лятото, първо по кината, а след това на DVD. Ето ви две снимки от фотосесията на Софи, не са много ясни, ама сори, такива станаха.






Тема Re: Софи - манекенка, Радис - артист!нови [re: Людмил Ц]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано30.01.09 17:06



Хехе, каква е кипра с теза огърлица

Поздрави за новото поприще на писанките!



Тема Re: Софи - манекенка, Радис - артист!нови [re: Mutzka]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано30.01.09 17:27



Огърлицата е с истински перли. Имаше и други скъпарски бижута, като излезе броя ще ги видим. Обещаха ми и оригиналните снимки с монтажа, но след като излезе списанието. Кофти, че нямам снимки от филма, но всичко стана много бързо, пък и аз бях много зает с Радис. Останалото се досещате, където да се появим, Радис и Софи предизвикваха луд фурор. Всички искаха да се снимат с тях или поне да ги пипнат. А аз искам като се прибера изморен от работа, да има благодарни погледи, които да ме посрещнат, да ми помъркат и да ми се поглезят, какво му трябва на човек!



Тема Re: Софи - манекенка, Радис - артист!нови [re: Людмил Ц]  
Автор tonyta76 (непознат )
Публикувано30.01.09 17:31



ех Людмиле страхотни сте, че вече и известни

накара ме да се усмихна



Тема Re: Софи - манекенка, Радис - артист!нови [re: Людмил Ц]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано30.01.09 17:43



Да са ви живи и здрави !
Вече сте татко и мама на знаменитости ...





Тема Re: Софи - манекенка, Радис - артист!нови [re: Zhimi]  
Автор Людмил Ц ()
Публикувано30.01.09 18:00



Че ние отдавна сме "татко и мама на знаменитости", погледни на сайта на Софи -

, най-отдолу, под <кратки новини>, цъкаш на <научете повече>, в страницата която се отвори цъкаш на <научете повече> под <Първа изложба>, отваря се страницата от изложбата с видео от ТВ Европа, бТВ и ТВ2 плюс заглавните страници на Труд, 24 часа и Стандарт...Изтървах предаването по Нова - "Животните представят", но вие сигурно сте го гледали...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.