Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:52 29.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тъжно и неенергично котенови  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано20.11.08 21:08



Хора, много искам да ми помогнете със съвети. Котаракът ми е на година и 5 месеца, сладур с изцяло черна козина. По принцип е супер игрив и неслучайно му викаме понякога Лудко. Но от 2 дни престана да яде, хапва по 2 хапки за цяло денонощие. А сме му сложили Гурме голд и Роял канин. Освен неяденето вече не и е такъв жизнен. Има си традиционни неща, които прави, обаче сега само лежи, стои до стената като наказан и гледа в нищото.

Сутрин вирва опашката и знае, че предстои закуска, а сега си лежи и не мърда.
Често търчи и събира килима на завоите, а сега се разхожда бавно, бавно.
Привечер ни посреща с въпросително мяу-мяу, сега е супер тих.

Не му е приятно много-много да го държим, издава странно мяукане, а по принцип обожава да го носим като бебе и да се разхождаме с него на ръце.
Консултирахме се с вет, без да го водим - за храненето каза, че не е притеснително толкова, защото ако в предишните дни е ял повече сам си прави стоп. Препоръча да му дадем кисело мляко или пиле, но без да го насилваме. И ако продължи така още ден-два да го заведем на преглед.
Не ме притеснява толкова неяденето, колкото странното му настроение и невероятно спокойствие. Прилича ми на тъжен и депресиран.

Много се притеснявам и ми е тъжно да го гледам така...





Тема Re: Тъжно и неенергично котенови [re: Джaя]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано20.11.08 21:50



Не е трябвало да питате вета за неяденето а за странното мяукане когато го пипнете. Най-вероятно изпитва болка. Минете леко по котарака с пръст и се опитайте да установите къде го боли. Съветвам ви да вземете котарака и да го заведете на доктор. Помислете добре може ли да се е ударил, наранил, да сте се спънали в него. Ако го храните със суха храна може да е започнал да се запушва и да изпитва болка, но затова има ветеринари.

Не е опасно да не яде 1-2-дни, но следете дали ходи до тоалетна, ако не ходи е проблем.



Тема Re: Тъжно и неенергично котенови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано21.11.08 09:40



Е то и моя мяука, като го вдигна на ръце и се забавя с пускането. Дефакто мяука, защото иска да го пусна, а не щото го боли. Ама той и никога не е обожавал да го държа де.
Аз не изключвам да си питат лекар за поведение, защото аз не съм специалист, много ясно, че нищо не разбирам, обаче аз на нейно място първо бих опитала да си поиграя с него да видя дали ще демонстрира нежелание за игра или веднага ще се втурне да гони някоя връзка или там с каквото си играят. Подкрепям също и да го опипат по тялото без да го вдигат, за да проверят дали на някое конкретно място ще се размяука, което да значи, че там го боли. Аз съм го правила това веднъж, защото моят много се хвърля, без да внимава, сам си се пребива, не знам как не го боли, дивее, удря се, спира, разтърсва глава и продължава със същата страст, все едно че нищо му няма, но много се хвърля, та веднъж го проверих, но не мяукаше на проверката, та ми стана ясно, че не ще да му спирам играта.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Тъжно и неенергично котенови [re: Kaлинckи]  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано21.11.08 10:04



Не, няма желание за игра. Снощи поподмятах една връзка-позамахна с лапичка, колкото да отбележи, че я вижда, но без ентусиазъм. Хвърлях му и щипка от простора, това му е любимата играчка, изобщо не й обърна внимание. Тази сутрин се събудих, защото го чух да повръща. Вета каза да го заведем преди 11 за кръвни изследвания. Така че отива.

Притеснена и разконцентрирана съм и изобщо не мога да мисля за нищо друго





Тема Re: Тъжно и неенергично котенови [re: Джaя]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 10:05



Пишка ли?
По добре не чакайте ден-два, защото ако се е запушил, два дни могат да са фатални. Котка на 5 месеца да лежи постоянно, това едва ли е нещо поведенческо, а по-скоро здравословно. Не се измъчвай с мисли, а грабвай котето и тичай при доктора !



Тема Re: Тъжно и неенергично котенови [re: Джaя]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 10:11



Не изпадай в паника, спокойно! Но имай предвид, че е възможно, да е погълнал нещо, питай доктора и за това - предполагам, че се проверява на рентген. Стискам ти палци бързо да откриете причината и да се излекувате най-скоро.



Тема Re: Тъжно и неенергично котенови [re: Джaя]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано21.11.08 11:08



Не се притеснявай, след като си се ориентирала вече какво му е и с вета ще се оправи.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Тъжно и неенергично котенови [re: Zhimi]  
Автор Джaя (самобитна)
Публикувано21.11.08 20:08



Годинка и пет месеца...

Кръв за изследвания - взета. С голям зор, защото се оказало, че е холерик по характер-реагира супер емоционално на нови неща. Наложило се е да му сложат упойка, за да могат двама ветеринари плюс половинката ми да го укротят и да му вземат кръв. И дори под упойка е продължавал да маха с опашка и да реагира по някакъв начин. Интересното е, че в амбулаторията е живнал и се е държал като стария си Блеки.
Заради високия адреналин упойката трудно го е хванала, както и трудно го пуска. Още не се е освестил съвсем. Спи, до сега основно с отворени очи-казаха, че така било при упойката. Три пъти става и трите пъти повръща. Изпишка се, но все още не е пил вода, а трябва. Ходи като пиян и залита.
Изследванията показват, че има понижен хемоглобин. От това следвало пък някакви други неща да са повишени пък те не са, поради което пак се оказваме странен случай. Други неща пък са му в норма.
Засега казаха да не му даваме храна, да стои на топло, защото от упойката му е понижена температурата и да пие вода. Евентуално ще му сложат система или нещо подкожно за засилване на имунната система. Венозно се оказва почти невъзможно с неговия характер и свръх реакции.
В момента продължава да спи... Ще видим как ще пренощуваме.



Тема Re: Тъжно и неенергично котенови [re: Джaя]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.11.08 21:40



Аз понеже съм параноичка и напоследък заради Джак чета разни котешки болести, си мисля за наистина кофти котешки болести. Котето излизало ли е скоро навън? И ваксиниран ли е?

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Тъжно и неенергично котенови [re: Джaя]  
Автор denii (писанка)
Публикувано21.11.08 21:42



И още нещо - ако не прояде, купете му Нутри Плюс Гел. Това е силен витаминозен гел, който се използва точно при такива случаи на болести, при неядене. Скъп е, но върши чудеса. Ползвала съм го при две котета, сега при Джак, невероятен е! Особено за котета, които отказват да се хранят, болни са, отслабнали или със слаба имунна система.

Клипче на котета, търсещи домове




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.