Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:28 16.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: papyy]  
АвторMarsianka (Нерегистриран)
Публикувано30.11.08 14:04



Браво! Бурни ръкопляскания и дълбоки поклони! Ако впрегнеш енергията си за нещо полезно, а ти сигурно правиш и това, планина ще повдигнеш! Работата не е в регистрацията - винаги можеш да се регистрираш под чуждо име, с псевдоним. Важното е как мислиш и действаш. Ставаше дума за уважаването на чуждото мнение. И за свободата на изразяване на мнението. Твой проблем е как възприемаш тези неща. Никой не може - и не е редно! - да ти забрани да пишеш за хората-изроди. Продължавай.



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: Marsianka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.11.08 15:14



По същата логика Папи изразява мнение и за теб/вас. Уважавай чуждото мнение, моля



Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
АвторMarsianka (Нерегистриран)
Публикувано30.11.08 15:36



Уважавам чуждото мнение. Но не наричам хората изроди. Ти не отговори с какво се занимаваш, каква е професията ти. Аз съм журналистка. Напразно се зъбите - ти и Папи. Приемайте критиката. В случая тя е градивна. Никой не ви е обидил. Просто не е редно да квалифицираме себеподобните като изроди.
Имаш ли семейство, Дени? Надявам се, че въпросът ми не те обижда. Аз дълго време се грижих за възрастни родители. Те починаха. Сега съм сама.
Рижото котенце как е? Момиченце ли е, или момченце? Дано се оправи.



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: Marsianka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.11.08 16:25



И по какъв начин аз съм длъжна да разказвам лични неща тук като какво работя и какво семейство имам? За да задоволя нечие любопитство може би? И така като гледам любопитство на недоброжелател. Хобито ми към котките по никакъв начин не е свързано с работата ми. И ми е адски трудно да ги съчетавам. Защото нормалните хора след работа отиват да пийнат по едно за отмора, след което се тропясват на дивана пред тв-то. А аз тръгвам по клиники я да плащам, я с някой нов кот. След което се прибирам вкъщи където ме чакат няколко екземпляра с нужа от почистване, нужда от специални храни и/или лекарства, нужда от нови снимки, за да реши някой колко точно нежно е котето. Затова питам по какъв точно начин е градивна критиката ти? Няма приют за котки. И ако не си Рокфелер да плащаш на всяко едно намерено коте по 20 лв на ден на стационар си принуден или да го прибереш вкъщи или да му търсиш дом от улицата където всеки път се надяваш да не намериш котето умряло или наранено. И когато след всичко това се появи някой, който те критикува, при това в този случай мисля напълно неоснователно, хората, които разбират нормално го защитават, за което аз им благодаря. Защото всеки човек има нужда от подкрепа. И докато нея я има, човекът усеща, че нещата имат смисъл. Това задоволително ли е за теб?

Рижото коте не знам какъв пол е. То не е при мен. Помагам на хората, които са го намерили. Имаш ли още въпроси? Може би колко нежно е то...? Или дали има хигиенни навици?

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
АвторMarsianka (Нерегистриран)
Публикувано30.11.08 18:34



Градивната критика не беше отправена към теб. Напразно се впрегна. Не съм недоброжелател. Проявяваш ненужна и безсмислена агресия.
Прочетох мненията и въпросите на Венера - явно нея визираш, споменавайки, че някои хора се интересуват какво е котето, което биха взели. Всички не сме еднакви, Дени. Ти имаш едни достойнства, аз - други, Х - трети. Същото важи и за недостатъците. Не смятам за изроди тези, които биха искали да се грижат за по-кротко коте. Аз имам дивачка на 3 месеца, която хапе, драска и не дава да я погалиш. Обичам я, но не бих се сърдила на някого, който не би я харесал, и не бих го нарекла недоброжелател. Свят - широк, хора - разни.
И ЗАПОМНИ: ОПОНЕНТ НЕ ЗНАЧИ НЕДОБРОЖЕЛАТЕЛ!
Бъди щастлива!



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: Marsianka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.11.08 18:55



Да, всъщност съм визирала венера и останалите дечица. Теб всъщност те няма в темата до мнението на папи. Не разбрах каква е твоята градивна критика в такъв случай. Иначе няма нищо лошо да се интересуват какво е котето, дали има навици и прочие. Точно напротив. Бих се учудила ако не питат за тези неща Но не и по този начин, по който го изразиха. А ако градивна критика наричаш "каква е тази дето се разлива по форумите, а котките, които предлага стоят на улицата" то няма нищо градивно в нея, за което да се хвана и опитам да променя. А ако градивната критика е била към Папи, то не мисля, че тя е казала нещо по-лошото отколкото останалите към въпросните дечиля. Изроди е силна дума, но тя по-скоро изразява емоцията, а не буквалното значение. Все пак не разбирам защо защитаваш хора, които не разбират значението на грижа за бездомните и основното, което ги интересува е дали бездомното коте е нежно, по-нежно или най-нежно.

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 30.11.08 18:57.



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано30.11.08 23:34



Почивай си, имаш нужда и не се впрягай. Когато някой ругае мен мога да го понеса. На мен за мен не ми пука кой какво мисли по мой адрес, особено нелегитимирани субекти. Имам навик, възможности, речник и обучение да комуникирам във вербално агресивна среда.
Анонимковците, да знаете каквото съм искала да кажа съм го казала независимо дали ви харесва в този вид и не ме интересува вашето мнение за свободата. Тя е за всички, вкл. и за мен. Знам, че свободата на мисълта и словото си мислите , че са само за вас, но това не е така. Има неемоционални по отношение на вас хора, на които не ги интересува вашето мнение напр. аз.
Спирам и по този въпрос до тук.


И да имам навиците да правя каквото сметна за добре, каквото мисля, че ще стане добро. Всъщност целта ми е да правя добри неща, но имам навика да наричам нещата с истинските им имена.
P.S. Ако се афишираш като журналист не би трябвало да те впечатлява толкова в интернет форум една дума и за нея да направиш епистоларни творения достойни за Балзак. Нямаш ли други забавления и неща за правене в неделя? Исканията от страна на анонимко за лични сведения от форумник / или когото и да било / са в разрез с добрата журналистическа етика. Ако беше редовен посетител щеше да знаеш както нас търсената инфо. Изказът ти не ми говори за истински журналист, особено завършил СУ или НБУ. Познавам много практикуващи журналисти, може би ДОБРИ и публикуващи журналисти с повратлива, гъвкава мисъл, готови да напуснат една непечеливша тактика, дори една безсмислена кауза.

http://forthenature.org/petitions/7#signed

Редактирано от papyy на 30.11.08 23:47.



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.12.08 22:55



Ами задомхме се днес след толкова перипетии. В началото бяхме многооо уплашени. Тази вечер обаче е отпуснала,хапнала, ползвала тоалетна и играла с мишката. Сега спяла уморена. Ужасно красиво коте е станало. Седмица в домашни условия и не можеш да ги познаеш.

Надявам се добре и дълго да се гледат с новото семейство и малката приятелка!



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.12.08 12:53



Пак забравих, Амме, безкрайни благодарности за помощта! Като отидох да взема котето не можах да го позная. Красива, спокойна, социализирана.



Тема Re: Младо сиамче търси втори домнови [re: denii]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано07.12.08 14:17



От вчера проверявам дали има нещо за сиамчето.... Е, радвам се, че се е поуспокоило котенцето вече



Дано да го обичат и гледат добре на новото място, защото е страшно добро котенце - кротичко, жадно за внимание и ласки, не прави никакви бели (направо невероятно за котка, но факт ), изобщо е страхотен сладур имного умно животинче... за мен беше удоволствие компанията й, за времето, което бяхме заедно и продължавам да я мисля....

Дано всичко да е наред с доброто котенце, ако не - съм на разположение за друг евентуален вариант, но на улицата не бива да се връща - то си е домашна животинка и си има нужда от грижовни стопани и обич...

Стискам палци всичко да се нареди с животинката от тук насетне...


La Hija de La Noche


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.