Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Стадотонови  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано12.11.08 09:47



Бях споменала по едно време из темите, че имаме пред блока стадо от котки, които не са домашни, но си стоят пред входа и дори не влизат вътре, като се отвори вратата. Хората от блока ги хранят и си имат по събранията точка от дневния ред относно грижите за котките, по-специално да се почиства от отпадъците, след като ги нахранят. Аз съм там под наем, но съм впечатлена от хората, не съм виждала такива никъде, а съм живяла почти по цяла София. Наскоро подозирам, че някой е подхвърлил едно малко коте, което ми се струва болно. Стадото си има собствено 1 малко коте. Снощи ги погледнах двете малки и имам чувството, че и малкото на стадото е болно. Имат някакви странни белези по муцуните си. Не смея да ги хвана и погледна отблизо, но обмислям дали да ги хвана, да ги сложа в 1 кашон и да ги покажа на ветеринарката от Доброто хрумване, дето си водя моят кот при нея? Ще я питам дали става и ако става, с едни ръкавици ще пробвам да ги хвана и заведа. Та ето го стадото, нашата гордост на блока





"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Стадотонови [re: Kaлинckи]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано12.11.08 15:32



Калински: "Та ето го стадото, нашата гордост на блока ("ухилен оптимист")"

Извинявай, че те занимавам докато си зает със собствените си мисли. Но какво точно ви дава повод за гордост? Например, може ли някой да посочи коя от котките е изкарала най-дълго навън и колко години?

И при нас един дядо всяка година изхранва по едно стадо. Май затова и тази есен мутрите му оставиха за мая един мъжки и една женска. Веднага се завъртя нов пришълец...



Тема Re: Стадотонови [re: animalprograms]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано12.11.08 16:01



В твоите мисли се разхождат само мутри, ясно.
Ами то е очеизвадно де, но да напиша, щом питаш... По снимките се вижда, че котките са на повече от 1 година възраст. Аз самата живея там вече 1 година, така че това го гарантирам.

Точно на теб ти казах, че съм на противоположно на твоето мнение за уличните котки.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Стадотонови [re: Kaлинckи]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано12.11.08 16:22



Ако искаш, можеш пак да помислиш - колко години изкарват навън горе-долу?

Или - гордеейки се там с оцелялото малко, знаете ли какво се случва и с останалите малки от тазгодишните "ви" котила?
Ако не си разбрала и този въпрос, моля те да не се напъваш да сглобяваш реплика.

Моля те, опитай да си изясниш пред самата себе си дали фермата за "улични" котки е повод за гордост. ОК?



Тема Re: Стадотонови [re: animalprograms]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано12.11.08 16:31



Ферма може да е, ако следваме твоите теми, нали?
Ами то все още си е очеизвадно, но пак ще напиша

На снимките се вижда, че котките са на различна възраст, вижда се и тазгодишно котило.
Пак точно на теб ти казах, че само ти пишеш наслуки и без да знаеш.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Стадотонови [re: Kaлинckи]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано12.11.08 17:00



Kaлинckи: Пак точно на теб ти казах, че само ти пишеш наслуки и без да знаеш.
- Питах, именно защото не знам, а и не те разбирам. (в училище имахме заместник-директор; казваше "като не знаеш, няма да питаш)

Kaлинckи: На снимките се вижда, че котките са на различна възраст, вижда се и тазгодишно котило.
- Вече нищо не те питам, само се сещам - това ли е повод за гордост? Девет котки, включително: N-брой "тазгодишно котило"; N-брой миналогодишно. Колко ли са оцелелите отпреди две-три години? За пет-шестгодишни вероятно и дума не може да става.

БЕЗ ДА ТЕ ПИТА НИКОЙ, ВСЕКИМУ СТАВА ЯСНО: УЛИЧНА КОТКА ДА СИ, ЕЙ!



Тема Re: Стадотонови [re: animalprograms]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано12.11.08 17:06



Добре, де като не можем да приберем всички котки от улицата в домовете си, да се правим, че не съществуват ли?!
Да не ги храним, да не пробваме да ги галим? И как да ги кастрираме за да ограничим популацията като не ни познават и ни нямат доверие?
Тъжно е, че толкова много красиви и добри животни са навън без подслон и защита. И мисля, че каквото добро можем е направим за тях е добре дошло.

Калински, в Лозенец ли живееш, че някой от тези муцуни ми се виждат доста познати?





Тема Re: Стадотонови [re: animalprograms]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано12.11.08 17:10



Сещаш ли се къде написах, че искам да има повече улични котки?

В темата за твоя бан. И ето на, пиша на теб, ама с нежелание.
А въпросът ти за гордостта от благосклонност да не те излагам го прескачам. Със същия успех може да не ме попиташ защо съм горда, че съм дала малко кинти за операция на небце и херния на улични котки, защо съм горда, че съм носила пица в кутия за стадото и съм срещала хора от блока да им купуват кремвирши и един чужденец на гости на хора от блока да слезе да ги храни и той защо съм горда броят им да не е намалял, а пораснал и всичките да са здрави като стадо бизони.
А ти създаваш впечатлението на един много нещастен човек. Ами жал ми е за теб, но на теб няма да помогна, защото вместо любител на животните, изглеждаш точно като фермер от онези "фермери". Това е впечатлението, което ми създаде. Благодаря за вниманието!

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Стадотонови [re: olived]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано12.11.08 17:13



Не казвам къде живея точно заради такива анималпрограмисти


На теб имам желание да ти обясня, че те са абсолютно здрави, като истински котки.
Да, не са нещастни, те са свободни и никой не ги тероризира. Храним ги и се грижим за тях, без да ги прибираме. А те не стоят абсолютно през цялото време така на показ. Крият се, съвсем естествено, да не са луди.

Редактирано от Kaлинckи на 12.11.08 17:14.



Тема Модератора?!? [re: animalprograms]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано12.11.08 17:29



Хей, той нали имаше бан?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.