Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 19.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Персийченови  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано11.11.08 22:35



Здравейте,

та, имам персийче, казва се Лорейн, на 3 месеца е. Попрочетох и за ресане и за очички и за други неща. Оообаче, много зор виждам с ресането бе хора. То хапане, драскане. Уж казват, че свикват с процедурата?!? Старая се да я милвам и говоря докато я реша, ама какво милване бе-ми то е направо невъзможно. Слагам едни кожени ръкавици и почвам ама се безпокоя, че никак не свиква. Даже намразва все повече процедурата.

Пък и без да я реша-то е хапане, драскане-яко. Четох, че те са най-спокойната и гальовна порода, а ми се падна едно бясче-почти не дава да я галим, освен когато е гладна и сънена и като ни посреща. Някъде четох че този период отминава с възрастта, но някак не ми се вярва тоя бяс да я подмине. Карам й се и й се сърдя като ме заболи, но твърде за кратко помни и не се усеща, че ни боли.

Мии, не знам точно какво очаквам от вас. Може би просто искам да споделя, а може би можете да ме посветвате нещо или да ме успокоите, че ще отмине този период?!?



Тема Re: :)нови [re: Ekna]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано12.11.08 09:25



Мойто не е персийче. Истинска котка е

Шегувам се така, откакто прочетох Автентичната котка Но и при мен не е много лесно. Къпя котарака със сух шампоан, защото е все още малък да се мокри, въпреки че той доброволно се хвърля във ваната, но това е друг въпрос. Сухият шампоан работи, като се напудри котето с него, разтърка се с ръце, почака се малко и после се разресвааа И понеже по същия начин моят катарак не търпи да го докосват, когато той не се е примолил и прибутал за това, се държи като твоето коте. Обаче, аз имам 2 вида котешки гребени - едното е четка, другото е малък гребен. Оставям му да хапе и държи с лапи едното от двете гребени, докато с другото го реша. Като се извърти и започне да хапе по това, с което реша, ги сменям, оставам му това и взимам да реша с другото. Не е спокойно ресане, обаче все пак го сресвам.
А иначе, тук някъде по темите четох за ресането и имаше едно изречение, нещо от сорта на "и сядате с котката да гледате телевизия, и галите, и след малко време започвате да решите" и се хилих с глас, щото такова нещо моят котарак не може да прави, нито седи на 1 място, нито гледа телевизия, докато аз гледам, нито ще се остави да го галя, директно се обръща по гръб, вдига 4те си крака и започва игра с ритане, дращене и хапане. Снощи казвах, че имам най-истинската котка от всички истински

Пропуснах да кажа, че моят котарак е също на 3 месеца и също мисля, че това е само период, защото съм имала в миналото големи котки и никога не е била така, и освен това го отдавам на това, че още му растят зъби, направих си експеримент да го потъркам с пръст по венците, като ме захапе и се отпуска, предполагам, че го подлудява растежа на зъбите, това според мен де

Редактирано от Kaлинckи на 12.11.08 09:27.



Тема Re: :) [re: Kaлинckи]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано12.11.08 09:42



занапред пропускайте етапа със сухия шампоан.



Тема Re: :)нови [re: prAsino]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано12.11.08 09:49



Искаш да кажеш да правя само ресането ли?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: :)нови [re: Kaлинckи]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано12.11.08 10:01



именно.





Тема Re: :)нови [re: prAsino]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано12.11.08 10:15



Добре. Помислях си го, обаче все търча по него за нещо друго и все отлагам и само на къпане фактически го реша, а къпането му е веднъж на месец. Разчитам на неговото близане основно. Много е смешен, като се ближе и има моменти на разчесване със зъби, обаче нали няма всички зъби още и прави едни звуци

звукът е като да се изплези човек и да издуха въздух, сещаш се

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: :)нови [re: Kaлинckи]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано12.11.08 10:18



Незнам дали е малък за къпане с вода. Моята от 2 месечна свикна (лежи си в мивката по гръб, като я запушва с дупето си и става като вана, въпроса е да се оцели точната температура на водата. Забелязал съм че най-много харесва около 45 градуса. Имаше и период в който държеше и в банята да е с мен, отучихме се. Иначе бесът около 4 сутринта му се спи и мога да го реша, но пък не ни се налага защото свикна като минавам с прахосмукачката после с четката с дългите косми да минавам и нея.



Тема Re: :)нови [re: Kaлинckи]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано12.11.08 10:24



за обикновено късокосместо коте къпане по-често от веднъж на 3 месеца е излишно. а аз бих казал, веднъж на 6 месеца.
не виждам като я намажеш със сух шампоан къде отива мръсотията? и след това котето като се ближе го поглъща това... да не говорим за това, че заедно с мазнините от кожата като се омеша създава перфектни условия за всякакви гъби и паразити. въобще.... забравете за сухите шампоани.
решете се всеки ден с гъст гребен, и къпане на 3-6 месеца са напълно достатъчни за поддържане на здрава и чиста козина за едно неизлизащо коте.



Тема Re: :)нови [re: prAsino]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано12.11.08 10:35



Някъде на 1 месец на възраст като беше, при ветеринарите споделих, че ми се струва мръсен. Все пак го намерих на улицата. И понеже не съм имала толкова малко коте, не смеех да го докосна. И ветеринарите ми казаха, че не се препоръчва да се мокри на тая възраст, та да го изкъпя със сух шампоан. Ако не се разреше добре, пудрата оставя бели следи навсякъде, така че просто се издърпва с ресането, т.е. остава по четката и гребена. Мисля, че вече е готов за мокро къпане, защото нали написах, че не се бои от водата, както аз очаквах, а и порасна, но първо ще попитам лекарите. А го къпя, защото като направи няколко курса по терасата, става черен, като се завре по всички най-мръсни места, например зад готварската печка, и като си намаца козината с консерва, докато се храни и не може да не го изкъпя по някое време

Ако е котка, която само спи, ок да се къпе 1-2 пъти в годината, ама това диване не става.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: :))нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано12.11.08 10:43



Вчера какво видях!

Бях си взела вана с минерални соли. Много обичам от време на време да се глезотя. Изкъпах се, източих водата от ваната и още се помотавам в банята и котаракът пристига в затоплената баня, скача на парапета на ваната, влиза вътре и ляга, и стоя там доста време. Говоря му аз - не ти ли е мокро там, коте, и чак пък легна, и ти ли искаш да си вземеш 1 вана той лежи и ме гледа сладкиш. Сигурно ваната е била още топла и затова легна вътре, не знам, но ме изненада. И когато си разлее водата от купичката, и когато е мокър пода на банята или терасата, джапа смело във водата и въобще не му пречи, че се намокря.
Но ветеринарите ми казаха да не го мокря, като беше на 1 месец и затова така. Но вече мисля, че е достатъчно голям и ще може да го мокря спокойно, ако и той иска

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.