Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 23.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Свръх - активна котка :)нови  
Автор Aurora! (Borealis)
Публикувано28.10.08 21:53



Здравейте,
Имам малък проблем с моя кот .... Много е дива милата ми. Котанката е на около 4 месеца, порода улична превъзходна ( от тези , които са изцяло с тигрова окраска) . Милата ми е много палава. Имам чуството ,че не можем да удовлетворим нуждата и от движение и игри. Непрекъснато се премята бяга , катери се навсякъде и иска да се бие. Когато с в игриво настроение , дори да посегнеш да я погалиш ляга по гръб и започва да се "бие" с ръката ти. От друга страна не е с лош характер , когато се е наиграла и поизморила няма по-гальовно същество от нея. Купила съм и всякакви играчки , но бързо и омръзват. Може би скучае по цял ден сама....Затова си мисля да и взема другарче. Само се чудя дали ще го приеме. И дали да е мъжко или женско. Понеже и преди сме гледали повече от 1 котка, впечатленията ми са ,че на тази възраст по- лесно приемат другия пол. Моля за съвет ако някой се е сблъсквал с моя проблем .




Тема Re: Свръх - активна котка :)нови [re: Aurora!]  
Автор i__n__a ()
Публикувано28.10.08 22:08



По-добре я кастрирай, но изчакай да стане поне на 7 месеца. Второ животно няма да разреши проблема. Може и да поулегне с времето, но ако си е хиперактивна едва ли ще е значително. Моята маца лееко започна да се кротва след 6-7-мия месец, но пак си остана голямо диване, по-скоро започна да прави по-големи паузи между дивотиите. Върха на сладоледа беше като изхвърча през прозореца и си счупи крачето. Сега сме кастрирани.



Тема Re: Свръх - активна котка :)нови [re: Aurora!]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано28.10.08 22:16



Ами - детенце. То и при хората е така - виждала ли си какво правят децат на улицата - цял ден могат да тичат и играят, да викат. Като се приберат вечер - заспиват като отсечени. Нормално.



Тема Re: Свръх - активна котка :)нови [re: Aurora!]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.10.08 22:19



4 месеца ли? Нищо не сте видели още. Почакай да стане на 9-10. Пубертетите са неспираеми просто. Тогава можеш да пускаш тема. Кастрация няма да я успокои. Ще се кротне вероятно към 2-годишна възраст. А второ коте аз одбрявам с всички ръце и лапи. Ще тичат, ще лудуват и после заедно заспиват. Няма по-мила гледка. А и през деня когато ви няма ще си има компания и няма да изкарва цялата енергия като се върнете вие. Аз например когато се прибера настава такава радост, такова тичане. Приятно ми е, но има случаи в които бързам да изчистя или просто искам да почивам - няма почивка.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Свръх - активна котка :)нови [re: bushkata]  
Автор Aurora! (Borealis)
Публикувано28.10.08 22:20



Да, наистина детенце е. На мен не че ми пречи , че е лудичка. По-скоро не искам да скучае.... Затова съм се замислила за другарче.




Тема Re: Свръх - активна котка :)нови [re: Aurora!]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано28.10.08 22:58



Аз си мисля, че другарчето е прекрасна идея

. Ще си лудуват заедно, а няма да очаква само от вас развлеченията. Не мисля, че пола има значение. На тази възраст малките котета много лесно се адаптират към себеподобните си.



Тема Малките демончета са сладури,нови [re: Aurora!]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано29.10.08 10:50



независимо от белите и поразиите.

Имам кожена ръкавица за "Груба игра",
Високи цветарници за водната палма,
Няколко шомпола за изваждане на изграчки под мебелите,
Стар пухен чехъл за замяране по нея, когато гони някоя хлебарка или въображаем противник през нощта.
3 мопа, разпределени по стаите, за да обирам почвата от цветята и някой и друг бълвоч примесен с трева или водна палма.

Свиква се със всякакви поразии, а игрите са супер забавни

Моят съвет е, да и вземете девойка за другарче. Мъжкарите са по-големи пакостници от дамите.



Тема Re: Свръх - активна котка :)нови [re: Aurora!]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано29.10.08 11:10



Аз не го намирам за проблем. Моят кот е мъж и е на 2 месеца и половина и е съвсем същият на поведение като твоята котка. Много скача и също като му се играе и го докосна, ляга по гръб и вдига крака да дере без нокти и маркира захапване. Ясно е, че играе. Също като реши, че се е уморил, идва при мен, мяучи, ако няма достъп до мен и се набутва в ръката ми, в лицето ми и бръмчи и тогава ме оставя да го галя. Намирам го за абсолютно нормално, че чак така трябва. Ако не беше жизнен, щях да мисля, че е болен. Времето му влияе. Когато застуди, повече спи. Храната му влияе. По-специални котешки храни, го активират. Имаше една храна, която ни подариха във ветеринарния кабинет science plan нещо такова. От играчките има 1 картонено руло, което обожава и 1 гумена топка колкото топка за тенис на корт, много се залисва по тях и пропуска моментите, когато излизам от в къщи по този начин. Картоненото руло е от попивателна хартия, наречена кухненски асистент или нещо такова. Това е играчката номер 1, няма друго, което така да го заиграва.
В далечното минало съм имала 2 сиамки. И двете бяха женски, почти на еднаква възраст, но не съвсем. По-малкото много обичаше по-голямата, но по-голямата изобщо не си играеше с по-малкото. По-малкото пак си играеше с нас, с хората и с всичко в апартамента. Така че не съм сигурна какво ще се получи с 2 котета.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Свръх - активна котка :)нови [re: i__n__a]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано29.10.08 11:28



Кастрацията не решава проблема с беснеенето.





Тема Re: Свръх - активна котка :)нови [re: Aurora!]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано29.10.08 12:02



Моята е вече на година и половина. Спи по не повече от два часа на ден, през по-голяма част от времето дивее, през другата яде. Свиква се не се притеснявай. Нека прави каквото си иска животното, просто го научи какво не му се позволява и къде е опасно за него (т.е.) пак не му се позволява. Ако прави нещо което не рябва - казваш не с твърд глас и пръскаш с вода.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.