Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 07.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Дали можем да помогнем...нови  
Автор canopy ()
Публикувано05.11.08 12:34



Здравейте,
попаднах на тази информация:
http://yambol-dnes.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1875&Itemid=1
Порази ме безизходността на ситуацията и се сързах се с жената по телефона.
Оказа се, че котетата са станали толкова заради многото подхвърлени в двора й, които тя нямала сърце на свой ред да изхвърли.
Жената съзнава, че ситуацията не е нормална и търси решение. Правила е хормонални инжекции на женските котки и половината от тях не са имали малки. Иска да ги кастрира, но най-близкото място за това е Ямбол; не разполага с кола, а единственият човек от селето, който се съгласява да я вози с коте в колата си й иска по 50лв на курс дотам при разход 5. Плащала е тази сума когато спешно са имали нужда от лекар.
Журналисти идвали само за да гледат сеир, реална помощ от никъде не е получила. Иска да им намира дом и стопани, но в малкото село не успява, а вече много трудно се оправя финансово...
Моля, споделете варианти за действие, нуждата от помощ е огромна...

пс: не успях да направя линка активен, моля модератора да го направи когато види темата за по-лесно отваряне.

Редактирано от canopy на 05.11.08 12:37.



Тема Re: Дали можем да помогнем... [re: canopy]  
Автор denii (писанка)
Публикувано05.11.08 13:44






Дали има добър клубар от Ямбол тук? Прехвърлих статията на две на три, но ми се стори, че е положителна поне. Накрая завършва с това, че тези котета си търсят домове.

А ние освен с изпращане на пари или храна не знам с какво друго можем да помогнем?

Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Дали можем да помогнем...нови [re: denii]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано05.11.08 16:57



Ако на място има някой който да положи известно усилие, това би се превърнало в пилотен проект. Вече има интерес от медията.

Към отразяване в медията има интерес бизнеса. Много подходящо е да бъде предприета скромна дарителска кампания сред ямболските фирми - търговски, транспортни, юридически и др.



Тема Re: Дали можем да помогнем...нови [re: canopy]  
Авторcanopy (Нерегистриран)
Публикувано05.11.08 19:40



Благодаря за отговорите.
Дени, видях твои постове - адмирации за начина, по който помагаш на милите същества. Помощта ти е навременна и безрайно нужна.
И да, освен с храна и пари и аз не виждам друг начин да помогна. В разговора ни тя помоли за храна; сигурна съм, че и получени пари ще бъдат за тях. Но решението е симптоматично, проблема остава и става все по-голям..информацията е от май месец, а положението не се е променило до днес. Освен жестокостта на съседите й - тя нараствала, защото котетата им пречели и ги пребивали когато успеят да ги докопат..
animalprograms, мъгляво ми звучи написаното - не виждам как може да стане реалност. Уточни още малко ако искаш...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.