Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:06 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Съвет за помиряване на коткинови  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.05.08 12:45



От вчера моите двамцата (за непросветените - собствените ми котки) се върнаха при мен след дълго гостуване при майка ми. Сиси (Сивушка) също е при мен. Знаех, че тя не се разбира с други котки. Тествах я с котката на бабата, Грета и Феликс. Та, знаех, че ще имам проблеми и с моите като дойдат, но определено не бях подготвена за това, което се случи снощи. При предишните котки свободната беше Сиси, а другите бяха затваряни по стаи. Сега е обратното - Сиси затварям в едната стая, а моите са пуснати. Най-малкият проблем беше, че опищя блока, защото е затворена. Като вляза в стаята млъква, мърка ми, натиска се в мен, явно просто е свикнала вече да има човешка компания и я търси. Това с меченето е най-малкият проблем. Оставих трите котки да се гледат през едно стъкло като начало. Моите още щом я видяха традиционно се оттеглиха и демонстрираха, че не искат да имат нищо общо с нея. А Сиси отново полудя. Драпа по вратата да влиза и пищи/мечи/вие като котките по улиците когато се бият. Без да искам при едно от влизанията ми тя се промуши и като стрела скочи на Сузи. Станаха на кълбо, Сузи избяга, а Сиси подкара Коко. Изобщо лудница. Като я хванах, посегна към лицето ми, ухапа ме, одра ме, все така пищеейки. За да види, че не съм я забравила, вечерта спах в нейната стая. А тя дори не дойде при мен. Иначе винаги спим заедно. Най-лошото беше, че на сутринта явно от стреса имаше разстройство, а вечерта се изпишка на 2 см извън тоалетната.

За моите нямам какво да кажа. Те са в пълен шок и стрес. Още на първата вечер бяха ошамарени за добре дошли. Сега само гледат вратата и не смеят да мигнат даже. А те са си душици - никога не биха нападнали, просто изсъскват и се оттеглят възможно най-далеч от пришелеца. Явно Сиси доста ги е стреснала.

Та, дайте съвет какво да правя. Не се знае кога и дали изобщо Сиси ще замине. Как да ги сприятеля? В момента, в който Сиси ги съзре се хвърля като стрела. Чудя се дали ако й сложа каишка и така да я удържам, дали няма поне да се спре и да види, че тия котета са добри и нищо няма да й направят. Защото подозирам, че го прави повече от страх.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Съвет за помиряване на коткинови [re: denii]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано28.05.08 12:52



когато вкъщи беше Дейзи на Еметик и тя нападна и Ръсти и Сара просто ги изолирах и не съм се и опитвал повече да ги сприятелявам. само където Сара си се чувства пълна господарка на къщата и изобщо не се даде лесно, разбирай никак. проблема при теб е, че в момента твоите котки се чувстват натрапниците, а Сивушка господарката. според мен е редно нея да пуснеш там където се чувства най-сигурна и където е прекарвала повечето си време, а твоите в другата част на жилището. поне няколко дни трябва да имат пълен неутралитет и после да пробваш малко по малко да ги запознаеш.



Тема Re: Съвет за помиряване на коткинови [re: denii]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано28.05.08 13:16



Ако разсъждавам както при кучетата - Сиси се е държала безобразно, а ти за нагарада си спала при нея, затвърждавайки нейното "лидерство".
Мисля си, че това не е правилно, тя трябва да разбере, че това не е рпавилно и че ти не го харесваш.
Другото го е написал Прасино.

Редактирано от bushkata на 28.05.08 13:17.



Тема Re: Съвет за помиряване на коткинови [re: denii]  
АвторДPaka (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 14:07



О,колко познато


Може би си спомняш моята тема от миналата година в която сприятелявах старата ми котка Мейси с младото попълнение Драконово сърце.
Е,минаха почти 10 месеца.Не са приятели.
Мейси от време на време му забива някое кроше, а Дракончето я гледа смело само когато спи,или през стъклената врата
Все пак цари относително спокойствие, на фона на ужаса от първите месеци.
И не само,че не са приятели, но тя все така го мрази, но
с много постоянство във времето, аз я сложих на мястото и-т.е. не тя определя правилата. Показах и че обичам и нея и него, но не съм склонна да толерирам злобните и забежки.Приучих я,че има граници очертани от мен и тя ще не ще трябва да се съобразява. Това е.
И се примирих,че никога няма да спят на кълбо



Тема Re: Съвет за помиряване на коткинови [re: bushkata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.05.08 14:10



Благодаря ви за отговорите. Те всъщност всички се познават и от преди. С тази разлика, че Сиси тогава обитаваше само нейната стая и когато отварях вратата тя не се изстрелваше, а стоеше настръхнала и отново ревеше по този начин като види останалите. Веднъж Коко реши да влезе при нея и отново беше нападнат. Но всичко това до прага на вратата. От там нататък само се гледат и следят. Така и не се приеха няколко месеца преди те да заминат. Междувременно Сисето е натрупала самочувствие и ей го резултата. А това да сменя стаите им е невъзможно. Първо Сиси вече се чувства добре навсякъде. Второ, не мога да причиня това на моите котки - цялостна смяна на обстановката, още повече че те помнят, че тази стая беше на друга котка. Просто се чудя при условие, че Сивушка е живяла с 23 котки защо сега се държи по този начин. Разбирам да ръмжи, съска, но такива скоростни нападения и цяла нощ ходене насам натам, мечене, стремеж да се намърда в тяхната стая.....Като ме види иначе става най-гальовната, говори ми нещо си там, личи си, че просто иска отново да сме двете сами. Защо просто не можеш да им обясниш като на човек, че просто се налага да живеят заедно.....



Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Съвет за помиряване на коткинови [re: denii]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано28.05.08 14:34



това което се опитах да кажа беше да се опиташ да възстановиш равновесието от преди да го разбуташ. ако и това не става... намирай дом бързо на Сивушка и това е.



Тема Re: Съвет за помиряване на коткинови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано28.05.08 14:45



Аз нямам много опит в това, ама като те слушам, май точно заради това, че е живяла с 23 котки, сега се държи така. Видяла е колко е добре да имаш своя лична стая/дом, да не я делиш с никой и ти да си най-важен и единствен "на света". Та може би точно там е причината, тя мисли, че ето сега в живота вече му е дошло ред да е щастлива, единствена и най-важна със собствен дом, и не иска за нищо на света да го изгуби отново...
Не знам какво се прави, хич не ти завиждам на положението



Аз май, така странично, и само с един единствен котьо, който е най-важен от всичко на света, съм на мнение, че твоите котки са си твоите котки и преди всичко трябва те да се чувстват у дома си... А как се постига това в твоята ситуация... Не знам... Успех и дано намериш верният начин...



Тема Re: Съвет за помиряване на коткинови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.05.08 14:52



Ох, да бе, ама като Сивушка живее при мен от октомври месец. Нали и тя стана моя котка



Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Съвет за помиряване на коткинови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано28.05.08 14:57



Да, да му се невиди...

Дали няма начин (само така ми хрумна току що, никога не съм чувала да се прави така) да вземеш да речем от онази котешка мента, и да ги "упойваш" на моменти и пускаш заедно, когато изпаднат в "онова състояние". И така малко по малко... Или нещо от този род да се направи с тях...



Тема Re: Съвет за помиряване на коткинови [re: denii]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано28.05.08 16:47



Защо ли ми се струва, че е по-лесно да накараш куче и котка да се сприятелят, отколкото две възрастни котки? Поне моят опит показва това. Може би, защото кучетата се подават по-лесно на дисциплина и се привързват по-бързо към всички живи същества в семейството.
Мисля, че най-трудно е, когато котките трябва да делят постоянно едно пространство. Когато освен живота в едно помещение излизат и навън, като че ли успяват да си поделят териториите отвън и вътре не спорят чак толкова.
Както и когато са отраснали заедно - тогава между тях цари любов и разбирателство.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.