Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 13.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Котешките кожи - мит или ежедневие?нови  
Автор animalprograms (член)
Публикувано02.11.08 14:14



Наскоро някакъв странен участник във форума се изцепи: ”Как е възможно да публикуваш тук такива гадости за да манипулираш мнението на хората в ползата на собствената си "кауза"!... Колкото за кожите, кожарите не обичат котешки кожи, зашото са тънки и лесно се скубят. Но по времето на соц-а, вървеше всичко...”

Вдействителност гадост, каквато е търговията с котешки кожи, продължава да е факт и у нас, и по света. Кралското Дружество за Закрила на Животните (Великобритания) има доста публикации на тази тема. С тази дейност се борят Хедър Милс (бившата съпруга на Пол Макартни), Рик Уейкман (музикант от Йес) и други световни знаменитости.

На 24 януари 2007 Дер Шпигел публикува статия на Дейвид Кросланд, засягаща ”огромния” внос на котешки кожи в Германия. ”Хиляди животни се отглеждат и преработват в Китай, за да се превърнат в сака, панталони, обувки, играчки с пълнеж, което достига нивото на перверзия”, заявява Щефен Зеклер, говорител на германското национално дружество за защита на животните в Бон).

Германия внася около 250000 до 500000 котешки кожи годишно, предимно от Китай и Корея. Неправителствени организации съобщават за около 2 милиона котки и кучета, убивани в Азия всяка година заради тяхната кожа.

В много от случаите клиентите не знаят какво купуват. Котешките кожи често не са идентифицирани, или са етикетирани като нещо друго, например - като заешка кожа.

Котките обичайно стават на ръкавици и шапки, палта и накладки за сако. Тяхната кожа също е подходяща за панталони и обувки, превръща се в "ревматични одеала", в ”грейки за бъбреци”.

Кожарите в Азия задушават котките бавно, за да се предотврати увреждането на кожата, пише германското дружество за защита на животните.

В Южна Германия има много карнавални сдружения, които имат еднакви ризи, изработени от котки. Някои карнавални участници дори се накичват със самите мъртви котки.” (край на цитата на Дер Шпигел).




П.С.: Нека онези участници във форума, които нямат какво смислено да споделят ПО ТЕМАТА, да не я задръстват с офтопици относно личната си неприязън към друг участник. За облекчаването на присъщите си естествени нужди те биха могли да ”създадат” своя специална тема.



Тема Re: Котешките кожи - мит или ежедневие?нови [re: animalprograms]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано02.11.08 14:43



Къде е тук думата "България"?
И каква е целта на постоянното цитиране да доклади и статистики от други държави?
Как това ще помогне?



Тема Re: Котешките кожи - мит или ежедневие?нови [re: bushkata]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано02.11.08 19:08



Има немалко факти и признаци, че България използва такава суровина неограничено. Например, когато вътрешният ни пазар за кожени изделия не може да усвои изобилието от кожи на Голден ретривери и Герм. овчарки, то те биват изнасяни в Европа като "корейски вълк" - европейски вестници писаха за това по-рано.

Конкретно за котките - те биват развъждани практически неограничено, над възможностите всяка (или повечето) да бъдат отглеждани доживот. Какво става с изхвърлените, а и родените навън, които хората хранят? В София те не се натрупват на улицата до безкрайност, защото нямаме стари, болни, недохранени и т. н. Нямаме трупове от масови тровения. Нямаме събиране на котки в приюти. Същевременно можем да забележим, че обменът на екземплярите е много динамичен. Изчезват миналогодишните, заместват ги нови. Очевидно нелегалният лов продължава, както преди 15 г. Отвън не ни казват "котки от България", но ние поне трябва да виждаме палтата тук.

Защо ни е информация отвън? Във всички случаи - свобода на информацията и няма лошо, както се казва. Тук няма нищо черно на бяло, но домакинствата са главен източник на здрави нежелани животни. Те са в основата на процеса развъждане-предлагане-изоставяне. Един американски анализатор писа, че "ако само 5 на сто от нашите домакинства изпуснат котката си да роди, потомството би ангажирало капацитета на всички приюти" (т. е. за около 8 милиона). С информация британците целят т. нар. "public awareness", т. е. грамотност и отговорност. Ако и у нас това бива казвано по-често, вместо да остава встрани, хората ще могат да осъзнаят мястото си в целия батак.



Тема Re: Котешките кожи - мит или ежедневие?нови [re: animalprograms]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано02.11.08 22:32



Дотук с благоприличието!

!
Писна ми от тебе в прав текст. Престани да тормозиш клубарите с идиотските си теми, психар такъв. Знаеш кое ще раздразни най-много момичетата от Бездом и стържеш по най-тънката струна.
Призовавам модератора да банне този тип анимал програмс. Нищо защитническо няма в него, само търси кого да дразни, притеснява и тормози.
Моля който е за бан на animalprograms дда пише. Нека гласуваме.



Тема Re: Котешките кожи - мит или ежедневие?нови [re: papyy]  
Автор Hepaзбpaнa!Модератор (bla bla)
Публикувано03.11.08 09:06



Моля да не се обиждате! Ако на някой не му харесва някоя тема-просто да не пише в нея, тя ще слезе надолу. Отгоре ще останат интересните теми, по които се пише.



Тема Re:нови [re: animalprograms]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано03.11.08 12:59



Аз имам противоположно мнение за котките конкретно в България. И ми се струва, че за котките конкретно в България си написало твоите догадки, а не някакви факти. Ако имаш някакви доказателства, например заснет лов на котки или намерена фабрика за дране на животни, даваш ги на правилното място, има достатъчно сдружения за защита на животните. Когато има някакво конкретно събитие за протест и защита, ние мисля, че само можем да подкрепим. Но имаче ми звучи всичко като селската клюкарка. Затова така се получава с твоите теми, според мен.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re:нови [re: Kaлинckи]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано03.11.08 13:25



В отговор на:

И ми се струва, че за котките конкретно в България си написало твоите догадки, а не някакви факти. Ако имаш някакви доказателства, например заснет лов на котки или намерена фабрика за дране на животни, даваш ги на правилното място, има достатъчно сдружения за защита на животните.





Имаше. И филм, заснето със скрита камера в магазина с палтата. Но не го намирам - нито помня коя организация точно го беше направила.
Не знам защо господина не пуска линкове към малкото неща, които са факт, макар и преди доста години.
Би ми било интересно (той явно знае за този филм) какви мерки е взел срещу това и с какво е помогнал в случая.
Моля, аконякой намери линка- да го пусне.

Редактирано от bushkata на 03.11.08 13:25.



Тема Re: Котешките кожи - мит или ежедневие?нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.11.08 18:50



ТРОЛовете това и правят - пускат дразнещи теми, които предизвикват съответно реакции. Самите тролове не обиждат.щ
В общи линии - нищо ново под слънцето



Bеer? Mоre?



Тема .....нови [re: animalprograms]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано03.11.08 19:58



Тъпанарю!
не съм странен участник, тук съм в този форум много отпреди да се промъкнеш ти, но такива като тебе, ме отказаха да пиша. Ти обаче не се търпиш. Затова прописах пак.
Ще ми е интересно да чуя какво ми е странното, ама това е отделна тема.
За протокола МРАЗЯ МАНИПУЛАЦИИТЕ! Особено тъпите.
Това което пишеш става някъде не у нас. Въпреки че СТРАШНО СЕ СЪМНЯВАМ, че точно в Германия, която има една от най-силните зелени партии, да се случва такова нещо. Иначе в Китай разфасоват дисиденти за органи, и имат такава свежозвучаща ресторантска рецепта катото Куче бито в чувал, та котките са им най-малкият проблем. Ми иди и кажи на Хунвейбините, че не са прави! Ще те подкрепя, но отдалеч.
Та не разбрах.
Аз трябва да си кастрирам котките, за да спра вноса на котешки кожи в Германия от Китай?
Ъъъъъъъъъъ.....
какво сако от котешка кожа бе?
Абе ти виждал ли си обработена котешка кожа иобщо?
Скоро не съм виждала жена с палто от котки да ти кажа. Освен това възклицанието на висок глас:
"О нещастни котки загинали за да облечете една патка!"
възприето с възторг от всичките ми приятели действа по добре от всякакави измислени кампании.
Горещо ти го препоръчвам.
Останалите препоръки си прочети в темата за БАН-а.
Има и още, ама те за друг път.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: .....нови [re: Rapidfire]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.11.08 21:52



Ето малко за размисъл:

Откачалка от с. Долни Лозен храни змиите си с котета, взети случайно или по обяви:



Кучета подарени в Габрово - ни вест, ни кост



Човек изсипва чували с котешки кожи:



Котките могат да се използват не само за кожи. Медицински опити, костно брашно и какво ли не, родено от болния ни мозък.

След като в Китай го правят, ми тук не е особено по-различно откъм манталитет.

Личното ми мнение е - нека решим проблема с бездомните, а именно да няма бездомни котки по улиците и после да развъждаме собствените си. Докато отново не изтървем положението и се получи същото.

Клипче на котета, търсещи домове



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.