Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 27.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Casa-feraнови [re: Kaлинckи]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано21.11.08 14:10



Тази коят хората ядат няма как да е подходяща за котка освен ако не я скотвиш като за котка и не се научиш да я ядеш - няма страшно след 2 месеца се свиква да се яде без сол и подправки.

Но например цяло пиле с вътрешностите и добавени зърнени (храната на пилето) би трябвало да е идеялно баланцираната храна за котка. Лабораторни мишки също, въпреки че идеята е малко неортодоксална.

Сухата няма как да е хубава. Иначе котките синтезират витамини в кожата и при бизането ги поглъщат.



Тема Re: Casa-feraнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано21.11.08 14:23



Не разбирам сега точно за какво говорим. Касаферата е храната, която трябва да се дава, а не роял канин ли? Или сухата храна не е хубава храна? Защото аз не му давам суха храна, която мирише прекрасно или е с красив цвят. Аз му давам най-добрата като съдържание и това се ми казали, че е роял канин. И според мен не е необходимо да знам защо точно моя котарак не яде с охота касафера, тъй като никой не му е предписвал точно тази храна, тествах от любопитство. Не би имал проблем да я яде, ако това е необходимо по някаква причина, но причина да яде точно тази суха храна засега няма.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Casa-feraнови [re: Kaлинckи]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 16:43



Всички сме прави, струва ми се.


Тарале Ж май най-вече. Няма нищо по-добро от специално приготвеното месо. Ако знаеш как, правиш го редовно и си победил да се яде. Пробвала съм и знам колко е трудно, и как човек все се притеснява дали е балансирал нещата, дали като сготви 1 кило храна въобще ще я погледнат и т.н. Защото едно е да се инатиш да ядат суха храна, друго са бързоразвалящите се.
Калински, ние ядем сухата Каса Фера Сенситив, защото котките ми кашлят от Роял Канин, пробвали са почти всички подходящи видове и няма такъв, към който да не са алергични. За мен, като човек без медицинско образование изводът, който се натрапва е, че в Роял Канин има алергени. И като продължавам да разсъждавам, това трябва да са някакви синтетични подобрители (за вкус, цвят, консервант или друго). Храната е висок клас, да. Но за нас не става.



Тема Re: Casa-feraнови [re: olived]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано21.11.08 16:52



Ясно. Ами аз правя това, което ми казват хора, които се занимават малко или много с това, защото аз нищо не разбирам.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема И само да допълня...нови [re: Kaлинckи]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 16:54



... без суха храна имаме проблем със зъбната плака.
Особено при Кас. Котарак на 3 години, който не дава да му мия зъбите, разбира се. Отстрани зъбките станаха жълто-кафяви, а дъха му е като помийна яма.
Рисковано е в перспектива, а и не особено приятно предвид на неговата особено голяма "целувателност".





Тема Re: Casa-feraнови [re: Kaлинckи]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 16:57



Всички се учим, цял живот.


Питаме, пробваме, четем, мислим... Нали е за доброто, на тези които ни радват. И вбесяват.



Тема Re: И само да допълня...нови [re: olived]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано21.11.08 16:57



Ммм да, четох в не помня вече кой сайт, че се продават четки за зъби за котки, но ако няма такава, заместител за изчистване на зъбите ставало сухата храна.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: И само да допълня...нови [re: Kaлинckи]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 16:59



Пробвай да миеш с четка! Ще ти пратя и демонстрационно филмче.
Голям цирк настава, чак се засрамваш от себе си и факта, че 5 кила живинка те прави тотално на маймуна.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.