Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:26 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема "Марково" ли е нашето коте?нови  
Автор peppie (непознат )
Публикувано27.10.08 22:11



Здравейте на всички!
Котето от приложения по долу снимков материал е нашата малка принцеса Мила, която приютихме от улицата преди година. Тогава беше поне според нас на около 4-5-6 месеца. Според нашите скромни познания за котките - поне единия родител е сиамец, а другият е неизвестен - най-вероятно обикновена котка

. Тук е момента да попитаме по-знаещите посетители на форума каква е според вас породата на нашето коте на база приложения снимков материал?
Мерси предварително!



Тема Re: "Марково" ли е нашето коте?нови [re: peppie]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано27.10.08 22:43



не сте маркови, ама определено сте и по-хубави

да ви е живо и здраво добичето, много интересен поглед има






Тема Re: "Марково" ли е нашето коте? [re: peppie]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано27.10.08 22:51



Без претенции да съм супер компетентна, това коте страшно прилича на регдол ... направо не мога да повярвам на очите си. Такива котки има съвсем малко на брой все още в България. Направо ми е трудно да повярвам, че сте я намерили на улицата. Не е ли възможно да е била нечий домашен любимец и просто да се е изгубила?



Тема Re: "Марково" ли е нашето коте?нови [re: MechoPuh.]  
Автор peppie (непознат )
Публикувано27.10.08 22:58



Много благодарим за бързите отговори

! Когато я намерихме и я взехме вкъщи си личеше, че котето е било домашно. Имаше всички хигиенни навици и много бързо се адаптира. Относно породата регдол изчетох доста неща, но само в характера откривам съвпадения. Доколкото знам котетата регдол са по-пухкави, а нашата не е с толкова дълга козина.



Тема Re: "Марково" ли е нашето коте?нови [re: peppie]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано27.10.08 23:11



Да, съвсем правилно сте забелязали. Регдолите наистина са с дълъг косъм, но иначе по окраска котето ви прилича определено на регдолче. То вече е късно да го мислите след като си я гледате от година, но дали пък някой не си я е търсил и страдал за нея

. А иначе това с хигиенните навици, не е мерило - в общи линии няма котка без хигиенни навици .



Тема Re: "Марково" ли е нашето коте?нови [re: MechoPuh.]  
Автор peppie (непознат )
Публикувано27.10.08 23:19



По принцип Мила беше намерена от наши познати и, след като те не успяха да открият собствениците й, й намериха нов дом при нас. Ние всички много я обичаме и мислим че и тя се чувства добре с нас. А и не сме аматьори коткари. Гледаме котки от поне 15 години.





Тема Re: "Марково" ли е нашето коте?нови [re: peppie]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.08 09:38



Страхотна е,не съм виждала такава хубавица

.По въпроса за сиамския произход-цял живот съм гледала сиамки и ако единият родител не е от породата,котето не е синеоко,обикновено приличат по окраска на "немарковия",само понякога връхчето на опашката е пречупено.Регдолите се отпускат, като ги пипнеш-просто като торба с пясък,мисля че това е най-отличителния белег на породата.



Тема Re: "Марково" ли е нашето коте?нови [re: peppie]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано28.10.08 09:43



Не знам, каква й е породата, но няма спор, че е голяма красавица

Да ви е жива и здрава, много е сладка



Тема Re: "Марково" ли е нашето коте?нови [re: мaцa]  
Автор peppie (непознат )
Публикувано28.10.08 09:56



Благодарим за комплиментите

. Нашето семейство също гледа сиамчета и преди години от един чистокръвен сиамец и нечистокръвна маца се получи един много красив котарак, който си изглеждаше точно като сиамец - окраска, сини очи, счупена опашка, характер. Така че, явно има и изключение от правилото . А относно регдолите, точно това, че малаката принцеса Мила се отпуска като парцал като я гушнем, ме накара да потърся и прочета повече за породата регдол. Като я гушнем позволява да я сгъваме, премятаме и каквото се сетите още, докато тя мърка блажено . Скоро видяхме в един английски сайт няколко снимки на котета, които изглеждаха точно като Мила и точно това ни накара да се замислим дали не е "маркова".

Редактирано от peppie на 28.10.08 09:58.



Тема Re: "Марково" ли е нашето коте?нови [re: peppie]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано28.10.08 10:30



записвате се за предстоящата изложба в София, и международен съдия ще ви каже до колко прилича на рагдол.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.