Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:50 14.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Закъсах го яконови  
Авторvassilyovska (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 10:27



Здравейте,

не ми е приятно да се обръщам към широката публика, но нямам избор. Имам две големи котки и куче (някои може да помнят Клеопатра, дружката на изгубената Изида). Преди два месеца някъде се окомплектовах с 6 бебета: поредното кашонено котило. Точно тогава се изнасях в нов апартамент и ми се удаде възможност да ги прибера, иначе тоя път наистина щяха да ме изритат. Бебетата си оживяха и преди седмица някъде пуснах обяви - засега без голям успех, имам само един човек който ще идва на оглед днес. Тази сутрин се събудих и видях, че едно от бебетата има гъбична ифекция: явно се развива светкавично, защото вчера нямаше нищо а сега има едно сериозно петно над веждата.

С друи думи, малкия трябва да иде на вет, за да не изпозарази всички и да не му окапе козината до крак, обаче аз не мога да го заведа, защото нямам необходимите средства - изхранването и поддържането на 9 животни в момента ми струва нещо като минималната работна заплата. Молбата ми е: ако някой има възможност да го заведе на вет или ако има някакъв универсален противогъбичен медикамент, нека се свърже днес със мен на 0899 62 73 09 или мейл vassilyovska@abv.bg Аз живея в Сердика в момента (Mall of Sofia) но може да се разходим при необходимост.

Благодаря предварително на всички,

vassilyovska



Тема Re: Закъсах го яконови [re: vassilyovska]  
Автор denii (писанка)
Публикувано26.10.08 10:51



Близо до теб е д-р Бобадова. Тя ми е помагала неведнъж. Иди при нея и нека ти даде някакво мазило. Сигурна съм, че няма да е скъпо. Имаверола е много удачен в такива случаи и не е скъп. Помоли я да й платиш малко по-късно. Обясни й ситуацията и може би ще откликне.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Закъсах го яконови [re: denii]  
Авторvassilyovska (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 12:03



Благодаря ти,ще пробвам следобед да отида при нея.



Тема Re: Закъсах го яконови [re: vassilyovska]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано26.10.08 13:32



Здравей. Подобен проблем ( с който супер- бързо се справихме) имаше и котето, на което засега безуспешно търся стопани ( и аз съм като теб, с едно куче и две котки, което означава, че плюс малкото котараче у дома на моменти се заформя малка лудница). Имам останал противогъбичен препарат в една голяма спринцовка от ветеринарния. Не е голямо количество, но може и да е от полза. Днес обаче нямам възможност, но ако те интересува, може да се разберем нещо за утре, през деня.



Тема Re: Закъсах го яконови [re: Josefine]  
Авторvassilyovska (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 14:23



Здравей, благодаря ти за отговора. Говорих с МечоПух и смятам, че тя е права - по-добре да я зажеда на вет и да се установи какво е. Ще отида до Д-р Дулитъл и ще видим дали д-р Бобадова ще се съгласи да я погледне. Щях да чакам човек за осиновяване, но той се отказа в последният момент :/. Ако стане днес, то утре може да се чуем за лекарството, при положение, че действително са гъбички. Можеш ли да ми кажеш как се казва твоето лекарство?



Тема Re: Закъсах го яконови [re: vassilyovska]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано26.10.08 21:19



Съжалявам, но докторът не ми е написал на спринцовката името на лекарството, а само "ЕКЗЕМА".





Тема Re: Закъсах го яконови [re: vassilyovska]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано26.10.08 22:40



Сега влязах и прочетох, утре сутринта ще ти се обадя. Имам идея и специален шампоан на Вирбак и ще ти отсипя в шишенце. Утре ще ходя към Трета градска и може да се видим да ти го дам. Трябва да окъпеш всички котки, не само едното. Ще ти донеса и храна, имам на Ямс, донесоха ми я, но дебелия не я яде. А и има още някаква аванта ще я донеса. Обща храна е, а моят е на специална хипоалергична. Внимавай за себе си. За съжаление противогъбичното лечение е скъпо.


Поздрави и оздравяване.



Тема Re: Закъсах го яконови [re: vassilyovska]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 22:44



еее, можех да те снабдя с мазило, но не съм в софия. скоро и аз бях на този хал, а и други клубари. ако са гъби, горе главата....упорити са но минават....
сигурно си видяла и темата за гъбите с доста подробно инфо в нея за мазила, симптоми и т.н.

ох, стискам палци и да оздравявате



Тема Ебаси щаманови [re: vassilyovska]  
Авторvassilyovska (Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 23:17



Преди всичко благодаря на всички отзовали се!

Днес не успях да отида до вет, защото следобеда ми се наложи спешно да изляза и ей сега се прибирам. Не искам да звуча параноично, но нещата се влошават с часове: сутринта огледах всички котки и нищо им нямаше, сега се прибирам и намирам още две заразени от бебетата :/. Интересното е, че и трите имат петно на едно и също място - на главата, над дясното оче: дори формата им е подобна. Преди да изляза ми донесоха Фунгарест и на обяд не посмях да намажа малкия, но сега се уплаших и ги мазнах и трите. Възможно е проблема действително да се е появил поради слаба имунна система - гледам, че големите се държат на крака. Кучето също не проявава признаци на зараза (както и аз, за голямо мое облекчение..).

Чакам да ми се обади познат, който обеща ако има тази възмоьност да ги заведе на вет - поне едното де, да се установи що за зараза е това: и друг път сме хващали гъбички, включително и аз, но процеса беше далеч по бавен, плюс това наблюдавах само окапване на козината, без коричка както сега.

Благодаря още веднъж на Папи и Жозефин за предложената материална помощ

. Ако искате, свържете се с мен, само да добавя че тела ми пак отказа и сега съм на резервния - 0884 426331. Работя към Лагера, срещу х-л Форум и мога да изляза в обедна за около час както и след работно време, т.е след 19.00 ч.



Тема Re: Ебаси щама [re: vassilyovska]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано27.10.08 00:16



но процеса беше далеч по бавен, плюс това наблюдавах само окапване на козината, без коричка както сега.

Точно това ме кара да мисля, че може да не са гъбички, а нещо друго ... Дано да не е демодекоза, защото само при нея съм виждала толкова бързо развитие на симптомите. А може да е нещо далеч по-безобидно, разбира се. Ходенето на вет е направо задължително обаче! Иначе ако ги диагностицират, че са гъби веднагически ти давам Спорил.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.