Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:35 20.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Търся добър лекар - хирургнови  
Автор newelbi (непознат )
Публикувано24.10.08 17:34



Здравейте
Бих искал да ви помоля някой ако може да ми препоръча добър ветеринарен лекар във Варна. Моля и хората с повече опит да опишат как протича кастрацията на женска котка - как се възстановява, след колко време излиза от анестезията, колко е големината на разреза и т.н.
Благодаря.



Тема Re: Търся добър лекар - хирургнови [re: newelbi]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано24.10.08 18:56



Не знам за Варна, но не се безпокой. Обшо съм имал около 17 такива случая. Излизат от упойката най-често след няколко часа. Възстановяват се за около седмица, а конците им ги свалят след десет дни.

По-важно е да внимаваш да не си удари главата, когато полусъбудена опитва да скача по мебелите.

Второ - да се изходи до три дни, без да получи запек (клизма!). Давай и кондензирано мляко (Dutch Lady, или концентрирано, направено от пълномаслено сухо); и сварен пилешки дроб, смачкан, смесен с краве масло.

Успех!



Тема Re: Търся добър лекар - хирургнови [re: newelbi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.10.08 20:26



Моля те, не чети и още по-малко спазвай съветите на потребитя над мен, защото те за пореден път се отличават с некомпетентност.

Моите съвети са:

За всички тези въпроси да питаш вет. Това първо. Второ, за всички тези въпроси има изписани много страници и тук и на други места. Просто пусни един сърч в нета. Кастрацията на котка не е сложна операция. Основното, което трябва да спазваш е да оставиш котето да излезе от упойка в кабинета, за да се слети от лекари и за да избегнеш люшкането му в къщи. Ако все пак решиш да си го вземеш несъбудено у дома, то остави го в тъмна и тиха стая. Бъди там непрекъснато докато то напълно излезе от упойка. Не му давай вода и храна 24 часа след и 12 часа храна преди операцията. Котките излизат различно от упойка. Това зависи от нервната им система. Мъжкият ми котарак му отне доста часове, докато за женската само 2 часа. Разбира се зависи и от правилното дозиране на упойката от вета. След това в продължение на седмица гледай котето да не скача по високи мебели. Също така в продължение на седмица, че дори и повече преглежай шева на коремчето. Виж дали случайно няма изтечения и прочие. Много рядко някоя котка развива непоносимост към конците. Аз лично те съветвам да направите операцията с резирбируеми конци, които се разтварят сами след като заздравее шева. Няма нищо страшно в цялото това нещо. Аз също много се страхувах и притеснявах когато беше операцията на моята котка, но се оказа, че всичко е далеч по-просто и лесно. Желая ти успех, не се шашкай много и браво за решението.

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 24.10.08 20:27.



Тема Re: Търся добър лекар - хирургнови [re: denii]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано25.10.08 12:36



denii: "Не му давай вода и храна 24 часа след и 12 часа храна преди операцията."

Да, чак днес се сетих за това.

Ще коригирам: преди операцията - 12 часа без храна и 6 часа без вода, за да не повърне на масата.

След операцията няма причина на животното да бъдат отказвани вода и храна.

Все пак собствените ми кастрирани котки, заедно с тези на майка ми всъщност бяха общо 20.



Тема Re: Търся добър лекар - хирургнови [re: animalprograms]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано25.10.08 12:58




След операцията няма причина на животното да бъдат отказвани вода и храна.


Напротив - има. Докато напълно не е преминало влиянието на упойката кучетата и котките губят гълтателния си рефлекс и има голяма вероятност да се удавят с водата или задавят и удушат с храната. Затова лекарите съветват до вечерта след операцията да не се дава нищо, късна вечер вода, но не да лочи, а да облизва пръстче и храна ЧАК на сутринта, за да е сигурно, че влиянието на упойката е преминало.
Хубаво е да слушате, когато лекарите ви говорят за собствените ви кастрирани котки.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Търся добър лекар - хирург [re: kokerka]  
Авторaнимaл (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 13:10



Брей, двамата ни хирурзи ли бяха заплеси, аз ли?

Но пък и котките не се скъсаха да лочат. Само едното ми куче обилно яде извара в полунощ.

ПАЗИ ГЛАВАТА И ЗАПЕКА!



Тема Re: Търся добър лекар - хирургнови [re: aнимaл]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано25.10.08 14:24



Безотговорността може да се прояви по много начини. Много ветеринарни лекари не си дават труда да обясняват подобни неща от чист мързел, заплес или подобни неща. Проблема е както техен, така и ваш, че сте си ги избрали. Мен си ме предупреждаваха и на трите кастрации, които претърпяха моите животни.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Търся добър лекар - хирургнови [re: newelbi]  
Автор kokerka (кучкарка)
Публикувано25.10.08 14:30



Софиянка съм, не мога да препоръчам клиника.
Но за операцията мога да споделя, имам три кастрирани женски /2 котки и едно куче/.
Операцията за добър лекар е рутинна. Не трае повече от 20 мин. Разреза е около 2см, почти не се забелязва, а в повечето случаи белег не остава. АКо операцията е била сутринта, за 30-40 мин след края излиза от упойка, а ефекта я държи до вечерта. Хубаво е котето да не се оставя само, а ако се оставя е хубаво да е в кутия/котешка/, защото те не знаят какво им се случва, странно им е и от "паниката" решават много да ходят, а понеже ги държи упойка още се клатушкат и могат да паднат.
Вода се дава чак вечерта, ако може потопено пръстче да оближе, ако иска. Храна на следващият ден. На следващият ден след операцията котето ще е вече напълно адекватно, но ще ходи леко сковано. И ще изглежда адски отслабнало, като с глътнат корем. Оправя се до няколко дни. За 2-3 дни трябва да изчезне сковаността, а до 10 котето ще е забравило какво е преживяло напълно.

Животните са По-добрите приятели на човека!


Тема Re: Търся добър лекар - хирургнови [re: aнимaл]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.10.08 16:39



А този прословут запек какво общо има с кастрацията?! За първи път чувам да се намесва запека с тази операция. А с тези съвети за прясно мляко и какво беще друго, най-много някоя диария да й докара, особено в този период.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Търся добър лекар - хирургнови [re: denii]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано25.10.08 19:07



след всяка пълна упокйка има риск от запек. тоест ако е само запек не е проблем, въпроса е да не се допусне да се усложни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.