Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:28 25.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Безпомощна и не на себе синови  
АвторLil (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 15:39



Здравейте на всички! Извинявам се, че влизам с такава тема, но просто не съм на себе си. Преди няколко часа разбрах, как едно котенце, което хранех на улица до нас, го няма вече на този свят. Казаха ми, че са го убили (една жена станала свидетел, но не могла да направи нищо) просто ей-така, проста ей-така.... Не съм спряла да плача, не съм на сембе си, не знам защо по дяволите има толкова жестоки хора (убиеца бил работник, който слагал изолация). Но не искам да мисля за него, мисля само за моментите, които прекарах с това създание, което всъщност бях започнала да обичам. Извинявайте, още веднъж за темата, но просто болката ми е голяма...



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Lil]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.10.08 16:32



Ако си го обичала толкова много, защо не си го прибрала или не си се опитала да направиш нещо повече за него, отколкото само да го обичаш?

Защо си мислиш, че котките по улиците живеят добре? Това, което се е случило е животът на уличните котки. Те са газени, блъскани, тровени, стреляни, измъчвани, убивани, ритани. Това е техния живот, тяхното всекидневние.

Може да ви звуча много кофти, но докога ще се заблуждаваме?

Съжалявам за котето, то не е виновно. Виновен е не само човекът, който го е убил. Виновни сме и всички ние. И аз вчера разбрах, че другарчето на Роби (вече мъртъв) е последвало съдбата му. Запознатите са наясно. Стана ми тъжно, но се усетих, че рано или късно това е съдбата на всички бездомници.

Излишно е да споменавам какво е решението за мен, нали - КАСТРАЦИЯ И ПАК КАСТРАЦИЯ.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 20:31



дени не може всички да са толкова чалнати като нас ...в хубавия смисъл го казвам и да прибират постоянно бездомни животни.....не реагирай толкова остро.

разбирам това споделяне, къде другаде ако не в котешкия форум...и много съжалявам за котето...





Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: tony]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.10.08 21:25



И аз съжалявам за котето, тони, разбери, но де да беше само това коте. Това, което исках да кажа е, че случилото се не е единичен случай, това е начинът, по който живеят котките навън. Много хора тук са писали подобни постинги, но почти всички или голяма част от тях са веригата домашно размножаване - раздаване на котета на непознати или малко познати - попадане на дори само едно коте от това котило на улицата по безброй причини. Едно женско коте на улицата дава началото на кварталната колония. Реагирам остро, защото ако всеки един от нас напрви съвсем мъничко, за да се реши или поне да не се задълбочава този проблем, и ако това мъничко означава да не произведе домашни обикновени котета, то мисля, че насилието и болката над бездомните ще намалее. Щото няма какво да се лъжем. Бездомниците няма да изчезнат дори да се приеме закон за кастрация или каквото и да е друго. Щом в европейски страни където има подобни изисквания все още има бездомници, то е ясно, че това е неизчепаем ресурс. Но в България разликата е в жестокостта на хората. И колкото повече бездомни - толкова повече болка, инвалиди, ослепели, стреляни. Все пак само в подобни страни всеки сульо може да си купи пушка без особени проблеми и всеки може да обеси коте пред блока си без някой да го пита що, аджеба го прави. Та мисълта ми е, че само тръшкане и споделяне не става. На мейла ми сега ми пишат много хора за малкия рижко. Всички споделят и не са на себе си колко лошо е да има бездомни и как искат да помогнат на рижко. Ама в същото време нито един от тях все още не ми е писал, че одобрява кастрацията, че няма да ползва хапчета, че ще грижи котарака да не излиза навън. Да не говорим колко са ми писали с излияния как било хубаво да роди веднъж котето, или мъжкаря да излезе да си начесе крастата и как после били намирали хубави домове на всичките котета. Хубавите домове ги виждаме всички. И Гарфийлд изритан или изгубен и Блеки, изгонен на 7 години и поредната подаряваще се сиамка в бездом на 8 години. И още и още...

Надявам се авторката на темата да не приеме лично тона ми и писанията ми. Те са принципни. Ако това коте има майка някъде там, то скоро тя ще роди отново. Ако авторката наистина обича котето и майка му, то тя ще намери начин да помогне за това да няма още жертви на малоумния работник. Не е толкова трудно. И не е нужно да си чалната, за да осъзнаеш всичко това.

Колкото до последното - аз не искам да прибирам и задомявам котета. Коства ми много емоции, за домашното неудобство и това на моите котки няма да говоря, коства ми и много рискове и въпросителни при задомяването (имали сме случаи на дадени котета на свестни хора, които по-късно свършват отново на улицата - например прекрасната Уши изгубена и родила по-късно пред същия блок на някогашните си стопани) и аз не искам да го правя. Просто искам да няма толкова много бездомници по наша вина.

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 22.10.08 21:27.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Lil]  
Авторdenii (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 23:52



Ето един по-умерен съвет: Ако искаш убиеца да понесе някакво наказание, подай жалба срещу него. Имаш и свидетел. Ако си навита, ще ти обясня как и къде точно да подадеш такава жалба.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 12:20



Дени, това за уличните котки е така, но в Холандия, например много от домашните котки се разхождат извън домовете си. Прескачат в съседни дворове, ходят насам-натам по зелените площи наоколо. От това не произхожда нищо лошо за тях.
Не могат всички котета да се затворят в апартамент. Просто хората трябва да са с по-голяма култура, а за такива, като онзи изрод, трябва да има наказания. Жената, която е видяла това е трябвало да извика полиция веднага. Като му тръснат една глоба, по-голяма от заплатата му, ще го питам тогава, дали ще убива котки.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Zhimi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.10.08 12:46



Е, да де, това съм казала - разликата от при нас е в жестокостта на хората. Колкото повече бездомни, толкова повече жестокост. Щото кое е по-лесно - да махнеш бъллгарските идиоти от улиците или да махнеш бездомниците от там?

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 17:24



Кастрация, да. Но не на котките, а на работници като този!!!! Защо да лишаваме котките от потомство, когато на този свят има хиляди хора, които не бива да са тук и не бива да се размножават и да предават ужасния си характер и ужасната си бездуховност на други??? Дай да изтребим животните, че да не предизвикват приливи на мъжественост у изрод като този, така ли??? Не е проблема в уличните животни, а в изродите, които са в изобилие в България! Питекантроп някакъв, който се е почувствал мъжкар като е убил животинчето, ей това е!!! Ама той да си се размножава безнаказано и да пълни света с питекантропчета, понеж не било хуманно да лишаваме изродите в човешки образ от удоволствията на живота? Вместо да настоявате за кастрация на уличните котки, по-добре настоявайте за прилагане на закон за защитата им от хората!!! Честно, не мога да ви разбера, до какво може да доведе масова кастрация на улични котки освен до вписването на обикновената домашна котка в Червената книга???
Към авторката - съжалявам....





Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Eмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.10.08 17:29



О, определено и аз искам кастрация на доста голяма част от бг населението. Включително и на доста от ромския етнос. Омръзнало ми е да гледам как пришпорват слаботелесни коне, до тях тичат кучета, след последните тичат други кучета, като почти винаги има по едно, две от тях паднали в жертва.

Но за котките не си права и това потвърждава отново моята версия. И точно затова реагирам остро. Надявам се скоро да се осъзнаете по подобие на други народи, наричащи вече себе си цивилизовани.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано24.10.08 03:31



При народите наричащи себе си цивилизовани просто постоянно се събират, тровят и убиват (т.е. събират). Ако все пак една популация се поразрастне се организират въоръжени хайки. Не си мисли че там са го решили с кастрация.. Просто масово унищожение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.