Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 25.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Безпомощна и не на себе си  
АвторLil (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 15:39



Здравейте на всички! Извинявам се, че влизам с такава тема, но просто не съм на себе си. Преди няколко часа разбрах, как едно котенце, което хранех на улица до нас, го няма вече на този свят. Казаха ми, че са го убили (една жена станала свидетел, но не могла да направи нищо) просто ей-така, проста ей-така.... Не съм спряла да плача, не съм на сембе си, не знам защо по дяволите има толкова жестоки хора (убиеца бил работник, който слагал изолация). Но не искам да мисля за него, мисля само за моментите, които прекарах с това създание, което всъщност бях започнала да обичам. Извинявайте, още веднъж за темата, но просто болката ми е голяма...



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Lil]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.10.08 16:32



Ако си го обичала толкова много, защо не си го прибрала или не си се опитала да направиш нещо повече за него, отколкото само да го обичаш?

Защо си мислиш, че котките по улиците живеят добре? Това, което се е случило е животът на уличните котки. Те са газени, блъскани, тровени, стреляни, измъчвани, убивани, ритани. Това е техния живот, тяхното всекидневние.

Може да ви звуча много кофти, но докога ще се заблуждаваме?

Съжалявам за котето, то не е виновно. Виновен е не само човекът, който го е убил. Виновни сме и всички ние. И аз вчера разбрах, че другарчето на Роби (вече мъртъв) е последвало съдбата му. Запознатите са наясно. Стана ми тъжно, но се усетих, че рано или късно това е съдбата на всички бездомници.

Излишно е да споменавам какво е решението за мен, нали - КАСТРАЦИЯ И ПАК КАСТРАЦИЯ.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 20:31



дени не може всички да са толкова чалнати като нас ...в хубавия смисъл го казвам и да прибират постоянно бездомни животни.....не реагирай толкова остро.

разбирам това споделяне, къде другаде ако не в котешкия форум...и много съжалявам за котето...





Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: tony]  
Автор denii (писанка)
Публикувано22.10.08 21:25



И аз съжалявам за котето, тони, разбери, но де да беше само това коте. Това, което исках да кажа е, че случилото се не е единичен случай, това е начинът, по който живеят котките навън. Много хора тук са писали подобни постинги, но почти всички или голяма част от тях са веригата домашно размножаване - раздаване на котета на непознати или малко познати - попадане на дори само едно коте от това котило на улицата по безброй причини. Едно женско коте на улицата дава началото на кварталната колония. Реагирам остро, защото ако всеки един от нас напрви съвсем мъничко, за да се реши или поне да не се задълбочава този проблем, и ако това мъничко означава да не произведе домашни обикновени котета, то мисля, че насилието и болката над бездомните ще намалее. Щото няма какво да се лъжем. Бездомниците няма да изчезнат дори да се приеме закон за кастрация или каквото и да е друго. Щом в европейски страни където има подобни изисквания все още има бездомници, то е ясно, че това е неизчепаем ресурс. Но в България разликата е в жестокостта на хората. И колкото повече бездомни - толкова повече болка, инвалиди, ослепели, стреляни. Все пак само в подобни страни всеки сульо може да си купи пушка без особени проблеми и всеки може да обеси коте пред блока си без някой да го пита що, аджеба го прави. Та мисълта ми е, че само тръшкане и споделяне не става. На мейла ми сега ми пишат много хора за малкия рижко. Всички споделят и не са на себе си колко лошо е да има бездомни и как искат да помогнат на рижко. Ама в същото време нито един от тях все още не ми е писал, че одобрява кастрацията, че няма да ползва хапчета, че ще грижи котарака да не излиза навън. Да не говорим колко са ми писали с излияния как било хубаво да роди веднъж котето, или мъжкаря да излезе да си начесе крастата и как после били намирали хубави домове на всичките котета. Хубавите домове ги виждаме всички. И Гарфийлд изритан или изгубен и Блеки, изгонен на 7 години и поредната подаряваще се сиамка в бездом на 8 години. И още и още...

Надявам се авторката на темата да не приеме лично тона ми и писанията ми. Те са принципни. Ако това коте има майка някъде там, то скоро тя ще роди отново. Ако авторката наистина обича котето и майка му, то тя ще намери начин да помогне за това да няма още жертви на малоумния работник. Не е толкова трудно. И не е нужно да си чалната, за да осъзнаеш всичко това.

Колкото до последното - аз не искам да прибирам и задомявам котета. Коства ми много емоции, за домашното неудобство и това на моите котки няма да говоря, коства ми и много рискове и въпросителни при задомяването (имали сме случаи на дадени котета на свестни хора, които по-късно свършват отново на улицата - например прекрасната Уши изгубена и родила по-късно пред същия блок на някогашните си стопани) и аз не искам да го правя. Просто искам да няма толкова много бездомници по наша вина.

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 22.10.08 21:27.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Lil]  
Авторdenii (Нерегистриран)
Публикувано22.10.08 23:52



Ето един по-умерен съвет: Ако искаш убиеца да понесе някакво наказание, подай жалба срещу него. Имаш и свидетел. Ако си навита, ще ти обясня как и къде точно да подадеш такава жалба.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 12:20



Дени, това за уличните котки е така, но в Холандия, например много от домашните котки се разхождат извън домовете си. Прескачат в съседни дворове, ходят насам-натам по зелените площи наоколо. От това не произхожда нищо лошо за тях.
Не могат всички котета да се затворят в апартамент. Просто хората трябва да са с по-голяма култура, а за такива, като онзи изрод, трябва да има наказания. Жената, която е видяла това е трябвало да извика полиция веднага. Като му тръснат една глоба, по-голяма от заплатата му, ще го питам тогава, дали ще убива котки.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Zhimi]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.10.08 12:46



Е, да де, това съм казала - разликата от при нас е в жестокостта на хората. Колкото повече бездомни, толкова повече жестокост. Щото кое е по-лесно - да махнеш бъллгарските идиоти от улиците или да махнеш бездомниците от там?

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано23.10.08 17:24



Кастрация, да. Но не на котките, а на работници като този!!!! Защо да лишаваме котките от потомство, когато на този свят има хиляди хора, които не бива да са тук и не бива да се размножават и да предават ужасния си характер и ужасната си бездуховност на други??? Дай да изтребим животните, че да не предизвикват приливи на мъжественост у изрод като този, така ли??? Не е проблема в уличните животни, а в изродите, които са в изобилие в България! Питекантроп някакъв, който се е почувствал мъжкар като е убил животинчето, ей това е!!! Ама той да си се размножава безнаказано и да пълни света с питекантропчета, понеж не било хуманно да лишаваме изродите в човешки образ от удоволствията на живота? Вместо да настоявате за кастрация на уличните котки, по-добре настоявайте за прилагане на закон за защитата им от хората!!! Честно, не мога да ви разбера, до какво може да доведе масова кастрация на улични котки освен до вписването на обикновената домашна котка в Червената книга???
Към авторката - съжалявам....





Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Eмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано23.10.08 17:29



О, определено и аз искам кастрация на доста голяма част от бг населението. Включително и на доста от ромския етнос. Омръзнало ми е да гледам как пришпорват слаботелесни коне, до тях тичат кучета, след последните тичат други кучета, като почти винаги има по едно, две от тях паднали в жертва.

Но за котките не си права и това потвърждава отново моята версия. И точно затова реагирам остро. Надявам се скоро да се осъзнаете по подобие на други народи, наричащи вече себе си цивилизовани.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано24.10.08 03:31



При народите наричащи себе си цивилизовани просто постоянно се събират, тровят и убиват (т.е. събират). Ако все пак една популация се поразрастне се организират въоръжени хайки. Не си мисли че там са го решили с кастрация.. Просто масово унищожение.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Tapaлe Ж]  
Авторdenii (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 09:27



Да бе, точно така. Като вземеш да се изкажеш и ти с твоите теории...

Точно тровят, убиват и масово унищожават. Затова и на нашата германка като й кажа за поредния случай или не дай си Боже й разкажа за някой по-сложен, като точно отрова например, й се изправят косите.

Това, което ти говориш, може донякъде да е вярно за Сащ, но за Европа, главата си залагам, че това никога не би се случило.

И самият факт, че ти разсъждаваш така говори как тук все още се мисли по този начин. Цивилизованите хора дори няма да им мине мисълта за унищожение пък дори и при "поразрастнала се полулация".



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано24.10.08 10:49



Мила моя, струва ми се че си прекалено емоционална и наивна в някои отношения.Склонна съм да се съглася с Таралеж,защото същите тези цивилизовани европейци като дойдат в България изведнъж загубват всичките си цивилизовани навици. Не се заблуждавай,че там живеят само високодуховни хуманисти...
Знаеш ли как примерно англичаните са приучени да спазват закона - като стотици години дори за кражба на един хляб са качвани на корабите за Америка и Австралия...разбираш ли ме?!
Така,че просто трябва да има ефективни закони, защото за съжаление "питекантропи" ще се раждат винаги.

Редактирано от ДPaka на 24.10.08 10:50.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Tapaлe Ж]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано24.10.08 11:19



Айде стига с глупостите, а? Те понеже си тровят и избиват техните котки и кучета и затова взимат за осиновяване и от изпаднали страни като България, Гърция, Турция и т.н. Ти отиде веднъж за 2-3 дни до Западна Европа и изведнъж стана адски вещ по всички въпроси. Не че преди не беше де ... не съм видяла тема, по която да нямаш изключително компетентно мнение, което да представяш за изконна истина

.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: ДPaka]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано24.10.08 11:27



Така,че просто трябва да има ефективни закони, защото за съжаление "питекантропи" ще се раждат винаги.

Има закон! И? Изпълнението на законите не се случва от самосебеси. Ние всички трябва да следим за спазването им и да натискаме отговорните органи да санкционират нарушителите. В Германия съобщават по новините в централната информационна емисия за случаи на насилие над животни. Във вестниците пишеше, когато някаква женица си беше изхвърлила потомството на котката в кофата и съседа и беше извикал полиция. Това у нас представяш ли си го?! Така че случая в еднаква степен касае и законите и манталитета на хората. Двете неща са просто неразривно свързани и не могат да съществуват самостоятелно и абстрактно.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: ДPaka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.10.08 11:33



И аз като Мечопух - Има закон! Защо тази госпожа не подаде жалба и не задвиже нещата по ЗАКОННИЯ НАЧИН? Ама не, нали? По-лесно е да си излеем мъката в клуба, да се наслушаме на "Ах, ужасно, горкото коте" и да гледаме как месеци по-късно това ще се случи и на другите котета на майката на това. Е, това ни е проблема на българите - пасивност до мозъка на костите ни. Може да се жалваме, можем да обичаме и страдаме с бездомните и едновременно с това да разполождаме всяка година за здраве домашната, давайки котета на тоз и оня, без изобщо да ни мине мисълта защо го правим и какво точно предизвикваме с това.

Добре, че съм наивна, че ако не бях, не знам тогава как бих се чувствала на фона на цялото това безумие.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: MechoPuh.]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано24.10.08 13:56



Вярно е,аз затова написах "ефективни",т.е. такива които биха могли да бъдат приложени веднага, защото е утопия да мислим, че можем да променим мисленето на хората за година-две...


Аз пък си представям как някаква служба ще ти се отзове на повикването ...голям смях,да не говорим че и работещите в организациите от които очакваш помощ разполагат с толкова култура по отношение на животните, че ще ги преместят от една кофа за боклук в друга.И ще е добре,ако не ги наритат междувременно




Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: ДPaka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.10.08 14:59



Може да ти се отзове служба на повикването, само ако си направил такова, нали?

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
АвторBъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 17:07



А защо да не си размножаваме домашните котки и да не ги даваме на хора, които обичат животни? Аз гледам котка защото обичам животните, а не защото избивам комплекси, не защото ми липсва дете или любов от ближния, и не защото искам да се изфукам с рядката порода!!! Стремя се да осигуря на животинката живот, пълноценен и близък до нормалния. А в нормалния живот на всяко живо същество се включва и репродукция! Не мога да разбера как така една организация, която уж се стреми да помага на животните, апелира за осакатяването им??? Това не е хуманно отношение, по тази логика защо да не издигнем апел за кастрация на цигани, на хора със по-ниско от средно образование, на хора със сини/черни очи, на инвалиди??? Ами ако някоя по-развита цивилизация ни посети, реши, че сме идеални домашни любимци на два крака, но реши да ни кастрира масово? Не съм съгласна, че пътя към разрешаване на проблема е за сметка на един животински вид! Проблема не е в котките, а в липсата на морал, на ценностна система, в липсата на уважение към живота у много голяма част от т.нар. човеци. Казано просто: проблема са хората, а не животните! И идеята да осакатяваме животинте защото хората са изроди не е решение!
П.С. Аз ако искам осакатено животно ще си купя плюшка или тамагочи!!! Пред възможността да гледам кастрирана котка ще избера да не гледам никаква! Защо всъщност ми е кастрирана котка??? Или гледаш животното и му осигуряваш всичко или не го гледаш! По тази логика трябва да си кастрирам и децата в пубертета, че ще създават много проблеми тогава, заради хормоните!



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Bъпpoc]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.10.08 20:38



и да не ги даваме на хора, които обичат животни?

Обич ли? Тя достатъчна ли е? Ако беше, котето, предмет на тази тема щеше да е още живо.

Преди малко на път за вкъщи на самия тротоар лежеше дебеличка женска, трицветна котка с каишка. Мъртва. Без кръв, без нищо, просто лежеше с отворени очички. Пипнах я с надежда все още да диша. Вече беше вкочанена. Стоях и гледах и се чудех. На оживен тротоар до пазар. Хората минаваха покрай мен и животното, заобикаляха ме и ме гледаха странно. Мен, не животното. Хора, които обичат животни....Ей такива хора сигурно е имала тази хубава, дебеличка котка с каишка...

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 24.10.08 20:39.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 21:48



Нали това казвам, ХОРАТА СА ИЗРОДИ!!!! Но това, което вие предлагате е не да СПАСИМ животните, а да ги унищожим "хуманно", бавно, безболезнено... и безвъзвратно... постепенно намаляайки ги ... Идеята ми е, че посоката на дейност трябва да е ЗАЩИТАТА на животните от ЗЛИТЕ ХОРА, които за съжаление са прекалено много (особено пък у нас!), а не намалявеното на броя им! Тази котка, както и стотиците с нейна съдба е умряла не защото е кастрирана или не, не защото е обезпаразитена или пълна с бълхи, тази котка е умряла защото света е претъпкан със ЗЛИ хора, на които им доставя сатанинско удоволствие, което може да изпита само твар с най-нисши страсти да убиват всяка беззащитна и никому непречеща живинка! Та те ги газят нарочно!!! Газят и птици дори, в София масово газят гълъби, карат бавничко, птицата не усеща опасността и в последния момент форсират колата!!! Пълно е с комплексари, които не могат да направят нищо позитивно, оставят след себе си една размазана на асфалта птица и считат, че са най-добрите представители на онзи вид, който уж трябваше да е венеца на природата ... Пак казвам, трябват действия срещу злите хора, а не срещу животните! Тия нещастници са страхливи, колкото е по-зъл, толкова е и по-страхлив, ако има строги закони, няма да посмееят да мъжкарстват така. Проблема е, че и онези, дето уж трябва да прилагат закона са ... същите комплексари....



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Eмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.10.08 22:35



Ох, честно, омръзнало ми е да пиша едно и също хиляди пъти и няма да го правя отново. Хората в БГ освен, че са жестоки, те са и масово необразовани, незаинтересовани от добруването на любимеца, нежелаещи да се учат. Те са пасивни! Много голяма част гледат животните си така както се гледаха преди 10 години. Това включва хапчета и като цяло живот на самотек за животното. Това харесва ли ти? Или искаш да ми кажеш, че ти заплождаш твоята котка всяка година по 2 пъти? Щото ако трябва да вървим по твоята логика - това е решението. А обикновените хора е издържат на разгонването. Тогава те посягат към хапчета. Или ти и за тях не знаеш и си "за" изпозлването им? Не бих се учудила ако е така.

Та, освен, че хората са необразовани, те са и бедни. На тях не им се инвестира в качествена храна за най-обикновената им котка. Те купуват от чувала и после "Котарака ми се запуши. Поомооощ!". Или и това одобряваш?

И последно, хората са и масово безотговорни. Много безотговорни! Нямаш предства какви ми пишат в търсене на моя Рижко. Тази мъртва котка от днес е плод на тази безотговорност. Тя е или паднала (при условие, че най-близкият блок беше през 2 преки) или загубена. Тя беше вкочанена. Стояла е там дни наред. Ако беше сгазена щеше да има кръв, щеше тялото да има друга форма. И именно тази безотговорност предизвиква това безумие. Щото хората произвеждат малки котета, дават ги на също толкова безотговорни хора като тях, които губят, изхвърлят (имаш ли представа реално колко са изхвърлените котки, плод на домашно разплождане) и прочие.

Не осъзнаваш ли, че всички тези бездомнци, сред които могат да се намерят и носещи белези на породисти животни или точно такива са плод точно на домашното разполождане?

Един пример и приключвам темата, щото тук сме се начели на такива и ако ти попадаш на тях твърде късно, то не смятам да пиша отново по цели нощи. Просто прегледай профила ми и ще ти стане ясно.

Та един пример за поредната безотговорност. Мъжа и жена живеят заедно с котка, руска синя, купена от нам си къде си. Те се разделят, котето остава на улицата. Заживява пред магазин, където продавачката се влюбва в нея и започва да се грижи за нея. Грижата е единствено хранене. Без обезпаразитяване, без нищо. Само храна и галене. Всяка година тя ми се обажда по 2 пъти (миналата седмица отново) да ми каже, че има малки котета, ако искам да взема. Казвам й - Обичаш котето много, вземи го във вас. Тя отговаря - еми че аз съм по цял ден тук, тук по-добре се грижа за нея. И така. Миналата година котето имаше гъби, само излекува се, после беше лошо одрано по лицето, пак само се излекува. И ражда ли ражда. Последно като я видях, беше като скелет. Еле, стопанката се сети, че котката имала нужда от витамини, че я захранваше с витамини.

Не искам повече да ти обяснявам. Хората масово не вдяват. И моето е борба с мелниците. Ти и подобните ти, произвеждащи домашни непородисти котета сте в основата на проблема с бездомниците и тяхното страдание.

След милион години когато и нашето общество се отърве от мизерията, неграмотността и пасивността, превърне се в отговорно към околната среда и спре да бъде сноб и да търси единствено 1-месечни или дългокосмести котенца, то тогава аз ще бъда първата, която ще раздава собствените си малки котета, родени от собствената й котка.

И още нещо - котката е животно. Нейната природа е като тази на хищниците от филмите на Анимал Планет. Там те живеят максимум 5 години като единственият им стремеж е да създадат поколение. Това е инстинкт. Котките по селата живеят по същия начин. След като ние сме си позволили да опитомим котката и след като не можем да й осигурм същия този живот, то е по-добре да се замислим кое ще бъде по-добро за нея, а не за нас. Хапчетата и успокоението на съвестта са по-добри за нас, но и за нея. Раждането всяка година е добро за нея, но не и за нас. Следователно най-доброто за нея и за нас е кастрацията. И осъзнайте най-сетне, че раждането при животните няма нищо общо с раждането при хората. Това е просто инстинкт. Хората не прогонват децата си на 15 години, за да родят отново нови.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано25.10.08 01:36



Бях преди 3 седмици в Берлин и на част от това което ти казвам станах свидетел за останалото разпитах. Това ми и отговориха това и казвам. Но не можеш да оречеш жестокото им отношение към птиците - всяка хоризонатална повърхност е покрита с игли които им пречат да кацнат и гнездеят - имам и снимки ако не ти вярва.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 11:34



Ти НЕ СПАСЯВАШ КОТКИТЕ КАТО ГИ КАСТРИРАШ, бе, момиче!!! Аз искам да спася котките, ти искаш да изчезнат по естествен път чрез кастрация, няма котки, няма проблем!!! Изчезване по естествен път ти се струва много хуманно, каква е разликата според теб между прегазени котки и изчезнали котки??? Няма да има прегазени котки защото изобщо няма да има котки!!! Страхотна идея!!!!!! Каква е разликата между това, което ти искаш и това, което правят глупавите и безотговорни изроди??? Ти си радетел на безкръвното, постепенно и кардинално изчезване на домашната котка, понеже си възвишена, а простаците, понеже не могат да мислят в перспектива, убиват котката днес и сега, на момента!!!! Това ли е разликата между защитниците на животните и тези, които ги мразят??? Разликата е в метода на унищожаване!!! А кой да мисли за животните щом природозащитниците откриха съвършения метод за разрешаване на всички проблеми между животни и хора??? Вместо да се мисли как да се озаптят изродите, които убиват живтони, вместо да се работи в тази насока, давай да унищожаваме!!!! А за моята котка не се притеснявай, не й давам хапчета, изтърпявам всичките й разгонвания, а когато я заплождам винаги знам къде и на кого ще подаря котенцата, и двете котила са живи и здрави за момента! И не я водя по изложби защото са стресиращи за всяка животинка и не мисля, че мястото на една котка е в тясна клетка, където нямащи работа двукраки я разглеждат като полезно изкопаемо!!! Аз ОБИЧАМ животните, приеми, че има хора, които просто ОБИЧАТ животните и се грижат за тях, заради самите животинки. Аз излизам от този клуб, пак казвам, щом организациите, които уж се грижат за животните са намерили единствения изход в унищожаването им, наистина не знам какво може да се направи... "Приятели на котката"???????? Вие сте просто едни общинари, които се грижат да почистят улиците от улични животни по "хуманен" начин, нищо общо няма това с опазването на природата, нито с любовта към животните, с нищо, нищо.... Да решим проблема с котките като премахнем котките! Да, разрешава проблема на общината, няма котешки трупчета, изродите ще си намерят да убиват нещо друго, ОК, а кой в цялата тази система се грижи за котките??? Поне докато ги има?? Между другото ти казваш същото, което казвам и аз, но виждаш решение в унищожаването на котките, а аз просто искам изродите да бъдат озаптени по всички възможни начини. Но разбирам, че това няма да стане тук, не на това място, не при тази народопсихология. Явно е безсмислено да говоря повече. Извинявам се на аристократите в клуба, които спят в сатен и гледат аристократични породи, с дядовци и прадядовци, спечелили хиляди златни медали за точно 2 см. дълъг косъм, за нос, поставен точно на 2 см. от двете очи и опашка точно в цвят каки!!!! Простете ми, че съм дива селянка по произход и не се интересувам от породи, просто обичам животните и искам да бъдат защитени от глад, газене, ритане, блъскане и унищожение...



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Eмa]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано25.10.08 12:41



В отговор на:

каква е разликата според теб между прегазени котки и изчезнали котки



Разликата е, че едните са останали живи. Изживели са си живота, както и колкото им е било писано. Е, без да оставят скъпоценно наследство от десетки малки котета, но то нали това е идеята.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Eмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано25.10.08 12:52



Добре, по едно си приличаме и сме съгласни - нужно е превъзпитание на стопаните. Нужно е те да бъдат отговорни и сериозни, да не изхвърлят животните си при местене, раждане, заминаване в чужбина или далче по-маловажни причини - маркиране, дращене и прочеи. Каква е твоята идея? Как да убедим подобни индивиди да гледат качествено и до живот любимците си?













На по 8, 9, 10, 3, 4 години. И едновременно с това хиляди домашно разплодени котета. Последните се искат, първите не. Първите отиват на улицата и раждат. Вторите отиват в дом и също раждат. И резултатът какъв е - улици пълни с трупове и инвалиди.

Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Eмa]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано26.10.08 11:34



Добре бе, мили хора (визирам теб и Въпрос)! Принципно съм съгласна с вас, в хората е проблема, не в животното! Но от вас и подобните ви обикновено виждам и чувам само философски разсъждения на тема какво ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ! В една такава безлична форма - някой някак да направи нещо. Кой е тоя дето трябва да го направи? Не е ли авторката на темата в конкретния случай? Знае се кой е изрода, обясни и се да подаде жалба ... какво повече можем да направим пишейки си тук удобно настанени пред мониторите???
ПС: И още нещо дребно. Като си раздавате котенцата на хора, които обичат животните, внимавайте кои точно видове животинки обичат. Бих илюстрирала и с линк към друг форум какво точно имам предвид ако имах поне малка надежда, че някой тук ще извлече поука, но отдавна съм се убедила, че няма да има никаква файда.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Eмa]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано26.10.08 23:33



Разликата между вас и Дени е в личната култура на съществувание, истинското състрадание, правилната преценка на ситуацията и мисълта за СЕГА! Уличните животни живеят ТУКи СЕГА! При ТЕЗИ изроди, които ги убиват просто за удоволствие. В БГ, където законите не се спазват и хората се страхуват да изискват спазването им. Всеки прави каквото може за обичните ни котки.
Природата има регулаторни механизми за популацията на дивите животни, но в условията на градската среда те не действат. Създава се свръхпопулация, която може да бъде изхранена, но не може да се опази нейния живот и здраве в съвременния свят. Не е възможно да се кастрират всички котки, следователно популация ще има, но може би можем да намалим броя на страдащите същества?
Какво правите лично вие ЕМА за бездомните котки? Храните ги? Във вашия пост четох за вашата лична котка как я размножавате и търпите, не прочетох нищо за това кого храните, как защитавате бездомните котки, как търсите стопани на познати ви красиви котенца!?
Не съм от БЕЗ ДОМ, аз съм една стара коткарка, която е в лично неразбирателство с Дени. НО я уважавам за личното и усърдие, за личните жертви, за разноските от личния джоб, за търпението към всякакви екземпляри, които имат имагинерни претенции денонощно и неограничено.
Сдружението са последните хора, които могат да се обвинят за колаборационизъм с общината и за котешки геноцид. Заслужават уважение, а не непрестанни обиди от нерегистрирани летящи субекти.


Моят дядо събира храна, подходяща за котки в кухнята и се тътри с проходилката си да храни бездомничета наблизо, оставя им вода в тавички, всеки ден храня с каквато храничка има котенца в парка до пансиона. Не мисля, че ще оставя да се изнесе на собствен ход тип, който видя да прави нещо на деца и котки! А имам как и с какво да отстоявам мнението си! Все още



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: papyy]  
Автор denii (писанка)
Публикувано26.10.08 23:59



Е, хайде, чак пък лично неразбирателство. Просто си позволих да изразя мнение по действията на другите. Нищо лично, наистина. Просто ми бяха интересни мотивите ти



Пишеш, че храните бездомничетата около вас, взимаш понякога отношение по тези теми, затова те моля - след като и ти и останалите хора в пансиона искате котки, изберете такива целесъобразно, а не по начин, угаждащ на чисто човешките ни пороци. В www.bezdom.info има много котки, които биха били повече от щастливи да живеят в пансион като вашия. Голяма част от тях (подаряващите се и търсещи дом) няма да доживеят до догодина по това време. Всички знаем това. Изберете някое от тези. Всички знаме за кои точно говоря. А ако не се получи винаги може да направите уговорка със стопанина да ги върнете. Така нищо не губите. Още помня един черен дългокосмест котарак на 6-7 годинки, когото щяха да заврат в гараж понеже заминавали.

Колкото до какво прави момичето за бедомните - не е нужно нищо да прави тях. Просто да не допринася за тяхното увеличаване ще е значителна "помощ".

Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Tapaлe Ж]  
Автор bhn (учеща)
Публикувано27.10.08 13:52



Значи в Берлин убиват и тровят бездомните котки? Интересно това е нова информация за мен. Никога не съм ставала свидетел и не съм чувала за такова нещо. Знам, че ако не можеш или не искаш вече да се грижиш за котките си, можеш да ги заведеш в приют, откъдето после друг може да си ги хареса и да ги осинови. Знам, че ако видиш бездомно животно можеш да подадеш сигнал и да дойдат да го приберат от такъв приют.
Пък това с приците направо не разби






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.