Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 23.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Tapaлe Ж]  
Авторdenii (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 09:27



Да бе, точно така. Като вземеш да се изкажеш и ти с твоите теории...

Точно тровят, убиват и масово унищожават. Затова и на нашата германка като й кажа за поредния случай или не дай си Боже й разкажа за някой по-сложен, като точно отрова например, й се изправят косите.

Това, което ти говориш, може донякъде да е вярно за Сащ, но за Европа, главата си залагам, че това никога не би се случило.

И самият факт, че ти разсъждаваш така говори как тук все още се мисли по този начин. Цивилизованите хора дори няма да им мине мисълта за унищожение пък дори и при "поразрастнала се полулация".



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано24.10.08 10:49



Мила моя, струва ми се че си прекалено емоционална и наивна в някои отношения.Склонна съм да се съглася с Таралеж,защото същите тези цивилизовани европейци като дойдат в България изведнъж загубват всичките си цивилизовани навици. Не се заблуждавай,че там живеят само високодуховни хуманисти...
Знаеш ли как примерно англичаните са приучени да спазват закона - като стотици години дори за кражба на един хляб са качвани на корабите за Америка и Австралия...разбираш ли ме?!
Така,че просто трябва да има ефективни закони, защото за съжаление "питекантропи" ще се раждат винаги.

Редактирано от ДPaka на 24.10.08 10:50.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Tapaлe Ж]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано24.10.08 11:19



Айде стига с глупостите, а? Те понеже си тровят и избиват техните котки и кучета и затова взимат за осиновяване и от изпаднали страни като България, Гърция, Турция и т.н. Ти отиде веднъж за 2-3 дни до Западна Европа и изведнъж стана адски вещ по всички въпроси. Не че преди не беше де ... не съм видяла тема, по която да нямаш изключително компетентно мнение, което да представяш за изконна истина

.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: ДPaka]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано24.10.08 11:27



Така,че просто трябва да има ефективни закони, защото за съжаление "питекантропи" ще се раждат винаги.

Има закон! И? Изпълнението на законите не се случва от самосебеси. Ние всички трябва да следим за спазването им и да натискаме отговорните органи да санкционират нарушителите. В Германия съобщават по новините в централната информационна емисия за случаи на насилие над животни. Във вестниците пишеше, когато някаква женица си беше изхвърлила потомството на котката в кофата и съседа и беше извикал полиция. Това у нас представяш ли си го?! Така че случая в еднаква степен касае и законите и манталитета на хората. Двете неща са просто неразривно свързани и не могат да съществуват самостоятелно и абстрактно.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: ДPaka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.10.08 11:33



И аз като Мечопух - Има закон! Защо тази госпожа не подаде жалба и не задвиже нещата по ЗАКОННИЯ НАЧИН? Ама не, нали? По-лесно е да си излеем мъката в клуба, да се наслушаме на "Ах, ужасно, горкото коте" и да гледаме как месеци по-късно това ще се случи и на другите котета на майката на това. Е, това ни е проблема на българите - пасивност до мозъка на костите ни. Може да се жалваме, можем да обичаме и страдаме с бездомните и едновременно с това да разполождаме всяка година за здраве домашната, давайки котета на тоз и оня, без изобщо да ни мине мисълта защо го правим и какво точно предизвикваме с това.

Добре, че съм наивна, че ако не бях, не знам тогава как бих се чувствала на фона на цялото това безумие.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: MechoPuh.]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано24.10.08 13:56



Вярно е,аз затова написах "ефективни",т.е. такива които биха могли да бъдат приложени веднага, защото е утопия да мислим, че можем да променим мисленето на хората за година-две...


Аз пък си представям как някаква служба ще ти се отзове на повикването ...голям смях,да не говорим че и работещите в организациите от които очакваш помощ разполагат с толкова култура по отношение на животните, че ще ги преместят от една кофа за боклук в друга.И ще е добре,ако не ги наритат междувременно




Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: ДPaka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.10.08 14:59



Може да ти се отзове служба на повикването, само ако си направил такова, нали?

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
АвторBъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 17:07



А защо да не си размножаваме домашните котки и да не ги даваме на хора, които обичат животни? Аз гледам котка защото обичам животните, а не защото избивам комплекси, не защото ми липсва дете или любов от ближния, и не защото искам да се изфукам с рядката порода!!! Стремя се да осигуря на животинката живот, пълноценен и близък до нормалния. А в нормалния живот на всяко живо същество се включва и репродукция! Не мога да разбера как така една организация, която уж се стреми да помага на животните, апелира за осакатяването им??? Това не е хуманно отношение, по тази логика защо да не издигнем апел за кастрация на цигани, на хора със по-ниско от средно образование, на хора със сини/черни очи, на инвалиди??? Ами ако някоя по-развита цивилизация ни посети, реши, че сме идеални домашни любимци на два крака, но реши да ни кастрира масово? Не съм съгласна, че пътя към разрешаване на проблема е за сметка на един животински вид! Проблема не е в котките, а в липсата на морал, на ценностна система, в липсата на уважение към живота у много голяма част от т.нар. човеци. Казано просто: проблема са хората, а не животните! И идеята да осакатяваме животинте защото хората са изроди не е решение!
П.С. Аз ако искам осакатено животно ще си купя плюшка или тамагочи!!! Пред възможността да гледам кастрирана котка ще избера да не гледам никаква! Защо всъщност ми е кастрирана котка??? Или гледаш животното и му осигуряваш всичко или не го гледаш! По тази логика трябва да си кастрирам и децата в пубертета, че ще създават много проблеми тогава, заради хормоните!



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: Bъпpoc]  
Автор denii (писанка)
Публикувано24.10.08 20:38



и да не ги даваме на хора, които обичат животни?

Обич ли? Тя достатъчна ли е? Ако беше, котето, предмет на тази тема щеше да е още живо.

Преди малко на път за вкъщи на самия тротоар лежеше дебеличка женска, трицветна котка с каишка. Мъртва. Без кръв, без нищо, просто лежеше с отворени очички. Пипнах я с надежда все още да диша. Вече беше вкочанена. Стоях и гледах и се чудех. На оживен тротоар до пазар. Хората минаваха покрай мен и животното, заобикаляха ме и ме гледаха странно. Мен, не животното. Хора, които обичат животни....Ей такива хора сигурно е имала тази хубава, дебеличка котка с каишка...

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 24.10.08 20:39.



Тема Re: Безпомощна и не на себе синови [re: denii]  
АвторEмa (Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 21:48



Нали това казвам, ХОРАТА СА ИЗРОДИ!!!! Но това, което вие предлагате е не да СПАСИМ животните, а да ги унищожим "хуманно", бавно, безболезнено... и безвъзвратно... постепенно намаляайки ги ... Идеята ми е, че посоката на дейност трябва да е ЗАЩИТАТА на животните от ЗЛИТЕ ХОРА, които за съжаление са прекалено много (особено пък у нас!), а не намалявеното на броя им! Тази котка, както и стотиците с нейна съдба е умряла не защото е кастрирана или не, не защото е обезпаразитена или пълна с бълхи, тази котка е умряла защото света е претъпкан със ЗЛИ хора, на които им доставя сатанинско удоволствие, което може да изпита само твар с най-нисши страсти да убиват всяка беззащитна и никому непречеща живинка! Та те ги газят нарочно!!! Газят и птици дори, в София масово газят гълъби, карат бавничко, птицата не усеща опасността и в последния момент форсират колата!!! Пълно е с комплексари, които не могат да направят нищо позитивно, оставят след себе си една размазана на асфалта птица и считат, че са най-добрите представители на онзи вид, който уж трябваше да е венеца на природата ... Пак казвам, трябват действия срещу злите хора, а не срещу животните! Тия нещастници са страхливи, колкото е по-зъл, толкова е и по-страхлив, ако има строги закони, няма да посмееят да мъжкарстват така. Проблема е, че и онези, дето уж трябва да прилагат закона са ... същите комплексари....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.