Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:58 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Разстройство?нови  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.10.08 13:17



Бебо миличкият е разстроен. От петък до снощи ходи поне 4-5 пъти и то все рядко. От събота вечер е само на суха храна, без никакви консерви и други глезотии, но продължава да не е добре. Някой да има идеи, какво мога да направя?



Тема Свари шепа оризнови [re: Mutzka]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано20.10.08 13:22



и му дай водата вместо чешмяна. Не му сипвай друга, докато поне я преполови.

Моята госпожица имаше такива проблеми като малка. Не съм сигурен дали не вреди, но при нас помогна.



Тема Re: Свари шепа оризнови [re: martyr]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.10.08 13:24



И аз съм го правела това като се беше подрискал здраво като бебе, ама май не му помогна особено. Но ще пробвам за всеки случай. Мерси





Тема И ние бяхме така...нови [re: Mutzka]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 13:35



Май беше вирус, първо единия се "разстрои" след него и брат му.
Бяхме на диета, само Intestinal на Роял Канин и давахме сутрин преди хранене ендоферменти, назначени от ветеринарите ни. Обаче явно не беше достатъчно и в крайна сметка лекарките ни прецениха, че трябва да включат антибиотик. Имаше ефект, но... след десетина дни Кас повтори разстройството. Този път реших да действам само с диета и ендоферментите, а малко по-късно включих и суха храна (те не получават суха храна по други съображения). За 3-4 дни се оправи.
Дано вие да не го влачите толкова!



Тема Re: Разстройство?нови [re: Mutzka]  
Автор denii (писанка)
Публикувано20.10.08 13:36



Ако е временно разстройство, причинено не от болест би трябвало да помогне оризова вода, храна Интестинал (аз съм много доволна от нея) има и на паучове, може допълнително ентерофермент, който има вкус на мляко, хапче съм взимала Диадог. Сиси месеци караше на невероятно брутална диария още докато живееше в къщата. Месеци! Такова чудо не бях виждала. И досега не знам каква беше причината/причините.

пс. Паразити също могат да го предизвикат.

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 20.10.08 13:42.



Тема Re: Разстройство?нови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.10.08 13:42



Ох, благодаря ви. Ще видим и днес как е положението и ако продълважа в същия дух, ще се лекуваме. Милият е толкова нещастен, като се омаже с тази голямата козина и не може да се изчисти ...



Тема Re: Разстройство?нови [re: Mutzka]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.10.08 13:44



А иначе как е - има ли температура? Храни ли се? Играе ли си? Все-пак си мисля, че е най-добре чичко вет да го види



Тема Re: Разстройство?нови [re: HaдяИ]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.10.08 13:52



Оооо иначе имаме страхотен апетит, както винаги. Изяде дажбата си суха храна за 3 дена за отрицателно време наведнъж. През деня спинка повече, ама той по принцип си спи денем, и снощи към 23ч реши, че ще си играем. Няма вид на болен и това ми дава кураж, че е нещо от храна. Хич не ми се ще още да го водим на вет, миналата седмица бяхме, но ако продължава така, ще се наложи май.



Тема Re: Разстройство?нови [re: Mutzka]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 14:28



Ако е вирус може и от клиниката да си го е намерил.
И ние бяхме в добра кондиция, без температура, безапетитие и други симптоми.
Но наистина е доста неприятно дори и само разстройството - като оставим настрани опасенията, че може да се обезводнят, падна едно гонене с тоалетна хартия из цялата къща. Малкият се научи да се бърше в завивките, отива и с едно много добре отработено движение си избърсва дупето. Изключително е находчив просто.





Тема Re: Разстройство?нови [re: olived]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.10.08 15:01



На мен ми направи впечатление, че пие доста водичка, което ми се струва добре, за да не се обезводни. Ох за триенето ... няма да ти кажа аз пък как го гонех, като ми ти се завърти това рядкото из пухеното дупе с гащи до земята, ужас ... 2 пъти се михме, че после бяхме много сърдити. Дано да се оправи миличкият, че голяма мъка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.