Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 10.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Последно сбогом Васко!  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано18.10.08 20:44



Днес сутринта, след дълго боледуване от нас си отиде Васко. Не знам как да напиша за мъката от загубата на сладкия котарак, все си мисля, че ще си спи сладко в коридора или ще се покаже на прозореца след нощна разходка. Освен мъката оставят и безкрайните съмнения, всичко ли направихме, не трябваше ли повече да му обръщаме внимание... За съжаление това е вече минало... Васко от доста време боледува от чернодробна недостатъчност, на пролет му взимаха кръв където това си пролича. От две седмици нещата се задълбочиха много и не успяхме да му помогнем. Не съм споделял тук, защото изпитвах някакъв суеверен страх. Нядявам се, че там където е вече ще му е добре и ще се чувства щастлив. А ние ще го помним винаги...





Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано18.10.08 21:35



Искрени съболезнования за Васко!
Толкова чудесен е на тази снимка. Сигурна съм, че прекрасните ви моменти заедно са толкова много, че след време ще помните само тях!
Съжалявам за болката ви, с такива загуби никога не се свиква.



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: olived]  
Авторterra (Нерегистриран)
Публикувано18.10.08 22:03



съжалявам за загубата! Знам колко е тежко и нищо не може да спре мъката ви .....
Миличкия Васко , дано поне не се е мъчил в последните си дни





Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано19.10.08 00:22



Много съжалявам за мъката ви, мили хора!
Дано почива в мир Васко!



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано19.10.08 01:39



Миличкият рижко

. Толкова е красив тука на снимчицата...
Почивай в мир пухчо, не си сам, там са и други приятели.
Не се упреквай Людмиле, чернодробната недосатъчност се лекува много трудно, дори при хората. Обичали сте го, това е много в този свят.



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор mikri_tigri (хър мър)
Публикувано19.10.08 13:50



Съжалявам и знам колко ви е тежко

.Ние загубихме нашата Саричка преди няколко дни...Дано да я намери Васко там някъде на онова по хубавото място и да се грижат един за друг...Прегръщам ви

Прекрасно е да се усмихваш

Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор denii (писанка)
Публикувано19.10.08 14:10



Жалко за добрият Васко...дано е щастлив и спокоен вече...

Само за протокола - на колко години беше той? Как установихте болестта? В смисъл имаше ли някакви симптоми? Или просто профилактично взехте кръв? Питам, защото Коко и Сузи са ми вече на 6 годинки май станаха и трябва да ги наглеждам по-щателно.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор Mell_BG (КраставицаКрива)
Публикувано19.10.08 16:29



Много съжалявам Людмил. Много мъчно ми стана. Не се упреквай, сигурна съм, че си направил абсолютно всичко, което е трябвало.

Без паника !!!


Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
АвторПEПИHO (Нерегистриран)
Публикувано19.10.08 17:38



Васко е щастливец, защото е имал стопанин като теб! Независимо от случилото се той е бил един обичан и щтастлив котарак! Пепино е копие на Васко, само едното му задно краче е отрязано, а другото е счупено и зарастна на криво. Сега галя моето коте и плача за твоето! Извинявай!!!



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано19.10.08 18:39



Миличкия Васко!
Още един четирилап домашен ангел-пазител отива на небето!
Приемете моето съчувствие...



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано20.10.08 00:03



Много съжалявам за Васко. Толкова сладък... чела съм за него на страничката на Шейла.

Дарил си му любовта си, а това е най-ценното. Не се упреквай за нищо, това е живота. Сигурно сега е щастлив и спокоен, миличкия...



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано20.10.08 00:24



Благодаря на всички за топлите думи и съчуствието. Васко беше исключителен котарак, както се казва истински, котарак с характер. Ето накратко неговата история. Васко ни беше подхвърлен от едни деца, те явно са си играли с него и са го подмятали насам - натам но той е успял да се шмугне под вратата в двора на родителите на жена ми (тогава още не бяхме женени). Баща и ги подгонил и намерил малкото жълто коте. Отивам аз по-късно и най-тържествено ми се заявява, че имаме вече ново коте. Какво да кажа, поставен пред свършен факт, не бях много доволен, защото си имах два котарака, Шепи и Ози, но мъника беше толкова ласкав, че веднага всички се влюбваха в него. Най-интересното беше, че още като мъник ловеше мишки като фурия, а те почти колкото него. После Васкин порасна, местеше се от място на място заедно с нас. Беше е научил през деня да спи, а вечер, когато имаше по-малко коли да скитори. Много интересно пресичаше улиците - като човек, огледа се в двете посоки и ако няма кола пресича на бегом. Апетита на Васко беше пословичен, той винаги си изяждаше всичко, без значение колко е и какво е. За разлика от другите котки които винаги имат по нещо, той ядеше по схема (е, давах му и допълнително). Проблемите на Васко почнаха преди близо година, когато той получи два припадъка (поне за толкова знам). Щяхме да му даваме кръв за анализ, но той се оправи и сметнахме да не го мъчим излишно. След това, на пролет, получи подуване на корема. Тогава вече дадохме кръв, резултатите показаха сериозни проблеми с черния дроб. Минахме на лечебна храна и допълнителна доза витамини. Полека корема спадна и всичко се нормализира. Със захлаждането на времето Васко почна полека да става пасивен, да губи по малко апетит и да повръща, отначало на 2 - 3 дни, но после всеки ден. Минахме пак на лечебна храна и хапчета за гастрит. Две седмици назад той съвсем се умърлуши и аз отново с Васко на доктор. Там му напипаха чревна непроходимост, минахме на сметана и краве масло плюс инжекции за отпускане. След като четири дена не ходи по голяма, го заведох на операция. Тогава вече всичко се изясни, черния му дроб практически целия е атрофирал. Докато беше възможно го водих на системи, после го храних на сила с рекавери, давах му лекарства за черен дроб, даже му взех първа смес на д-р Бах. Той се държеше, но все повече отслабваше и така до вчера сутринта, когато даже не посмях да му дам лекарства, малко след това той си отиде от този свят. Приблизително възраста му беше 5 години. Васко остави след себе си знайно и незнайно потомство. При авантюрата му с Шейла се родиха 3 котета досущ като него. Това са Поли (живее във Варна), Васко младши (в Балчик) и Нени (във Варна). Характера му беше едновременно игрив и ласкав. Имаха голяма дружба с кучето Винд (голден ретривър) и много често лежаха да се препичат на слънце заедно. Това е накратко историята на нашия мил котак, история която ще си спомняме с умиление.



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.10.08 10:21



Много съжалявам за Васко

В такива моменти не знам какво да кажа, защото нищо не може да намали болката ви ... Сигурна съм, че Васко е на хубаво място и е щастлив, защото сте го обичали и продължавате да го обичате. Нека почива в мир!

Редактирано от Mutzka на 20.10.08 10:22.



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Mutzka]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано20.10.08 11:25



Само на 5

Горкичкия, много съжалявам :(



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано20.10.08 13:25



Ох, миличкият! Дано почива в мир и дано мъките му в последните му дни не са били прекалено страшни!
Съжалявам много за загубата, но съм сигурна че винаги ще носите скъп спомен за него в сърцата си! Болката от загубата е твърде силна и смразяваща, но след време избледнява и остава светлия спомен от едно щастливо съжителство и милият образ, който вечно ще ни съпътства...



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор Josefine (jujicat)
Публикувано22.10.08 17:02



Бил е истински красавец! Съжалявам за загубата ви. Въпреки мъката, която изпитвате сега, хубавите моменти, които сте имали заедно и любовта, която и вие сте му дали, са нещо прекрасно. Дано тези прекрасни моменти отново ви се случат... някога.

Почивай в мир, красавецо...



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано22.10.08 20:05



Много съжалявам за котето.



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.10.08 23:46



Прилича много на моя Марко:


И моя е на 5 години,любител на млечната салата,пържените картофки,лютеницата и тункваните вафли и сладоледа!!
Дано скоро си намериш друг палавник...



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Aз]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 09:38



Още преди забелязах приликата, но не ми беше до сравнения. Васко имаше една особенна отличителна черта - края на лявото му ухо беше подгънат (явно при раждането), можех да си го позная от голямо разтояние. Нашето котешко семейство беше от 4 котки, сега са 3. Като се има в предвид, че София е от най-ласкавата порода котки въобще, то не сме лишени от котешко внимание. Предстои ни скоро да се сдобием и с мъжки сфинкс, а надяваме се след това да плъзнат из къщи малки "гномчета". Всичко това нямаше да попречи ни най-малко на съжителството ни с Васко, той ни беше Обикновенния котарак, връзката с реалноста. Никога не съм си делил котките на обикновенни и породисти и съответно да степенувам грижите за тях. Даже малко преди да се разболее му купих котешка вратичка, за съжаление той се разболя и не я сложих.
Бих ти обърнал внимание, че всички тези храни които изброяваш, не са полезни за котките. Най-добре е да го храниш със суха храна, задължително от висок клас (за марките можеш да се посъветваш при ветеринар). Високата им цена се компенсира с по-малката необходима дажба и със здравето на котката (което се проявява след време, с напредване на годините). Освен това е много по-удобно и здравословно в сравнение с домашно приготвената храна. Аз давам на моите периодично по някоя консерва, като лакомство. Последното което ни остана от Васко беше кутийка Рекавъри, тя освен, че е много вкусна е и много полезна с голямото си съдържание на витамини и минерали (пък и цената е почти същата).



Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Людмил]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано26.10.08 16:18



Пробвахме Марко със гранулирани храни но се "запуши" и едвам го спасихме!!!Оттогава яде само от консервите дето се продават в БИЛЛА ,но като истински уличен дженталмен проверява всяка храна която е на масата...Тези есенни дни изплюска половин кило лютеница....
А ужасно обича всичко млечно-прясно мляко,кисело,сирене,млечна салата...
Само дет миризмата на ракииката го гони,иначе с тая млечна салата...





Тема Re: Последно сбогом Васко!нови [re: Aз]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано27.10.08 08:06



Дано Васко не се обиди, там където е сега, че му разводняваме темата. Той беше също уличен джентълмен или по-скоро както се казва при нас "гларус" - нямаше котка в града която да не го харесва и то от пръв поглед. Все пак, може би при него проблемите се появиха именно от яденето на всякакви болкуци (когато се разхождаше, въпреки че го пусках винаги добре нахранен). Относно запушването, гранулираните храни се делят официално на 3 класа - нисък, среден и висок, допълнително във всеки клас има нюанси, а има храни, които са си направо вредни (включително консерви от неизвестни марки). Ако погледнеш на етикетите на домашните храни (вкючително лютеницата) ще видиш огромен списък от "Е***", други "Е***" със сигурност са премълчани. Даже ако приемем, че час от тях са относително безвредни за хората (даже като го пиша не го вярвам), няма никаква гаранция как действат на котките (включително дългосрочно). Без да навлизам в подробности, защото темата е безкрайна, именно качествената суха храна може да предпази котараците от запушване. Например част от камъните се причиняват от повишено съдържание на фосфор, който се съдържа в повече в соята, която се явява основен источник на протеини (за съжаление трудно усвояеми) в повечето сухи храни от нисък и среден клас както и в почти всички консерви. За това в храните от висок клас съдържанието на фосфор е с порядък по-ниско. Допълнително има специално разработени храни за котки със склонност към запушване ( например уринари на РК), с които е добре да правите курс през определено време. Всичко това е доста дискутирано тук, както и на други подобни места. Бих ви препоръчал да посетите вашия ветеринар който освен, че ще ви обясни подробно всички неща за правилното хранене, със сигурност и ще ви предложи подходящи храни от известни марки (които не се продават по супермаркетите). Ако можех да върна времето назад никога не бих давал на Васко нито домашна храна, нито гранули от нисък и среден клас, никого не съветвам да го прави.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.