Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:39 30.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Ъъъ, пърхот?!нови  
АвторMylene (Нерегистриран)
Публикувано14.10.08 22:20



Котките имат ли подобно нещо? Струва ми се, че маца има. Ама като я разгледам, сякаш не е от кожата й. Сякаш се е овъргаляла в прах. Обаче не се въргаля в мръсотия, а и се чеше сякаш нещо я сърби.

Известно време я сресвах с мой стар гребен, който много ми наелектризираше косата. Един такъв обикновен пластмасов. Дали той не е причината да й се появи това нещо?

Котките имат ли пърхот и как се маха, имате ли идеи?





Тема Re: Ъъъ, пърхот?!нови [re: Mylene]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано15.10.08 10:02



Пърхутът в действителност е гъбично заболяване. Котките боледуват от гъбични заболявания. Моят котарак имаше подобно нещо след алергията. Някакви люспички по кожата. Къпехме го 2-3 пъти седмично с лечебен шампоан Вирбак. Купихме го от Добро хрумване. Там ни го изписаха и имаше ефект. Сега трябва да направим профилактичен преглед, да видя как ще го закарам до клиниката, защото КАТ ми взе книжката за превишена скорост за 2 месеца.





Тема Re: Ъъъ, пърхот?!нови [re: papyy]  
АвторMylene (Нерегистриран)
Публикувано16.10.08 07:48



Ми с такси

Аз маца с такси я карам насам-натам.

Ше взема да си я заведа на лекар все пак, че той да каже как да я лекуваме. Мерси!



Тема Re:нови [re: papyy]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано16.10.08 13:02



Кога трябва да ходиш в Добро хрумване?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Ъъъ, пърхот?!нови [re: papyy]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано16.10.08 15:31



А вариант да е само алергия без гъбички?
Или пък недостиг на биотин?



Тема Re: Ъъъ...нови [re: papyy]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано16.10.08 16:45



Аз питах, щото сега аз тръгвам към Добро хрумване с Муерте да го ваксинират и можех да те закарам, ако си ми пътьом, нещо такова.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Ъъъ... [re: Kaлинckи]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано17.10.08 11:51



В Божурище съм, далече от града, ще отида с буса, който ходи на пазар, обещаха ми. Когато може, воек, като иска услуга я получава, когато може.
Значи ако има плаки в космената покривка има нещо гъбично. Това е мнението на мой състудент, професор по кожни болести. Аз му се обадих на профито за себе си, а така попитах и за котака. Имам кредит при него, лекувах тъща му с връзки, пък и той е много добър човек, дойде да ни види. Понеже имах шампоан Вирбак, купен преди, когато имаше алергичен обрив, на опаковката пишеше и за третиране при гъбични заболявания на козината. През ден. А за мене профито предписа къпане с шампоан Канестен 2 пъти седмично, 10 седмици. След това миене с медицинска козметика Дюкре. Скъпи са Дюкре 24 лв , но са много големи разфасовки и стигат при моята къса коса за година. ами пърхота и раничките от чесане, изрязах си ноктите докрай.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.