Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 17.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Сляпо гальовно коте търси домнови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано25.11.08 00:22



Ей, Дени, страхотно. Много се радвам и му пожелавам дълги години прекрасен живот, изпълнен с любов.



Тема Re: Сляпо гальовно коте търси домнови [re: Живoтинka]  
Авторpepina (Нерегистриран)
Публикувано25.11.08 00:34



и аз толкова се радвам да прочета щастливи новини.
Не бях влизала тук много отдавна, защото съм супер ангажирана напоследък.
Да ви кажа днес как си изкарах акъла, затворих очи, прекръстих се , но когато ги отворих, все едно нищо не се е случило.
Та в нас, моите любимки са се научили самички, че и чуждите котки се научиха да
идват и ги ограбват.Банята ни е на 2-ят етаж.
Обикновено винаги прозорецът е отворен, защото все пак е Англия и няма студ като в Бг.
Та сутринта времето много гадничко.Мрачно, въли и доста студено.
В 8 часа и 2-те ми хубостноци тръгват на разходка в градината след сън.
В 8.30 ще излизам от нас да си хващам влака и гледам Кремена засилена, тича по стобора да се катери в банята.Какво стана точно не ми е ясно, но това коте като се подхлъзна на прозореца и чух падане долу.
А под прозореца не е тревата а плочки.
Затворих очи , но чувам движение.
Тичам долу веднага да и отворя вратата и тя все едно нищо не е станало.
Мъжът ми вика-Все пак е котка и не пада по гръб.
Ох толкова съм щастлива , че на детето нищо му няма.Това и се случва за 3 пъти(когато аз съм виждала) за последните 5 г.



Тема Re: Сляпо гальовно коте търси домнови [re: denii]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано25.11.08 11:01



Супер

Да ви е честит новия дом и дълги години да са заедно!



Тема Re: Сляпо гальовно коте търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано17.12.08 23:10



Ани бе поискана от свястна кандидатка, която беше част от основаването на Сдружение Приятели на котката. В същото време обаче я поискаха и от Германия. Решихме тя да замине. Предложих на момичето Бети, която прилича на Ани, но....засега няма да е тя. Това е развитието на Ани. На 4-ти лети за Германия, ако не ни мине черна котка път. Остават Белушка и добрата кучица.

Не ни остава нищо друго освен да погледаме красиви снимки на първото осиновено от България коте от тази групичка. Определено това ми беше последното оказване на помощ на пенсионерки, случайно или не завъдили близко родствени котки. Хора мислете преди да заплождате за здраве или "случайно". В един момент на фона на всички гадости по улицата и аргументът "ама животните не са виновни" ти идва в повече. Да погледаме снимки










Тема Re: Сляпо гальовно коте търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано06.02.09 22:01



Ани вероятно скоро няма да замине а и да замине това ми струва твърде скъпо, затова подновявам обявата за нея. Тя вече е и чипирана.

Освен нея чака и Белушка. За последната пък ама хич никой не пита. А тя е съкровище!



Тема Re: Сляпо гальовно коте търси домнови [re: denii]  
Автор extraterrestrial (непознат )
Публикувано07.02.09 00:33



Доколкото схващам, Белушка е чаровницата, чиято снимка е под тази на Ани, нали? Т.е., Белушка е майката на Ани?! Направо да я схрускаш. И Ани си я бива. Ако реша да я осиновя, как процедирам?



Тема Re: Сляпо гальовно коте търси домнови [re: extraterrestrial]  
Автор denii (писанка)
Публикувано07.02.09 01:03



Да, Белушка е бялата котка, майка на Ани. Тя е на около 3 години, здрава, редовно обезпаразитявана, кастрирана. Като характер е вече улегнала, не толкова игрива и палава, може би и малко по-дръпната. В смисъл, че не типа котки, които се бутат да ги галиш непрекъснато.

Ако искаш Белушка, просто пиши на мейла ми, ще поговорим. Мога да ти предложа и други котета. Животинка мина по гадната процедура и вижте - жива и здрава е, не съм я тормозила толкова.

Осиновявайки коте от този случай помагаме на няколко същества да заживеят нормален, сигурен живот. Две от гальовните й котета вече отидоха някъде по някакви дворове в Симеоново където се показвали само вечер. Никой не ги гали, никой не им говори. Това заплашва и останалите "късметлии"





Тема За процедурата по осиновяване.нови [re: denii]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано07.02.09 10:11



Мисля, че тук е мастото да кажа на всеки, който се притеснява от "разни въпросници", които се попълват при осивоняването...

Процедурата не е никак страшна, нито сложна. За мен е съвсем нормално когато взимаш живо същество, тези които ти го дават да се уверят по някакъв начин, че имаш сериозни намерения и утре няма да го изоставиш на улицата... или пък, че имаш елементарни условия за да го отглеждаш... или пък най-малкото че си психически уравновесен... Тук в клуба споделиха преди време за човек, взимащ котета от обяви за да си храни с тях змиите - отвратително...

Та е нормално за да се избегне такава събда на животинчето да има елементарна процедура по осиновяването... Нещо повече - лично за мен като че ли е по-нормално и естествено по този начин да се предлага животно, отколкото да се продава. С това не искам да предивзиквам дискусия, нито пък критикувам дейността на законните развъдници - не, не... просто споделям как възприемам действията, свързани с живота и бъдещата съдба на живите животни...



Тема Re: Сляпо гальовно коте търси домнови [re: denii]  
Автор denii (писанка)
Публикувано15.03.09 13:38



След час Ани ще литне към Германия. Надявам се там да намери другарче и добри стопани скоро.



Тема Re: Сляпо гальовно коте търси домнови [re: denii]  
Автор Mor-Rioghain (=^..^= )
Публикувано15.03.09 15:38



Стискаме палци



После да покажеш снимки ако ти пратят




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.