Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 26.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хрананови  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано29.09.08 16:34



Като купувам котешка храна за дребосъка - котаракът Муерте, който вече е на 1 месец и половина, има 1 продавачка, която вече ще ме набие. Купувах различни видове консерви за бебета, за да разбера коя ще му хареса. Исках да взема така и различна суха храна и продавачката ми се скара. Купих пак Роял Канин бебешорската. Защото тя била с всичко необходимо за котето и различни вкусове сега не му трябвали. Е, добре де, аз не разбирам.
Според мен Уискас много обича, но направо се разтриса от вълнение, само като го подуши. Малко ме стряска, че така приема храна и мисля повече да не го втрисам. Т.е. повече Уискас не ми се купува, като го гледам как го побърква, все едно не е яло, откакто се е родило.
Получи разстройство, но не разбрах дали от Уискас или Роял Канин, или настина.
И въпреки че някой тук беше против Фрискас, голяма консерва Фрискас много я харесва и му се оправи и разстройството.
И за суха храна - само Роял Канин.
Дайте ми идеи с какво още може да се храни? От котешката храна тук някой беше препоръчал Гурме, обаче тази марка няма бебешка храна. А некотешка храна каква може да му давам?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Хрананови [re: Kaлинckи]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано29.09.08 16:56



За момента наистина бебешката Роял Канин е една от най-добрите храни, които може да хапва от сухите храни. Иначе повечето ще ти кажат да избягваш Уискас, защото котките наистина сякаш се пристрастяват към тях, държат се като наркоманчета. Аз ти препоръчвам да му вариш бяло пилешко месце и да му режеш на ситно, за да може да го дъвче. По-добре е от консерви за момента. Може да му сипваш и от бульончето.



Тема Re: Хрананови [re: Mutzka]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано29.09.08 17:18



Супер. Аз не готвя, но сега е моментът да започна.

Не мога да си представя иначе, че само на котешка храна ще успея да го изхранвам. Най-малкото ще бъде все едно и също, а и постоянно трябва да е заредено, пък някой ден може и да не съм заредила с котешка храна. Затова мисля за некотешка храна. Ама нали е бебешок, та много се впрягам. Когато беше с разстройството, го пробвах да опита сирене. Подуши го, облиза малко и повече не искаше да го погледне. Изхвърлих го. Ако друг път има разстройство, какво да го храня, за да го спече малко?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Хрананови [re: Kaлинckи]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано29.09.08 19:01



Моят котак като беше бебе на 2 месеца също получи разстройство. По съвет на вет го държах на гладна диета и трябваше да пие вода от сварен ориз, но ефект нямаше накрая, само го измъчих милия. След няколко различни опита се оказа, че ние се разстройваме от хляб, защото му правех попарка тогава. Спряхме хляба и разстройството мина. При вас, може да е от непоносимост към някаква храна също. Опитай един ден само на гранулки, другия само на консерви и виж от какво е. Що се отнася до варенето на месце, то не изисква някакви кулинарни умения. Просто слагаш вода да заври, месцето в нея, като се свари хубаво, вадиш, кълцаш и даваш

Успях, дано се оправите бързичко!



Тема Re: Хрананови [re: Kaлинckи]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано29.09.08 20:45



При моята (и другите които са били в къщи) разстройството се спира най-лесно с кокали, но по принцип котките не трябва да ядат кокали.

Когато даваш месце, а и консерва - никога студена от хладилника, остави на стайнат температура за 20тина минути да се постопли.

Ако ще готвиш - без сол и подправки, вари месото добре, като котето е малко режи на дребни парченца за да му е по-лесно ,сложи и морковчета и ориз, жито също; моята харесва и чушки ама по-добре да не експериментираш. Хубаво е може да смесиш месото - т.е. ако е пиле, да има и вътрешности, но не слагай много - например на едно цяло пиле две-три от всеки вътрешноси мисля са ок - т.е. две-три воденички, две-три сърца, две-три дробчета.. Обичат и крака много, но нека все пак порастне преди да му даваш. Моята крака и шийки яде безотпадно - т.е. всичко изяжда.

Ако досега е яло суха, особено вискас - няма да иска да яде защото ги няма наркотиците.



Тема Re: Хрананови [re: Kaлинckи]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано30.09.08 08:27



Аз на Маичка и взимам суха храна на Про План за котета от 1 до 12 месеца.
Гледам веднъж на ден да се храни с нея, а през останалото време й давам разнообразна храна - пиле (печено, варено, готвено с нещо), разни филенца, преди 2 дни открих, че много обича леща, а най-любимо са й макарони със сирене

Аз, противоречиво на всички писания обаче, й давам по-едри парченца месо, за да ги къса и дъвче сама, така да ползва и зъбките по активно.
Че моят звяр в къщи от почти 3 години нищо не е дъфнал - ако му е едро - не го яде, ако му е на ситно пък, го гълта на цели парченца.



Тема Re: Хрананови [re: Mutzka]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.09.08 10:19



Разстройството го получи, докато се хранеше с пауч уискас и суха на роял канин. Спрях ги и му дадох от консервата фрискас и разстройството спря. Докато ядеше фрискас, нямаше разстройство. Днес сме на гранули и ще го храня само с гранули днес-утре, за да проверя дали от тях получава разстройство. Ясно, че уискас повече никога.
Значи в почивните дни ще сваря първото пиле в живота си



"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Хрананови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.09.08 10:26



Да, консервите ги давам на стайна температура, когато ги отворя. След като са отворени, ги съхранявам в хладилника. Когато му сипвам, притоплям дажбата, докато се разтече желето и я давам топличка, не гореща, че веднъж от зор го попарих и от тогава внимавам.
Уискас е яло само 2 пъти и само пауч. С първия пауч го накарах да спре с биберона. Иначе писах преди време тогава, че хич не искаше купичка. Вторият пауч му го дадох по-късно, миналата седмица, когато получи разстройството и от това даване реших, че повече няма да взема уискас.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Хрананови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.09.08 10:36



Добре, значи дотук остава пилето, някой варен зеленчук като морков, леща надали ще сготвя, ама за информация ще го имам предвид, че може, жалко, че Муерте не пожела сиренето, когато го тествах, аз много обичам спагети или макарони със сирене, пак ще го тествам

Това ме подсети, каква е истината за сладките храни и животните? Наистина ли не могат да разграждат захар и затова не се дава захар на животни? Пък кой е казвал в детските ми години, че в цирка за награда на животното дават захарче?! Ти знаеш ли каква е истината?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Хрананови [re: Kaлинckи]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано30.09.08 11:01



Вярно е, че за котките и кучета е противопоказно да ядат сладки неща. Може да им дадеш да опитат, но в големи количества не може. Скоро гледах някъде филм за куче, което излапа цяла шоколадова торта, та се наложи да му промиват стомаха, беше се подуло цялото милото. По-добре не давай нищо сладко, за да ти е мирна главата






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.