Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:16 07.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Отучване от ходене по парапетанови  
Авторbhn (Нерегистриран)
Публикувано06.10.08 16:14



Здравейте, моля за изпитани методи за отучване на малко коте, около 4 месеца, от ходене по парапета на терасата. Живеем на седмия етаж и не ми се мисли какво ще стане ако падне. Показах й колко е високо, но явно не се впечатли, въпреки че мяукаше сърцераздирателно. Сутринта се засили от единия край на стаята и скочи на парапета отново.

Благодаря предварително за съветите.



Тема Re: Отучване от ходене по парапетанови [re: bhn]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано06.10.08 16:28



Има един напълно сигурен начин да забрави завинаги какво е това парапет и мисля, че всички тук ще ме подкрепят, че начина действа:
НЕ ПУСКАЙ котето на балкона!
В противен случай след месец ще четем "ПОМОЩ! Потрошено коте"


Седмият етаж не е шега работа, а който ти каже, че котките "си падат винаги на краката", "имат седем живота" и др. подобни, не е тичал надолу по стълбите в прединфарктно състояние заради паднала котка.



Тема Re: Отучване от ходене по парапетанови [re: olived]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано06.10.08 16:32



подкрепям горното. В никакъв случай не мислете, че "Това е котка, не е толкова тъпа да падне" Точно толкова са отблеяни и само едно хвъркато е достатъчно за да направят скока. Дори не е нужно да е на парапета. Както си е на пода на терасата, така за стотни може да се телепортира от другата страна.
Не го пускайте на терасата и това е





Тема Re: Отучване от ходене по парапетанови [re: olived]  
Авторbhn (Нерегистриран)
Публикувано06.10.08 16:34



Проблемът е, че тоалетната им е на балкона и просто наистина няма начин да се премести, макар че може би наистина е добре да се помисли за това. Просто условията са усложнени по няколко причини и балконът е най-добрата алтернатива в момента.
Големият котарак се отучи без проблеми в момента, в който осъзна колко е високо. Може би, защото е по-страхлив. Но малката не разбира





Тема Re: Отучване от ходене по парапетанови [re: bhn]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано06.10.08 16:39



или остъклете балкона, или го пускайте до тоалетна само с надзор. Няма как, и големия, и малката рано или късно ще проявят любопитство какво има там. Моя, при условие, че е летял вече от шестия етаж - пак има мераци за катерене по парапети.


Другия вариант - тоалетната вътре и честа, честа смяна, колкото и да нерентабилно. Аз съм на тоя хал в момента. Една опаковка силикагел ми отива за седмица, за да нямаме дрязги със съквартирантството.



Тема Re: Отучване от ходене по парапетанови [re: gamina]  
Авторbhn (Нерегистриран)
Публикувано06.10.08 16:44



Явно това ще е решението и при нас. А съквартирантството ще трябва да ни изтърпи

От днес започвам надзора, а преместването на тоалетната скоро. И без това зимата си е студено с отворен прозорец
Благодаря за съветите.



Тема Re: Отучване от ходене по парапетанови [re: bhn]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано06.10.08 16:45







Тема Re: Отучване от ходене по парапетанови [re: bhn]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано06.10.08 16:46



Това звучи страшно. Аз от колко неща искам да отуча моя котарак! Досега няма ефект нито повишаване на тон, нито плясване по дупето. Котаракът помни стреса точно докато се обърне. Да не говоря, че след всяко подобно "отучване", ме гложди гузна съвест, че само го стресирам. И вече почвам да се отказвам от тия методи и мисля, че от спокойно и мило отношение повече се впечатлява. Но да се върна на въпроса. Наистина и аз мисля, че ако търпеливо и с постоянство наглеждаш котката и не я допускаш до опасни зони, е най-добре. Например, моят котарак постоянно се натикваше зад хладилника. Предполагам, че е заради топлината, която се излъчва от там, не знам. Както и да е, но съм имала стар случай на разваляне на хладилник от едно такова минаване на голяма котка зад хладилника. Нещо се откачи, като мина отзад и хладилникът спря да изстудява. Решението това натикване зад хладилника да спре е единствено добро барикадиране на достъпа зад хладилника, нищо друго. Сега мисля за кабелите. Дотук само под мое наблюдение стои в стаята с кабелите по пода, но обмислям да ги напръскам със спрей киип-офф, за който четох тук из темите.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Отучване от ходене по парапетанови [re: bushkata]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано06.10.08 16:50



Може наистина да изпробваш идеите на Bushka от този сайт. Моят котак е прекарал много време сам на балкона и въпреки, че е имал как и къде да се покатери на парапета, никога не го е правел. Предполагам защото не само е страхлив, но и защото преградата на балкона имаше процеп долу, широк 3-4 см, от където спокойно си наблюдаваше движението по улицата без да му се налага да прави излишни усилия и да се катери. Но ако тези идеи не са изпълними при теб, просто под строг надзор, когато е навън или изобщо без достъп навън. Средно положение няма, за да са ни мирни главите.



Тема Re: Отучване от ходене по парапетанови [re: Kaлинckи]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано06.10.08 16:51



От спрея файда няма-аз кихам,котката си дере

.Започнах да я затварям в банята,като я хвана на местопрестъплението и се отучи




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.