Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:20 05.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема гъбична инфекция помощ??!!нови  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 17:32



ами очакваше се. външните имат и я пренесох в къщи

. на мъжкия Ян има едно кръгче точно до муцунката а на мен 3 на ръката и на крака. поне на Мориска не и открих голи места. Ян го мажа с нещо бяло мене с НИЗОРАЛ.

лекаря ми каза да махам котките а това няма да стане.
и сега много ли да се шашкам защото според лекаря къщата ми е пълна с "болни косми" а аз се отнасям несериозно към проблема

моля които го е преживял да сподели приемам съвети и помощ всякаква



Тема Re: гъбична инфекция помощ??!!нови [re: tony]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 17:49



Наистина не ги разбирам тия лекари! Такива крайни решения предлагат вместо да се концентрират върху лечението.
Мажете се и това е. Можеш да направиш едно хубаво почистване и да изпереш на висока температура техните постелки и др. подобни, но главното е да спрете процеса.
Кобилата ми има гъбички по опашката. Направихме изследвания и сега се мажем през три дни. Лекарят какво би предложил в случая - да я "махнем"?!



Тема Re: гъбична инфекция помощ??!!нови [re: olived]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано27.06.08 21:14



това "махнете котката" е любимата реплика на всички кожни лекари ... аз до скоро имах някаква екзема с неустановен произход по ръката (5-6 години си я влача, с нищо не се оправяше) и всички познати ми казваха "да знаеш, от котките е", понеже нали съм все с котки около мен ... Еми да, ама от месец и половина съм на диета и екземата ми изчезна на втората седмица ... вече няма и следа от нея

така че - добре, че не съм послушала някой кожен лекар.

А иначе и Нанката редовно си има гъбки по муцуната, преди години направих тъпотията да го ваксинирам - полза никаква. Всеки път като се сменят сезоните и той се побува целия ... но е само по муцунката и не му пада козинката. Там естествено не мога да го мажа с нищо и за това съм му намерила цаката като му давам яко витамини - след 3-я ден с витамини започва да отшумява .. до след 3-4 месеца При вас явно гъбите са други и с мазане ще се оправите, стискам ви палци !!!






Тема Re: гъбична инфекция помощ??!!нови [re: tony]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано28.06.08 15:43



Най-важното е, че знаеш ПРИЧИНАТА - уличните котки. Съветвам те да спрете да ги храните и няма да се събират пред вас да разнасят зарази и бълхи.
Ще кажеш - не е хуманно.
А по-хуманно ли е да се развъждат обречени на студ, зарази и накрая размазвани под колите невинни животинки?
Най-голямата заблуда е в това да се хранят уличните котки с мисълта за хуманност. Приносители са на всевъзможни болести за домашните котки - членове на семействота ни.
Няма по-голям причинител на смъртта на множество котки от този, който ги развъжда по улицата с цел мизеруване и изтребване от превозните средства.
Всяка котка като създаде поколение два пъти в годината...? Колко убивате по този "хуманен" начин?
Ако иска някой да се грижи за котка - взема си в къщи, къпе, обезпаразитява, ваксинира, храни и създава условия за нормален живот.

Упрекът ми НЕ е адресиран лично към теб, използвам темата ти да се обърна към много заблудени "грижовници", разнасящи гнусни тарелки по улиците, които освен мръсотията която правят, създават обречени на огромна мъка и жестока смърт животинки.
Замислете се дали не съм абсолютно прав.

Пожелавам бързо оздравяване!



Тема Re: гъбична инфекция помощ??!!нови [re: !]  
Автор denii (писанка)
Публикувано28.06.08 16:43



Тука не ми харесваш, за разлика от предната тема.

Мислиш ли, че на уличните или на които и да било котки и животни им е приятно да са болни, бъхливи и мръсни. Котките са невероятно чисти създания. Моите като ги полазят бълхи, откачат. Пумията, за която ти говориш е дело на бабички и откачени лелки. Аз също храня бездомни и няма да спра да го правя, само защото се събирали и разнасяли бълхи. Като са болни да се обърна на другата страна и да не гледам, така ли? Аз съм отговорен и милостив човек, видя ли животно в беда, се опитвам да му помогна. В период на няколко месеца пред блока ми се появиха три улични котки - Грета, Блеки и Писана. Една по една ги прибирах, кастрирах, лекувах, обезпаразитявах. Проблемът при мен е, че съм твърде жалостива и нито една от тях не върнах на улицата. Всъщност така беше, защото от тях 2 бяха домашни изхвърлени и не бяха свикнали с живота на улицата. Две са задомени при нови стопани, една върната на стопанката си.

Да, съгласна съм, че котките нямат място на улицата, но поради различни от твоите съображения, но начинът да не са там е не да спрем да ги храним или обгрижваме, а точно напротив - прибиране, лекуване, задомяване. Къде и как, всеки сам решава. Едни като теб избират да заобикалят, други по-луди избират да хванат една котка да я заведат на кастрация и пуснат, после още една и така. Говориш за Европата - е, там така се прави ВЕЧЕ.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: гъбична инфекция помощ??!!нови [re: denii]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано28.06.08 16:58



Говорим за едно и също.
Прочети отново какво съм написал по-горе да не се повтарям какво означава ГРИЖА за котките. Обичам не по-малко от теб тези същества!

Просто се опитвам да обясня на тези, които уж "спасяват" от гладна смърт една котка (без да я кастрират.... и т.н.), а обричат поколенията й (по десетина котенца всяка година) на мизерията на улично съществуване и смърт под колелата на колите, че не правят нищо хуманно, а са виновни за смъртта на ПОВЕЧЕ животинки отколкото може да убие и най-отвратителното гаменче в квартала. За това говорим и съм сигурен, че това е така!



Тема Re: гъбична инфекция помощ??!!нови [re: tony]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано29.06.08 10:21



Баща ми беше ветеринар и знам,че ветеринарите имат един много хубав препарат-пръска се,голям флакон,вътре е жълто и много боядисва,принципно е за едър рогат добитък,но на котки и хора не вреди,пробвала съм,купува се от вет.аптеки.Съжалявам,че не знам как се казва

.Само с крем низорал няма да ти мине.Вземи си шампоан низорал и се къпи с него като с душ-гел,също и котките,че от трихофитията много пада косата и на хората.Мини всички мебели и килими с дезинфектант,че спорите са устойчиви.Ако пипаш улични котки,мий се веднага.



Тема Re: гъбична инфекция помощ??!!нови [re: мaцa]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано29.06.08 18:37



благодаря ти! а за шампоана пък не знаех......



Тема Re: гъбична инфекция помощ??!!нови [re: tony]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано29.06.08 20:53



Зареши шампоана и отиди на лекар да ти предпише низорал на хапчета и дозировка. Няма да те лъжа - не са най-полезното нещо за черния дроб, и се пият поне 2 семици, но ефекта е най-сигурен, освен това се натрупва в мазнините и се освобождава постепенно така зе ще действа и след като спреш да го пиеш.



Тема Re: гъбична инфекция помощ??!!нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано29.06.08 21:30



а всъщност низорала е едно от най-малко ефективните лекарства за гъбички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.