Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 18.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: В-к Монитор: "Учебни" животни за бойните кучетнови [re: denii]  
Автор animalprograms (член)
Публикувано24.10.08 18:46



denii:
”Емиле,... аз като най-обикновен гражданин, незапознат с този вид бизнес, ПРАКТИЧЕСКИ какво мога да направя... борбата (уж) която водиш е срещу мелниците. Само с писане по форуми и агитиране... "бла, бла" по форумите... това твойто няма смисъл, следователно спести ни го...”

Как пропусна да добавиш ”Къш оттук!” Ако нещо си ме питала, аз считам, че предлагането на животни не е шега. Хората трябва да са нащрек с кандидатите. Трябва и да се откажат от развъждането и предлагането.

Нека още да поразсъждаваме върху ”ролите и постиженията” в цялата трагедия. Не е трудно да събираш котета и котки, за да ги раздаваш на непознати. Със или без твойто хоби, на много от хората често им хрумва да вземат домашен любимец. Все някой ще вземе ”твое” животно, въпреки, че би могъл да го вземе от първия домашен развъждач, или дори от улицата.

- Равносметката дотук е, че ”твоите” животни изместват част от останалите, а проблемът остава.

- Оттук възниква вторичен проблем, който аз се надявам, че те тревожи. Дори и кандидатите са били с исрени намерения, много често те изоставят взетото животно.

- Най-тревожният въпрос е колко често от въобще предлаганите животни биват търсени от ”кандидати” с други намерения, включително и за спаринг на бойни кучета. Може би затова тревожната публикация те е засегнала.

Може и да не ми отговаряш, или го направи по-кратко. Дано започнеш да се замисляш върху смисъла от дейност, която представяш пред аудиторията като преследване на прогрес или кауза.



Тема Тъпанарю!нови [re: animalprograms]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано30.10.08 01:00



Обръщам се така към тебе, защот биеш няккъв тъпан, не от неуважение към представителите на тая достойна професия.
Ей ся ще ти кажа защо не ти вяравам. Защото звучиш като шибан политик. Защото звучиш като класната ми, която ни четеше сводката за изнасилванията, за да ни убеди да не ходим на дискотека. Не си ти човекът, нито Европейският съюз, нито шибаната Америка, която да ми каже какво да правя с котките си. Кастрирах едната, поради медицински причини и виждам с очите си как животинката старда и осиновява чужди котетата, защо иска да има собствени. НЕ СИ ИГРАЙ НА ГОСПОД, ТЪПАНАРЮ, защото всяка волност се плаща. Все още не сме в положението да определяме кой да може да се възпроизвежда и кой не. Да, проблем има, но той е в твоята глава и съветът ми е да отидеш да се прегледаш. И като посочих преди - ИДИ СЕ ЗАСТРЕЛЯЙ!!!!

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.