Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 17.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Всички ли го правят?нови  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано30.09.08 16:20



Забелязала съм, че котката ми, като каже нещо, почти винаги след това примлясква. То е нещо средно между облизване и примляскване всъщност, и то няколко пъти, ето така: мяяяу!-мляс-мляс-мляс (заглъхващо). Може и еднократно.

Всички котки ли го правят и защо?



Тема Re: Всички ли го правят? [re: Лилит]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано30.09.08 17:02



Моята го прави това но не след като каже нещо а докато дебне. Освен това докато дебне нещо издава едни щракащи звуци, трудно е да се опишат, прилича малко на кокошките като викат пиленцата, но тя го прави единично.



Тема Re: Всички ли го правят?нови [re: Лилит]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано30.09.08 17:31



Моят е много мълчалив и не мляска. Ама моят е много малък и няма опит още.



"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Всички ли го правят?нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано30.09.08 19:48



О, да, и моята прави нещо подобно, когато дебне врабци по терасата - и цялата й долна челюст енергично се движи нагоре-надолу. И придобива изражението на дърт педофил, който точи лиги по ученички в парка

- нещо от сорта на "ох, на какааааа, ела, пиленце, ела, ела..."

Всъщност тогава май също примлясква - сега се сетих! Но това е друго - аз говорех за случаите, когато просто си държи някаква реч - тогава сякаш с примляскването отбелязва края на репликата.



Тема Re: Всички ли го правят?нови [re: Kaлинckи]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано30.09.08 19:50



Баси, уж все котки, а колко различни характери и индивидуалности!


Моята е Видна Столична Ораторка (ВСО) от малка - постоянно говори нещо, обяснява се, разказва, възмущава се - дори съм се понаучила да разбирам приблизително какво казва, щото те са някакви много богати интонации, трели и модулации.



Тема Re: Всички ли го правят?нови [re: Tapaлe Ж]  
АвторMylene (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 20:42



Хаха!

Моята маца пък го прави и когато иска да ми привлече вниманието

Казва си своето мау-мау (пред хладилника, например), ама аз ако не й обърна внимание и тя се снишава, поглежда ме и започва да... абе както когато дебне - мляска, щрака си нещо. И тогава настава веселбата

И аз й млясвам, после тя ми отговаря, после аз пак й млясвам... И така докато някоя не се откаже (почти винаги аз). Ако пък съм много настоятелна, тя даже започва да се приближава към мен, все така снишена. Все едно ще ми скочи Луда глава!!



Тема Re: Всички ли го правят?нови [re: Лилит]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано30.09.08 21:36



И моят много често прави точно така! Примлясква и преглъща!
Мисля, че съм забелязала, че го прави когато няма нищо конкретно за казване, а само си "подвиква", че да му обърнеш внимание.
Аз на това му казвам, че подсвирква.
Иначе за всякакви неща "Гладен съм!, Жаден съм!, Отвори ми вратата! , Ела да си играем!......." за всякакви такива конкретни неща си има конкретни Мяукания, които и аз за 4 години се научих да разпознавам. Но онава с "Мяууу.. мляс... мляс.. мляс" нищо не ми казва. Нещо от рода на "Еххооо" го възприемам аз





Тема Re: Всички ли го правят?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Mell_BG (КраставицаКрива)
Публикувано30.09.08 22:11



Брус е много тихичък. Говори ми само след, като се прибера от работа, и се нахвърли върху гранулките. Странно ми е, че му държа купичката винаги пълна, и той по цял ден не пипва, хапва сутрин, като станем ,а после докато не съм в къщи...нищо. Вляза ли си вечер все едно му давам някакъв знак, да ми се извъргаля в краката и веднага след това тича при гранулите. Като свърши с вечерята идва при мен и тегли едно мяукане, той не обича много да го гушкам, така че и аз седя срещу него и му говоря. Мисля, че това е вечерната ни беседа. Изглежда налудничаво, но мен ме успокоява.

Без паника !!!


Тема Re: Всички ли го правят?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано30.09.08 23:10



Да, да, да - ти май ми даде отговора, който търсех!
След като пуснах темата, особено внимателно я наблюдавах - всъщност се оказа, че не примлясква винаги, а май точно в случаите, които ти описа: когато маркира присъствие, без да има нещо специално за казване.



И да, права си, че е нещо като подвикване "Чшшш, ало, тук съм!". И преглъщането го има - много са ти фини и ценни наблюденията, благодаря!

А може би просто котките ни имат сходни маниери.



Тема Re: Всички ли го правят?нови [re: Mell_BG]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано01.10.08 09:31



И ние сме така. Бебо по цял ден не хапва почти нищо. Но като се прибера от работа, първо хубаво ми се отърква и намърква, и после отиваме да ядем. Той си хапва мъркайки, аз го милвам и му говоря. Това си е като ритуал, откакто се помни






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.