Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:37 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Кашлица?нови  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано28.09.08 19:54



От 2-3 дни Бебо има кашлица. Все едно нещо му дразни на гърлото и се мъчи да го изкашля. Случва се по веднъж на ден, но ме пристеснява

Иначе е весел, хапва си, тича, ходи си нормално до тоалетна. Гледах за глисти- няма. Някой има ли идеи, от какво може да е? Имаме час за преглед, ама чак в сряда До тогава ... ще се притеснявам...



Тема Re: Кашлица? [re: Mutzka]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано28.09.08 21:16



Мая това ми го прави от време на време ... една такава суха кашлица, почти ляга на земята, изпъва се и почва да кашля. По няколко пъти на ден ... от доста време не съм я чувала обаче. Казвали са ми, че може да е от глисти, но тя няма ... проверявам редовно, пък и давам хапчета. Котешка тоалетна също не ползва, така че и от прах не може да е ... не знам. Сподели после при вас какво е, дано е нищо де








Тема Re: Кашлица?нови [re: angel_sin]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано28.09.08 23:47



Същото е и при нас. Не го прави често, но се съмнявам да е от прах, защото съм го чувала и през нощта, докато спи, а той тогава не ходи до тоалетна. Дано да не е сериозно наистина.



Тема Re: Кашлица?нови [re: Mutzka]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 11:13



Ние имахме такъв проблем и то доста време. Сменяхме доктори, беше ад.
Накратко вариантите са: алергия, вирус или вътрешни паразити. След като изключихме почти всички алергени (а те са ужасно много), бяхме продължително и на антибиотици, а хапчета за вътрешни паразити даваме редовно, открих съвсем случайно, че и двамата са алергични към някаква съставка на сухата храна. На всички и всяка суха храна!
Но това, което се прави за да се установи възможната причина е изследване на кръвта. Ако еозинофилите са над нормата значи е алергия или паразит.
При всяко положение горещо ви препоръчвам изследване преди лечението - само като се сетя за дългите курсове антибиотици, които не са били нужни...
Дано при вас да е нещо безобидно! Докато не ни се случи преди 2 години не знаех, че котките могат да кашлят. Даже в началото си мислех, че ще изхвърлят космени топки.
Желая ви късмет и да сте здрави!



Тема Re: Кашлица?нови [re: olived]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано29.09.08 11:21



И аз взех да се замислям вече, че може да е от нещо, което яде. Промяна в храната, която му давам няма, но започах да му давам от пастата на Бефар против косми и сякаш от тогава започна да кашля

Ще я спра да видим, дали ще има промяна, но на вет задължително ще отидем за изследвания.



Тема Re: Кашлица?нови [re: Mutzka]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано29.09.08 15:38



Миличкият Бебо! Моят Пепс го е правил 1-2 пъти в живота си, кухо кашляне, сякаш в тръба кашля и се навежда надолу и кашля, кашля... и накрая повърне.
При нас явно е съвсем друго де, но дано и при вас не е нещо притеснително!



Тема Re: Кашлица?нови [re: Mutzka]  
Авторяни (Нерегистриран)
Публикувано29.09.08 17:08



Кашлянето може да заради топка косми. Моята бебона и тя така кашляше, докато не започнахме да у решим по няколко пъти на ден. Но все пак отиди при ветеринар



Тема Re: Кашлица?нови [re: Mutzka]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано07.10.08 10:47



Ей най-накрая се добрахме до чичо вет, то много трудно да се вредиш при нашия. Като цяло нямаме проблем уж. Според него е от пастата за космите, явно нещо в нея му дразни гърлото. Биха му една инжекция да предотвратим евентуални наченки на инфекция и така. Хубавото е, че от както спрях да давам тази паста, не кашля. Май ще се върнем на стария изпитан метод с тревичката





Тема Re: М!нови [re: Mutzka]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано07.10.08 11:18



Тъкмо да те питам! От каква възраст може да се дава посята тревичка да пасат?

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: М!нови [re: Kaлинckи]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано07.10.08 11:30



Ами не знам точно, но си спомням, че моят беше май 3-4 месеца вече като му давах. Сигурно и за по-малки котета става.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.