Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:32 30.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Как се изследва за токсоплазмозанови  
Автор Mинни (непознат)
Публикувано16.09.08 22:23



Някой правил ли е такова изследване на котката си, защото искам да направя такова на моя котарак, защото съм бременна и знам че е опасно за плода, ако котката ми има токсоплазмоза. Искам да съм сигурна, че няма нищо опасно. Макар че той е домашен откакто се е родил, никога не е излизал навън. Та въпросът ми е, ако някой е запознат - кръв ли вземат от котката или се носи от акито на котката.



Тема Re: Как се изследва за токсоплазмозанови [re: Mинни]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано16.09.08 22:26



на котката акото. на теб кръвта. второто е много по-важно.



Тема Re: Как се изследва за токсоплазмозанови [re: Mинни]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано17.09.08 08:30



по-важно е себе си да изследваш ... Имах приятелка, която имаше токсоплазмоза по време на бременността ... излекува се, бебето е съвсем добре, котката остана в тях през цялото време ... Не е толкова стреашно, ако се вземат мерки навреме.






Тема Re: Как се изследва за токсоплазмозанови [re: Mинни]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано17.09.08 21:23



Проблем е че котката ти може да се зарази по всяко време.



Тема Re: Как се изследва за токсоплазмозанови [re: angel_sin]  
Автор Mинни (непознат)
Публикувано17.09.08 21:28



Благодаря, със сигурност ще направя изследване на мен, но искам и на Каспър, за да съм сигурно, че няма нищо опасно. А той милия е толкова див, че ако трябва да му вземат кръв и ще изподере всичко живо наоколо, затова питах какво точно се изследва

. Радвам се, че е акото.



Тема Re: Как се изследва за токсоплазмозанови [re: Tapaлe Ж]  
Автор Mинни (непознат)
Публикувано17.09.08 21:29



А как ще се зарази като не излиза навън изобщо. Четох в нета, че се заразяват навън и ако никога не е излизала навън няма опасност или е мноооого малка. Също ако не яде сурово месо, а моя котарак яде само котешка храна.



Тема Re: Как се изследва за токсоплазмозанови [re: Mинни]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано18.09.08 10:02



До колкото съм запозната, котките се заразяват при ядене на сурово месо. Вероятността да се зарази домашна котка, която не излиза навън е много малка, още повече ако не се храни и със сурово месо. По-вероятно е ти да се заразиш от недопечено месо, отколкото да те зарази котьо. Затова изследвай и двама ви, за да сте спокойни и за всеки случай не му чисти тоалетната ти, не пипай сурово месо и не яж не добре изпечено месо, мий всичко старателно и т.н. Успех и пожелания за здраво и хиубаво бебче

!



Тема Re: Как се изследва за токсоплазмоза [re: Mинни]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано18.09.08 16:30



Чрез ядене на месо, или чрез пренесеца прах с обувките, ухапване от комар, има начини, малко вероятни са.

Внимавай и ти - не яж салати когато излизаш навън - много рядко в заведенията ги мият старателно а някъде въобще не ги мият. От градински продукти също може да се хване, така че мий всичко много добре. Месото което консумираш - винаги препечено и в дълбочина.

Най-добре да се консултираш с акушер и с ветеринар.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.