Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 23.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Какво да правим?нови  
АвторШaми (Нерегистриран)
Публикувано10.09.08 19:33



Котето ни е адски самотно. Скъсва се от мяукане, когато излизаме, а съседката ни каза, че мяука часове наред, след като сме тръгнали.
Случвало ли ви се е нещо такова и ще свикне ли, или да търсим друго решение?



Тема Re: Какво да правим?нови [re: Шaми]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано10.09.08 21:24



Колко е голямо котето? Ако е много малко (под 3-4 месеца) ще иска компания.

Има ли си някакви играчки, или някакво любимо място на което да седи?

Ако вземете още едно коте ще си правят компания.



Тема Re: Какво да правим?нови [re: Шaми]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано10.09.08 21:39



в къщи са двамца, мият се един друг, спят заедно хранят се заедно а най-весело е когато се гонят и мрънкотят...не толкова весело когато се бият. но е хубаво и съм спокойна когато ни няма защото не са самотни, имат си своите игри



а иначе ако вашето коте е малко с времето ще свикне, но по добре да си има другарче. Има много мъници на улицата....



Тема Re: Какво да правим? [re: tony]  
АвторCъHHи (Нерегистриран)
Публикувано11.09.08 08:19



И моят котарак като беше малък мяукаше.Затова,когато излизахме му остваяхме радиото включено,за да си мисли,че има някой.


Може и вие да пробвате така.



Тема Re: Какво да правим?нови [re: tony]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано11.09.08 16:29



подкрепям ... ако имате възможност - вземете си още едно. Така, докато са малки ще свикнат заедно и едва ли ще има от опасните боеве, както е при нас (разликата им е 5 години, но пак свикнаха).






Тема Re: Какво да правим?нови [re: Шaми]  
Автор Kaлинckи (forever more)
Публикувано11.09.08 16:50



Моето е на 1 месец и е едно, и е само. Наистина най-много му харесва, когато близо до него има някой. Постоянно е в краката ми, докато стоя на едно място или тича по петите ми, докато ходя. Целият му стремеж е да се докосне до някого. Много спи обаче, това го спасява, докато е само. Но му дадох една огромна, колкото него е, туфа някаква за баня, това е гъба, но е като вид набрана панделка. Много си играе с нея, защото не си прибира ноктите, а тя е някаква мрежеста и се закачат лапичките, а и тя е огромна и се получава. Иначе му купих едно малко рошаво гумено топченце, но него дори не го забелязва, много му е малко. Напоследък му стана интересно да преодолява препятствия и дефакто самичко се заиграва. Мяука, като излизам и го оставям. Преди време го приспивах и чак тогава излизах. Между другото телевизорът му действа много приспивно на моето. Но аз му давах млекце точно преди да излизам, свършвахме процедурите с тоалетната и той се одремваше сам. Сега обаче не заспива толкова лесно и се налага да му отвлека вниманието с нещо друго, например туфата или да го занеса някъде, откъдето не ме вижда и да изчезна тихичко.

"Hi, I'm empty
So tell me you care for me"


Тема Re: Какво да правим?нови [re: Шaми]  
АвторLoli (Нерегистриран)
Публикувано11.09.08 18:34



Здравей!

Бързам да ти пиша, защото моята писанка също се скъсва да мяука и си беше така още от малка. Сега е на 4 години и продължава да приказва с най-различни интонации. Ако наистина си сигурна, че мяукането е от самота, то тогава просто бъде с нея колкото можеш повече, особено докато е малка. Те наистина имат различни характери и са като деца. Просто и обръщай внимание, като я галиш, говориш или просто я взимай по-често в скута ти. Дано обаче мяукането да не е заради нещо здравословно, но ти сигурно знаеш най-добре.



Тема Re: Какво да правим?нови [re: Loli]  
АвторШaми (Нерегистриран)
Публикувано11.09.08 20:48



Благодаря на всички за идеите! :)
Не сме пробвали още номера с радиото, но още утре и това ще стане. Не мисля, че има здравословни проблеми, скоро бяхме на ветеринар - здравичък и силен си расте, да не му е уроки, утре става на 4 месеца :) А и е много палав ;) Играчките го забавляват, но не за дълго и май допуснахме грешка, като го пускаме да излиза и навън - все на там го дърпа сега. Стоически понася вечерното измиване на лапичките и пак е готов да хукне! Сетихме се да му вземем приятел, но ако е пак момченце, щяло да се наложи да ги кастрираме и двамата, а на мен нещо не ми се ще; а ако е момиченце, ще имат поколение, за което май няма да можем да се грижим и това е проблемът. За сега се гушкаме, колкото можем повече. При все че е шантав, е и много гальовен и редовно ме събужда, като си завира мокрия нос в ухото ми и превключва мъркането си в режим драконов ред :)))) Въобще, иска си внимание, а май няма начин да му вземем приятелка, без да станат родители след това.



Тема Re: Какво да правим?нови [re: Шaми]  
АвторL (Нерегистриран)
Публикувано12.09.08 09:24



Има начин - можете да си вземете второ женско коте и да го кастрирате преди първото разгонване, което е препоръчваният вариант при женските котки.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.