Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:10 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Промяна в поведениетонови  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано25.08.08 19:59



Здравейте на всички!
Имам следното питане - Променя ли се котешкото поведение без причина?
Не знам дали да се притеснявам от факта, че Тоти от около 3 седмици е най любеобилната котка на света. Непрекъснато се гали, мърка

, иска да се гушкаме...въобще котка мечта. А къде се дяна лудата, хапещата, абсолютно немъркаща (само по 1 път на ден мъркаше когато се прибирах от работа и то не винаги), носеща топчета и хартийки за да ги хвърляме за да ги донесе отново..скачаща по стени силно издаваща звуци.? Мислите ли, че има повод за притеснения? Не, че не ми харесва, напротив, на седмото небе съм, но е толкова непривично за нея. Иначе се храни, събаря дребните неща от шкафовете (много обичаме да го правиме).. Ако някой има подобен опит моля да го сподели. Благодаря предварително!



Тема Re: Промяна в поведениетонови [re: la_gata_negra]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано25.08.08 21:12



на каква възраст е? кастрирана ли е?



Тема Re: Промяна в поведениетонови [re: prAsino]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано25.08.08 21:23



На 2 години и половина почти, не е кастрирана.



Тема Re: Промяна в поведениетонови [re: la_gata_negra]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано25.08.08 21:48



възможно е да е просто улегнала. по принцип такива промени са характерни преди и по време на разгонване, бременност, след ваше дълго отсъствие, някакви други промени в дома които леко са я стресирали, и е разбрала че вие сте нейни защитници. възможно е да се дължи и на някакъв дискомфорт, болест демек, ама факта че си е добре иначе (хапване, пийване, игрички, тоалетната и тн) мисля че отхвърля този вариант.



Тема Re: Промяна в поведението [re: prAsino]  
Автор la_gata_negra (la_gata)
Публикувано25.08.08 22:11



Благодаря ти за отговора. Тя наистина се променя и се държи така при разгонване.... но обикновенно е за кратко.
Но сега като се замисля над твоите думи, синът ми беше при баба си две седмици и тя е стояла по цели дни сама вкъщи докато ние с мъжа ми се приберем от работа (иначе обикновенно стои сама само няколко часа докато детето е на училище) може би това я стресирало?



Тема Re: Промяна в поведениетонови [re: la_gata_negra]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано25.08.08 22:38



напълно вероятно ми се струва точно това да е причината





Тема Re: Промяна в поведениетонови [re: la_gata_negra]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано25.08.08 22:57



Шейла става такава когато се разгонва. Иначе си е саможива като всички персийки. Мисля, че може да се разгонва тихо и за това да не си личи и ако е два-три пъти един след друг, да е по-продължително промяната в поведението. А е възможно да е от възраста.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.