Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 30.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пак транспортни неволи с Биометнови  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано11.08.08 14:51



Миналата седмица си купих билети София-Варна и обратно с намерението да си прибера котката. Изрично питах дали все още условията им за превозване на домашни любимци - в транспортна клетка в багажниа важат - отговориха ми положително.

Тази нощ обаче в 0 часа, шофьора се запъна, имал бил заповед, само собствениците били можели да разрешат, и въпреки че стюардесата и касиера от билетното гише потвърдиха пред него, че трябва да вземе клетката в багажника той отказа - "животни в моя автобус не пускам". Та сега се разбравям с разни жалби а котката ми е все така при родителите ми. Опитах се да се обадя в централния офис още снощи но е нормално никой да няма. Човека очевидно мрази всякакви животни. Това че се държа грубо не го броим, но ще му излезе солено.

Така че имайте едно наум че дори и да е позволено някои шофьори си правят каквото си знаят.

Редактирано от Tapaлe Ж на 11.08.08 14:51.



Тема Re: Пак транспортни неволи с Биометнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.08.08 15:05



Разбира се, че си правят. Питай ме мен за неволи по автобусите. Веднъж пренасях Уши от ВТ до СФ. Шоферът така започна да се гаври с мен и животното, че малко ми остана да се сбием.

Единственият вариатн за безпроблемно пътуване е с влак. Никакви проблеми. Място колкото искаш. Животното е до теб, виждаш го, утешаваш го. Моите след първоначалния стрес се успокояваха и заспиваха.

Друг е въпроса как си искал да пренесеш котка затворена в багажното 6 часа?! За мен това е безумно. Първо, в багажното по време на път саковете изпадат, въртят се, това се случва и с клетката. Второ, не знам колко въздух и проветривост има там.

Иначе има и свестни шофьори. Веднъж в Етап случих на такъв. Каза, че клетки не слага в багажното, а в тяхното помещение за почивка. Там където би трябвало да спи един от тях по време на дълги пътувания. Има климатизация и всичко.

За мен решението е или влак или автобус, но на някоя по-малка компания. Големите такива е нормално да отказват или да се правят на интересни.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Пак транспортни неволи с Биометнови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано11.08.08 15:40



Влак в момента не е решение понеже през деня температурите са 30+ а в нощен не може. В багажното на автобуса нощем няма проблеми.

Возих я и във влак но не и понася жегата, возил съм я и в автобус, не се стресира. Биомета нямат помещения за почивка, единственото по-спокойно място е свещената тоалетна която никой не може да ползва а в нея няма и въздух. До сега когато съм я возил в Биомет винаги шофьорите са я слагали до един вентилационен колектор в багажното, хем е на завет, хем има и пресен въздух, като сме спирали на почивката съм я наглеждал а тя си спеше блажено, но снощи този реши да се прави на мъж, все едно автобуса е негов - никакви животни и това е. Ако бях с раница и я бях сложил вътре какво??



Тема Re: Пак транспортни неволи с Биометнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.08.08 15:55



Зависи кой влак. Има такива нови с климатик. Аз поне не съм усещала да ми е жега. Нови в смисъл от типа автобус - няма купета, а седалки една зад друга. Ако ми се налага пътувам с този. Има го и до Варна.

Проучване му е майката.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Пак транспортни неволи с Биометнови [re: denii]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано11.08.08 16:12



хъх, аз никога не съм имала проблеми с превоза на свин в автобуси или влакове. Вярно, че става дума само за 100км, но никой шофьор не си е позволил да каже нещо против клетката с прасето - винаги съм го държала в мен на седалката. Друг е въпроса, че с влак ми е по-удобно, в автобуса мястото е много по-ограничено, а той държи да му е отворена вратичката, иначе подивява и не млъква през цялото време.

Както и да е - за пръв път чувам, че возели животните с багажа





Тема Re: Пак транспортни неволи с Биометнови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано11.08.08 16:31



За съжаление в тях не е позволено пътуването с животни - позволяват се само във вагни с купета (по 8 човека) където няма климатик. Преди години се засичах доста често с едно момче което вкарваше кучето си (дакел) в спалния вагон през прозореца от обратната страна на перона и после го слагаше в леглото си, но то беше свикнало и гък не казваше.



Тема Re: Пак транспортни неволи с Биометнови [re: gamina]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано11.08.08 16:33



Ако изобщо позволят е там. За съжалание Wizair отказват да возят животни а в тях ми беше надеждата.



Тема Re: Пак транспортни неволи с Биометнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.08.08 16:36



Абре, момче, не знам откъде взимаш цялата информация по всички теми в клуба, но съвсем откровено ти казвам, че не казваш нищо вярно в повечето случаи. Точно в тези влакове ПОЗВОЛЯВАТ И ОЩЕ КАК! Откъде знам ли? Пътувала съм n на брой пъти с клетка и две котки. Клетката е открита, вижда се. И кондурки и пътници я виждат. Първите само веднъж се заинтересоваха, но само от любопитство. БДЖ си има правилник, в който е отразено всичко това. За клетки и малки кучета - може в ръце. Големи кучета в багажното. Всичко това си го пише и е легално. А, кажи ми ти как точно разбра, че в един тип влакове позволяват животни, а в друг не?!?! Проверявай си нещата, особено преди да ги обявяваш публично. Така е редно и коректно.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Пак транспортни неволи с Биометнови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано11.08.08 17:35



Като ръчен багаж могат да се превозват до 3 броя зайчета, едно малко котенце или кученце, поставени в непромокаеми съдове, държани на скут или поставени на пода, само във второкласните вагони и при условие, че със своята миризма или шум не пречат на останалите пътници и никой от тях не се противопоставя.

При условие, че останалите пътници не са съгласни в купето да се превозват живи животни, собствениците им, заедно с животните пътуват на платформата на вагона.

Големите домашни, ловджийски и служебни кучета се превозват само на платформата на последния вагон. Кучетата трябва да са с поставен намордник и да имат ветеринарно свидетелство. За превоза им се заплаща 1/2 билет, втора класа за съответната категория влак.

Не се допуска превоза на животни в спални, кушет и ресторант вагони.

Във второкласните седящи вагони на всички категории влакове и в спалните и кушет вагони се допуска превозът на кучета водачи само на незрящи граждани срещу закупуване на 1/2 билет, втора класа за съответната категория влак. Изискване за кучетата водачи е те да имат: намордник, ветеринарно свидетелство, лична карта и твърд повод.

--------------- Това е часта от правилника на БДЖ касаеща превоза на домашни животни.

Питал съм на гарата - на касите и там така ми обясниха - пише ли купе (втори параграф), значи може само във вторкласен вагон с купета а не със салон - салоните попадат в последния параграф - второкласен седящ вагон - само кучета водачи.

Редактирано от Tapaлe Ж на 11.08.08 17:41.



Тема Re: Пак транспортни неволи с Биометнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор denii (писанка)
Публикувано11.08.08 17:59



Това май е ъпдейтнато. По мое време нямаше разлика за първи и втори клас. Така или иначе ако решиш с влак, бъди сигурен, че никой няма да ти направи проблем, особено ако пътуваш през седмицата. Тогава няма хора, салонът е празен. Или избери по-малка и неизвестна автобусна фирма.

Клипче на котета, търсещи домове




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.