Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чеше се, а няма бълхи?  
АвторMylene (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 13:34



Здравейте!

Искам да ви питам нещо. Значи котката ми преди известно време започна да се чеше като че има бълхи. Купих й Фронтлайн и й го сложих. Ама тя продължи да се чеше и пак й сложих Фронтлайн. Добре де, ама тя пак се чешеше и аз питах в аптеката и те ми казаха, че явно имаме бълхи вкъщи и те я лазят (без да я хапят, заради Фронтлайна) и това я дразни. Пълзели по крачетата й и я дразнели.

Дадоха ми да пръскам апартамента с Неостомозан, даже вика пръснете и котето с него. Ми пръсках, ама тя пак се чеше

Проверявах кожата да не е нещо възпалена, да не се бели... Не, здрава розова кожичка. А тя се чеше и се хапе все едно гони бълхи.

Започнах да си мисля, че е от жегите нещо, че тя започна да ги прави тези номера като стана много горещо. И все седи в един шкаф на хладно, или под леглото.

Някой има ли идея от какво може да е? Не ми се иска да я водя на лекар, че там ще пипне още 10-на кожни



Тема Re: Чеше се, а няма бълхи?нови [re: Mylene]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано12.08.08 14:16



По-добре я заведи на лекар да провери за гъбички. Ако се притесняваш че при лекаря ще хване други кожни - значи смени лекаря, този не става.

Редактирано от Tapaлe Ж на 12.08.08 14:17.



Тема Re: Чеше се, а няма бълхи?нови [re: Mylene]  
Автормaцa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 15:44



Да не би да е алергична към препаратите?На моята котка й се случвало.Изкъпи я само с вода,изплакни я с разтвор на сода бикарбонат/3 сч.л. в 2-3 л.хладка вода/ и виж какво ще стане



Тема Re: Чеше се, а няма бълхи?нови [re: мaцa]  
АвторMylene (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 15:54



Благодаря и на двама ви!

Ще я изкъпя и ще видя какво ще стане. Дано се оправи.

А лекарите тук, като съм водила животните си, не ми вдъхват доверие. Но ако маца продължи да се чеше сигурно ще я заведа в София на някой лекар, че там уж са по-добре поддържани клиниките.



Тема Re: Чеше се, а няма бълхи?нови [re: Mylene]  
АвторXъм (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 16:54



Дали пък не я хапят комари? Пред последните месец-два беше голяма напаст при нас.



Тема Re: Чеше се, а няма бълхи?нови [re: Xъм]  
АвторMylene (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 13:08



Хм, ами не знам, възможно е. Ама пъпчици пък не намирам.

Гадна напаст са тия комари, посягат и на котките





Тема Re: Чеше се, а няма бълхи?нови [re: Mylene]  
АвторManowar (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 18:41



Най-вероятно е алергия, но е възможно и да е прегряване. Ако не се оправи до ден два иска лекар. Трудно е да се намерят ветеринари, които разбират от алергии, щото котките са космати животинки. Аз, като имах кожни проблеми с моя котарак Ерик непрекъснато се чешеше, ближеше и гризеше го водих на лекар при д-р Бобадова в клиника Добро хрумване. Зона Б5 бл. 7, вх. Г тел: 929 80 29; 0896 604 835. Много са добри и грижовни, адреса ми го даде една приятелка на баба ми.



Тема Re: Чеше се, а няма бълхи?нови [re: Mylene]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 21:37



Най-вероятно все пак става въпрос за бълхи. Забелязал съм, че на Шейла точно като и сложа фронтлайн най-силно почва да се чеше. Освен това не е факт, че с фронтлайн ще се изчисти сто процента, много вероятно е да има останали по килимите и пътеките които постоянно да я атакуват. За целта най-добре е комплексно обезпаразитяване, котка и помещение. Аз лично ползвам пудра която поръсвам на пода и разнасям с метлата. Тя действа най-дълго време и съм доволен. Наличието на бълхи може да се разбере и от оставащите черни точки, но и да няма пак не е гаранция.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.