Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 27.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Аби я няма!Помогнете ми!нови  
Автор ishtari_diya (витална)
Публикувано09.08.08 19:01



Здравейте мили коткари! Имам нужда от подкрепа и съвети!
Никога не съм била по-нещастна.
Преди седмица дадохме красивата ни 6-годишна черна Аби на родителите на мъжа ми(за около седмица),защото се пренасяме в ново жилище и трябваше да освободим старото до днес. Те живеят в Люлин на 3-ти етаж.Скоро от техния остъклен балкон падна собственият им котарак,който се разхождал по перваза през ноща.за щастие го намерихме свит долу под терасите-оправи се бързо.От тогава умирам от страх да не се случи нещо на Аби като я водим там и ни няма,за да я наблюдаваме.Винаги ги предупреждаваме да затварят балкони и прозорци(особено през нощта).Тази сутрин дойде страшната вест,че Аби е изчезнал!!!.Знам,че за всички Вас ,вашата котка е най-най-най...Искам само да Ви кажа,че това,което прави Аби най...за мен е че тя беше като дет,.като човек-тя не беше котка,ако ме разбирате.Тя беше толкова щастлива,изпитваше любов от това,че живее... и е с нас,тя си говореше с нас,играеше и слушаше.Гледахме я като равностоен член на семейството ни.Не ми се мисли къде може да е,дали не са я разкъсали кучета,дали не се е обезводнила и умряла така нелепо,ужасена,мислейки си...защо сме я изоставили.Никога няма да си простя,че я поверихме на такива безотговорни хора,които въпреки молбите ни да внимават с нея и да затварят прозорците са спали на отворени балкони.Търсим я цял ден-във всички мазета,входове,под коли и в храсти...никъде я няма нашата Аби.Моля Ви....моля Ви....със сълзи на очи....ако някой е преживял подобно нещо и знае какво да направим още да ми каже.Моля Ви...молете се за нашата Аби....



Тема Re: Аби я няма!Помогнете ми!нови [re: ishtari_diya]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано09.08.08 20:42



Просто не се отказвайте и продължавайте да търсите! И не забравяйте да я викате силно, ако е изплашена и се е скрила някъде така ще ви познае.
Стискам ви палци!



Тема Re: Аби я няма!Помогнете ми!нови [re: ishtari_diya]  
Автор Mell_BG (КраставицаКрива)
Публикувано09.08.08 21:18



Миличките, не преставайте да търсите и през нощта, може тогава да се успокои от по малкият шум и да излезе от някъде. Стискам палци. Пиши пак.

Без паника !!!


Тема Re: Аби я няма!Помогнете ми!нови [re: Mell_BG]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано09.08.08 21:44



Разлепи обяви със снимка навсякъде - на близо и на далеч. Търсете и по последните етажи -ако е влязла в някой вход може да се е качила до последния етаж, в търсене на нещо познато.



Тема Re: Аби я няма!Помогнете ми!нови [re: ishtari_diya]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано09.08.08 22:29



Какво стана? Намерихте ли котенцето?
Наскоро имаше тема за изгубено така котенце, което се намери май на третия ден...така че търсете и не се отчайвайте. Някъде наоколо ще да се е скрило, може да сте минавали и много пъти покрай него и да не се е обадило и да не сте го видели... най-вероятно много се страхува, но няма къде другаде да е...просто не се отказвайте и ще го намерите...
Успех ви пожелавам и късмет да го намерите по-бързо...


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 09.08.08 22:32.



Тема Re: Аби я няма!Помогнете ми!нови [re: Amme]  
Автор ishtari_diya (витална)
Публикувано09.08.08 23:40



Мили хора,съсипахме се....търсихме,търсихме...няма я никъде.Сега почиваме 1,2 часа и пак тръгваме на нощно търсене.Толкова ме е страх,че няма да я намерим и че е някъде сама и уплашена и незнае какво да направи.Аби не беше котка като другите котки...тя е много... как да кажа...стерилна,никога не е излизала,само с клетката-от едната врата,до другата.От това ме е най-много страх,поне да я бяхме видели някъде умряла,да и вземем телцето и да си я погребем.Ще знам,че отишла в котешкия рай.А така...ще се обвинявам цял живот,че съм я изоставила да изживее ада тука на земята=уплашена,сама,болна.....ужасена.Люлин е огромен квартал,десеки входове,изби,дървета,полето е насреща и околовр.път(Люлин 5)-страх ме е хора...
Простете ми за ....но това беше моето ...детенце и можеше никога да не се случи,ако не я бяхме дали на тези ...хора!!!!!
Слизаме долу,молете се приятели.



Тема Re: Аби я няма!Помогнете ми!нови [re: ishtari_diya]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано09.08.08 23:46



Стига с това "беше"! Не се отчайвай още!
Мисля си: ако я храните със суха храна и си познава някакъв такъв звук, например метална кутия със сухата храна, дали да не поразтропаш наоколо.
Просто идея, сигурно вече е поизгладняла.
Само не се отчайвайте, има надежда! С вас съм, късмет!



Тема Re: Аби я няма!Помогнете ми!нови [re: olived]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано10.08.08 10:53



Какво става с вас? Намерихте ли се?
Дано!



Тема Re: Аби я няма!Помогнете ми!нови [re: olived]  
Автор ishtari_diya (витална)
Публикувано10.08.08 11:21



Не,приятели,още я няма.
Търсихме през нощта,после от 6-7 сутринта,когато е най-тихо и се вижда.
Няма я....
Ако е тръгнала да се връща в старото ни жилище(което напускаме днес) и заради който факт я дадохме в Люлин , не ми се мисли.Това е кв.Витоша и е на 20км от мястото,където е изчезнала.А тя все още знае,че в кв.Витоша сме ние и че нейния дом е там.



Тема Re: Аби я няма!Помогнете ми! [re: ishtari_diya]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано10.08.08 13:01



И аз съм слушала истории за прибиращи се котки, отдалечени значително от дома, но мисля, че за домашните това е доста трудно, предвид на стреса, който изживяват навън. Може би съм скептична и защото моите двама олигофрена и вратата на апарамента не могат да си намерят, дори и да е единствената отворена на площадката.
Съветът ми е да продължавате да търсите около блока в Люлин, рядко се отдалечават, ако има къде да се скрият наоколо.
И пак - късмет, стискам ви палци!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.