Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:25 15.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Учим се на нови номера  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано18.07.08 18:33



Това същество /разбирайте Гелето/ направо ме изумява.
Същото това пухесто чудовище, дето го мързи да бутне открехнатата врата, да си отвори и да излезе, ами стои и мяука жално, от няколко дни го гледам: стои пред шкафа на библиотеката ми, гледа жално няколко секунди, и... познайте какво? Най-невинно закачва с лапичка дръжката на вратата на шкафа, отваря си я и тръгва да влиза.

Изумях. Не че ще направи нещо там, то вътре има само хартии и папки, най-много да ги разбута, обаче... не предполагах, че има такива умения. Трябваше да заподозра нещо още когато преди няколко дни отворих същия шкаф да прибера нещо там, и Гелето се изстреля навън, ама аз - не, реших, че аз съм си виновна, щото не съм затворила. Направо ме хвърли в шок. Къде ще си крия сега тайните шоколадови запаси...



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано18.07.08 19:57



Това за дръжката е иновация, иначе доста шкафове са издраскани на котешка височина от ноктенца, дето дърпат вратите да се намъкнат вътре - безуспешно. А ако има малка пролука - край! Скачането връз дръжките на вратите - при наличие на подходяща височина за отскок - също. На някои такива проблемни врати имам райбер от едната страна, а от другата страна действа ключът. А какъв е ужасът на рядко настаняван гост да спи в хола, ако посред нощ му се отваря вратата или дръжката тропа, сякаш отваряна от привидение...



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Gatofilla]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано18.07.08 20:37



И мен наистина ме изненада това с дръжките. Иначе - не, не драска по вратите на гардеробите, щото просто не му се налага - толкова са паянтови, че се отварят с поглед.

И двамата, като бяха малки, скачаха по вратите, сега вече не. Гости с преспиване не ни идват, но се е случвало Гелето да стресне някой, като се измъкне изпод дивана.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.07.08 13:02



А онзи ден как го заварих... Това трябваше да го снимам, ама отде толкова акъл и бързи реакции.

Значи, следната ситуация: хладилникът отворен за размразяване, и съответно всички пакети със зеленчуци от фризера прехвърлени във ваната. Та, приключва размразяването, пакетите върнати на място, обаче... във ваната, без мое знание, останали няколко зърна грах. Влизам аз, и какво да видя? Наш Геле се разположил във ваната и си хапва грахчета. И като посегнах да ги махна оттам, само дето скандал не ми вдигна. Седи си човека, яде, хили се и се облизва. Направо ме разби.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано20.07.08 16:24



И на нас не ни се беше случвало да си отваряме вратички и шкафченца, защото все пак това е полагане на доста усилия

Обаче оставяме нашият за 1 вечер самичък и днес като се прибрахме де що имаше вратичка на шкаф беше отворена, но само на неговото ниво. Сигурно пак му се е сторило много изморително да пробва другите на по-високо



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Mutzka]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.07.08 17:14



Най-смешното е, че той много добре знае какво точно търси в този шкаф.

Крия си там едни бисквити, много са ми любими, ама ги няма при нас във Враца, та се запасявам от София, а дзвера обича сладко. /Познай на кого се е метнал/. И ме видя къде си крия бисквитите. И тая сутрин го гледам - отваря шкафа, ама така, баааавничко, с един небрежен поглед - и почва да се опитва да закачи с нокът едната от кутиите. а на мен хем ми смешно, хем ме е яд, че ме разиграва по тоя начин едно нещо, дето може би е котка , хем си викам: леле, сега тоя ако докопа кутията и си измъкне бисквита... Абе, хумор, сатира и забава. Сега отиде да се цупи някъде и се чуди как да докопа някой кренвирш.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано20.07.08 19:25



Ааа.. и мойте маймунки много обичат грах....

...също царевица и моркови, консервирани на кубчета.... А малката си умира за кори от краставица...направо като взема да беля краставица и я надушва веднага и тича, без значение, че може в същото време да яде месо - зарязва го и тича за краставицата и досажда докато не й дам...


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 20.07.08 21:11.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Amme]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.07.08 19:40



И царевица обичат, да, Гелето похапва и пуканки.

Обаче това за корите от краставицата е странно... няма ли да й стане нещо от тях?



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано20.07.08 21:15



Ми нищо не й става, а е имало моменти, когато е изяждала обелките от цяла краставица...при първото й разгонване докато трая не щя да яде нищо друго освен краставици, даже ако няма обелени кори и види краставица навън я наръфваше цялата...сега яде по-малко - по няколко обелки, но й няма нищо... може да й действа като тревата, щото и двете много обичат да пасат трева - като ги водя на село и ги пусна по двора - са направо като на паша - само ръфат разни треви...

А тревата доколкото знам е полезна за тях в някакви количества, за нещо си им трябва...


La Hija de La Noche

Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Amme]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано20.07.08 21:33



Да, тревата им помага да се освобождават от погълнатите косми, ние носим от село трева на нашите. Много я обичат. А на по-малкия ми котарак не знам какво му става напоследък, налита на всичко, което става за ядене. Тоест, не че наистина го яде, но е невъзможно някой от нас да започне да яде нещо, без той да дойде и да си поиска. Може и да не го яде, но непременно иска да пробва. А сега още не разбрал, че се мотае един пакет чипс из къщи... ако разбре, направо ще станеи страшно

, умира за чипс тая котка.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Amme]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано21.07.08 09:15



Наш Бебо също умира за краставици, ама си иска обелена краставица хитрягата на малки кубчета

После трябва да му се подхвърля като на куче, за да гони парчето, да го убие и да си го изяде с кеф. Затова като се прави салата в къщи се започва максимално рано, за да може поне 20 минути да му подхвърляш краставици, иначе не те оставя на мира Това си в цял ритуал при нас



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано21.07.08 09:16



Хехе, твоите са опасни шпиони

Ние все още отваряме за кеф и ей така на пук



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано21.07.08 09:23



Аз в чудо съм се видяла с тия вратички - мой Арчър е голям спец по отварянето на всякакви врати и чекмеджета! Та отдавна вече почти навсякъде съм наслагала райберчета

Ама има 2-3 места, на които не могат да се сложат - като например чекмеджетата на нощното шкафче, или пък на плъзгащите се врати на гардероба - и те редовно си се отварят и прилежно поизпразват Както казва дъщеря ми - Ами не му харесва на момчето как си подредила и това е!



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Mutzka]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано21.07.08 11:49



А моят Лукчо обича само обелките - ако няма обелки, тогава само налита на цяла краставица... Така като го написах изглежда странно, щото е женска котка, пък е Лукчо, но като го намерих го мислехме за момченце ипосле се оказа момиченце, но си остана Лукчо... А голямата е Лиса...




La Hija de La Noche

Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Amme]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано21.07.08 12:48



Това с бъркането на пола и аз съм го правила, ама с кучето на село. Помислих го за мъжко и съответно го кръстих Джонко и никой повече не помисли да го проверява, обаче след време Джонко ни сервира кученца


Пък вчера открих, че наш Бебо яде и диня. И преди съм гледала котки, ама диня не са яли, пък той ми е като едно прасенце, от всичко си иска



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: HaдяИ]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.07.08 12:51



Ооо, ние как подреждаме... нищо не знаете вие. Така подреждаме, че после човеците един час си търсят сред омотаните дрехи това, което им трябва. Та някои от гардеробите са "укрепени": моят обаче не е, и редовно намирам спяща котка вътре.

Да не говорим Джеси как се е научил да разбутва гардероба на майка ми "за отмъщение" - тя измисли сума "укрепления", но той не се спира пред нищо. А Гелето определено има критики към моя начин на подреждане - така и не можа да схване защо вълнените пуловери са най-горе, след като най обича да спи между тях.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Mutzka]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.07.08 12:53



Абе доскоро и ние така правехме... обаче говедото ми надуши бисквитките

и сега вече има цел. Тоест, превърна се в котка с мисия.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Mutzka]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.07.08 12:57



Хубаво, че яде всичко. Той и ЩГелето е на принципа "искам всичко да пробвам", но понякога се скъсва да врещи, за да получи нещо, а като му дам да опита, почва да го зарива.

Вчера ми извади душата за едно парче винервурст, и като му дадох, тръгна да го убива.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор HaдяИ ()
Публикувано21.07.08 17:06



Обаче от това негово подреждане всичките ми кърпи и хавлии са с издърпани конци

Здрава вече няма и направо ме е срам като дойде някой у дома и се наложи да се мие и бърше...
А на закачалката в коридора вече отдавана нищо не се закача, защото оставиш ли нещо то веднага ще влезе в употреба - става страхотна "висилка" от него. И естествено - за нула време става на дупки или на ленти
А последният му номер е велик - научил се е човекът как да ме буди нощем, когато огладнее. Та щом огладнее момчето през нощта, а майка му дълбоко е заспала, той с един скок се качва на библиотеката и със замах запраща по средата на стаята една дървена кутийка. Мама естествено скача и веднага се сеща, че момчето е гладно защото той с отново с един скок вече чака чинно пред паничката И честно казано, не смея да махна тази кутийка от там, защото не ми се рискува събуждането да става с някакъв друг предмет, стоящ върху библиотеката - я часовник, я някой мобилен телефон...това поне е дървено и няма да се счупи



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: HaдяИ]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано21.07.08 18:39



Ааа, страшен начин за събуждане, това направо е брутално.

Ние само мяукаме /ама така, че да чуят и съседите, ако може/. Обаче днес Гелето каква я свърши... без никой да забележи, отворил кухненския шкаф, измъкнал едно парче месо, оставено там да се размразява... и си устроил гощавка. Сега лежи като застрелян и гледа жално. Само дано не настине, че тогава ще стане лошо.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано21.07.08 20:22



Ооо, ама ти верно ли си мислеше, че не могат да си отварят вратите на шкафовете?


Моят отваря всички врати в къщи, имам си за щастие шкаф, в който си държа важни документи и някой бижута, та той се заключва и там не сме успели да се наврем. Иначе вратите на всички други шкафове и гардероби не представляват никаква трудност



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано22.07.08 03:38



Хубаво, хубаво.

Вчера на мен ми спретнаха егати номера. Половината ми портфейлс изваеден на секцията, няколко карти и визитки които не ми трябваха, 3-4 банкноти и билета за пътуване. Е сега познайте какво беше пипнато - Прибирам си всичко защото сутринта трябваше да пътувам - тук билет, там билет, няма билет. Лазя, светя, без резултат но все пак решавам че ще разглобя цялата секция, ще махна всичко от нея за да я преместя и да погледна отзад - и какво виждам - билета с две дупки от котешки зъби.

После не разбирали.. няма такъв номер. Всичкото това защото трябваше да я оставя 3 дни при родителите ми, където по цял ден спим, излежаваме се, лягаме в краката на всички да ни галят - абе изобщо много ни гот по котешки.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Tapaлe Ж]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано22.07.08 08:21



А, моля, моля, този номер с изпразването на портфейла и ние го знаем, онзи ден го приложихме... ама нощем, да не ни видят, нали сме разбойници.

И не го видях лично, разказа ми баща ми. Станал си човека сутринта и какво да види - целият под в пари. Гелето /естествено, пак Гелето/ му съборил портфейла от масата в хола и измъкнал каквото могъл. Но дупки от зъби, доколкото разбрах, не е имало, така че вие обирате точките.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано22.07.08 08:25



Ми... мислех си, нали съм си едно такова наивно и доверчиво.

А и досега наистина не беше имало такива изпълнения. Е, Джеси открай време си отваря гардероба на майка ми /той затова е укрепен/, но той е много лесен за отваряне. Обаче това с шкафовете... Но вчера се поуплашихме, че е измъкнал онова месо, защото то беше замразено и се разтревожихме Гелето да не вземе да настине. Беше доста отпаднал снощи, та се постреснахме, сега обаче изглежда добре, стискай палци да няма лоши последици.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: HaдяИ]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано22.07.08 10:00



А ние се будим за хапване с яко точене на ноктите по леглото. Ако видите как го е надърпал, ще си кажете че е нон стоп гладен





Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано22.07.08 11:03



Няма страшно, ще е ОК всичко!
Диваненца такива


Аз поне нямам грижа с храната - нямаме никакъв интерес към човешки храни, освен ако не е постна пържолка, печена на скара без подправки и специално нарязана на парченца с размер на гранулки и леко изстинали! Глезотийското ми ТО



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано22.07.08 12:17



Ами, днес ми изглежда добре, малко е сънлив, но той винаги си е такъв. Яде си нормално, не съм го забелязала да проявява признаци, че е настинал, дано наистина нищо му няма.
А за интереса към човешките храни - имам чувството, че на моите им е интересно всяко нещо за хапване, което успеят да си откраднат. А ако аз им го предложа същото това нещо, въобще не го и поглеждат, или почват да го зариват възмутено. Че са глезльовци - спор няма, ама нали затова сме ги взели, да ги глезим.





Тема Re:нови [re: denny]  
Автор Gerylin ()
Публикувано22.07.08 14:21



ух,аз пък ви завиждам ,че котетата ви ядат човеШка храна..моите не я и поглеждат.само веднъж Пухча се излъга да хапне едно пилеШко късче и то от ръцете ми...иначе котеШки храни :всякакви и постоянно..гранули имат деноноЩно,късчета месо от консерва :3 пъти на ден,суШена цаца само вечер и си умират за нея...задължително първо я `убиват `

и след това си я изяждат..понякога даже не я ядат от пресиЩане с другата храна и на другия ден намирам из целия апартамент разхвърляни риби..

имат всякакви котеШки залъгалки,зъбчени бонбонки за зъбите и саламчета с витамини..не близват иначе днес викам да им купя и котеШко мляко ..ми 1,15 евро за 200мл...няма ли малко многжко да им стане след като човеШкият литър е 80 цента...и им взех риба тон в консерва..котеШка разбира се....облизаха си мустаците,лапите и вестника отдолу под чинийката

When you want something, all the universe conspires in helping you to achieve it.

Тема Re:нови [re: Gerylin]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано22.07.08 15:26



Ами не точно, те по-скоро "замезват" с човешка храна

, иначе са предимно на консерви и pouch на Уискак, Фрискис и Kitekat Обаче има някои човешки храни, за които пощуряват, и са на принципа: "Ако ти не ми го дадеш, аз самичък ще си го взема". Иначе и те обичат риба, надушват я от километри. И забелязвам, че са на периоди - понякога ядат "като невиждали", друг път храната, която съм им дала сутринта, стои почти цял ден в паничките.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано23.07.08 13:07



Всичко много примерно извадено и оставено. Само билета продупчен и захвърлен зад секцията.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Tapaлe Ж]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано23.07.08 18:31



Сигурно като намек да не пътуваш.

И моите правят разни изпълнения, като ме усетят, че тръгвам нанякъде.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано01.08.08 18:39



А какъв номер ми сви вчера Гелето... още не мога да се освестя. Излязох за няколко часа - оставих го да спи в моята стая - и като се връщам, няма Геле, няма котка, няма никой. Почнах да го търся, прегракнах от викане - не и не! Уплаших се да не би на излизане да не съм затворила както трябва /вратата се заключва автоматично/ и той да е излязъл. На всичкото отгоре е и с навехнат крак след поредното сбиване с Джеси, и като взех да си представям разни ужасии, косата ми настръхна. След преравяне на всички възможни шкафове, гардероби и т.н. тръгнах да го търся из квартала. Пак безуспешно. И като се прибрах, случайно отварям гардероба - в най-долната част има 2 кашона с вехтории, "дето може да потрябват". И насред всичкия парцалак се свил наш Геле, спи и хърка!!! Как не си научи тая котка името, бе. Сума време го търся из къщи, а чудовището спи.

Днес го гледам, че е по-добре с крака вече, даже почна та тича и скочи доста отвисоко. Обаче вчера ми изкара акъла направо.

Редактирано от denny на 01.08.08 22:18.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано04.08.08 14:35



Нашият Лео също честичко се скрива - понякога го намирам, понякога сам си идва. В началото на няколко пъти много се шашнах, но вече му свикнах на номерата. Но и днес не знам точно къде така потъва - сакаш в дън земя...

Но за името - сигурна съм, че си го знае, ама работата е там, че реагират само когато си искат, а не когато ти го викаш. То и мъжа ми е така - отговаря само когато му се говори по темата. А иначе не е глух...





Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор Mell_BG (КраставицаКрива)
Публикувано05.08.08 00:33



Да ви кажа и за Бат ви Брус , по известен, като Коцо Котарака или Белият ужас той човешка храна не е иска, не досажда, като готвя ,само си има едно място на шкафа, от където да клюкари точно какво правя и се монтира там, като паметник и само наблюдава. С дъщеря ми си хапваме, той си гризе гранулките и никога не е изпитвал интерес към нашата храна. Миналата седмица се прибирам от работа и заварвам /имам в кухнята на масата една купа със сладки неща/ Докопал бат ви една вафла Морена изгризал опаковката и добре похапнал никога не го е правил, може би и катколаците понякога имат нужда от сладичко :)

Без паника !!!


Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: Mell_BG]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано05.08.08 08:09



Това с "Морената" и ние го знаем и сме го правили, и то не само с "Морена", ами и с каквото друго сладко докопаме. Новината при нас е, че вече се научихме да отваряме и другите шкафове.

И като си отворим, се пъхаме вътре и си дремем, а човеците през това време се чудят къде сме потънали.
Пак по въпроса за храната - седя си аз снощи и си хапвам винервурст и салам. Влиза Гелето и почва да врещи. Врещи и ме гледа въпросително. Давам му едно парче салам, човека обаче го зарива!!! и продължава да врещи. Е, изпроси си парче винервурст и първо го "уби", преди да си го хапне.
Между другото, той от няколко дни има ново име. Понеже напоследък е станал истински лигльо и все търси да се гушне при някого, от 2-3 дни се подвизава под прякора "Мамин Гуш". Тия дни мисля да му направя няколко снимки и ще ги пусна тук да видите колко огромен е станал.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано05.08.08 14:31



И мен ме изненадаха снощи... с готова вечеря! Трябваше само да я пъхна във фурната... ама размислих... Дано не съм го обидила нещо...






Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано05.08.08 16:00



Мммм... какъв е хубав, добре оформен и приятно закръглен...

Моите не правят чак такива изпълнения.



Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано05.08.08 16:07



Вие сте измилсили нов специалитет, нещо като ... Пепсово печено в собствен сос





Тема Re: Учим се на нови номеранови [re: denny]  
Автор denny (Choco monster)
Публикувано05.08.08 17:08



Между другото, напоследък измислих как да наказвам Гелето, като не ме слуша.

Награбвам го и почвам да му пея. На английски. Горкото животно направо пощурява. Най-много "обича ето това:

а пък като чуе ето това: просто пощурява. Заради това нещо се е нахвърлял да ме хапе. Мелодията обаче върши много добра работа, като искам да го повикам или да го изгоня отнякъде. И сега, като го видя, че се кани да направи някоя беля, му се заканвам: "Геле недей, защото ще ти пея". Мирясва на секундата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.