Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:02 29.09.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Непрестанно разгонване - нормално ли е?нови  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано01.07.08 02:12



Котките ми вече 7 месеца не спират да се разгонват...ту едната, ту другата...редуват се...и двете са женски...

Миналите години не е било така - разгонваха си се два-три пъти в годината за по няколко дни и после им разминаваше... а сега, просто нямат спирка и не знам какво да правя...

При някой друг случвало ли се е подобно нещо? На какво може да се дължи? Единствената разлика с преди е че сега сме на друго място и наоколо (навън) има много котки - може ли да е нещо от миризмата или защото ги усещат или чуват по някакъв начин? Аз лично не искам нито да им давам хапчета нито да ги кастрирам - склонна съм да ги изтърпявам когато това се случва, дори и да е толкова много време, не това ме притеснява...

Притеснява ме дали не е вредно това непрекъснато разгонване за животинките, дали не се мъчат, дали не е някаква болест това - защото досега не се е слувало? От какво може да се случва така? И мога ли да направя нещо с изключение на кастриране и хапчета за разгонване? Възможно ли е да е само сега така и догодина примерно или като се преместим пак (защото няма да останем още дълго на това място), нещата да си се нормализират?

Дайте някой акъл...и моля не ме съдете за разбиранията ми относно кастрирането - знам че мненията в клуба са разделени и е един вид "болезнена" тема това... но не желая да възниква спор на тази плоскост....просто ако някой знае може ли да се направи нещо друго или не може, да каже...

Благодаря предварително!




La Hija de La Noche

Тема Re: Непрестанно разгонване - нормално ли е? [re: Amme]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано01.07.08 06:14



ами.... друго не можеш да направиш. това са си вариантите. това което трябва да внимаваш е за пиометра и да ги следиш много внимателно за промени в поведението ако недай си Боже някоя се разболее да се водите на лекар навреме. най-вероятно и новото място са си оказали влиянието, и уличните котки.



Тема Re: Непрестанно разгонване - нормално ли е?нови [re: Amme]  
Автор denii (писанка)
Публикувано02.07.08 21:14



На мен се случи, в комбинация с пишкане. Месеци наред непрестанно разгонване. Моето решение знаете какво беше. Тогава аз също бях пуснала тема и ме посъветваха да избирам - или забременяване или кастрация. Със сигурност не е нормално. Говореше се и за кисти на яйчниците. След операцията ветката ми каза, че и ние сме имали. Дано им мине скоро.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Непрестанно разгонване - нормално ли е?нови [re: Amme]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано04.07.08 18:02



Моята Каси (1 г. 9 мес.) си беше страхотна нимфоманка и между 2 разгонвания имаше само няколко дни почивка. Дълго се колебахме, дали да я кастрираме - беше само 2.440 кг. Накрая се решихме и тя го понесе много добре - само нощта след операцията беше нещастна и зашеметена, на следващия ден се хранеше, след 3 дни си дивееше както преди. Сега е вече готина средноголяма писанка, наддаде почти двойно и вече е на кота 4 кг. Забравихме окончателно за пиш-марките. Но като знам, как треперахме 2 дни и 1 нощ и колко силно изкормиха горката животинка (маха се цялата полова система - матка, яйчници, тръби), винаги бих се замислил за кастрация. При всички случаи операцията трябва да се прави от читав ветеринар - упойката трябва внимателно да се дозира, котката се вързва на система.

Родителите ми в Созопол имаха котка, на която биеха хормонални инжекции против разгонване. В резултат на това тя стана много плашлива и раздразнителна и даже им се хвърляше, когато спят, ако някакво мърдане я стресне. Номинираха я за изгонване от апартамента и я преселиха до стола на станцията на МВР. Така че явно хормоналните инжекции са нож с 2 остриета.

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн Kaлчeв на 04.07.08 18:06.



Тема Re: Непрестанно разгонване - нормално ли е?нови [re: Amme]  
АвторJeny (Нерегистриран)
Публикувано15.07.08 17:35



Имам две котки, по-малката която е на 2,5г. се разгонваше от Януари месец през две седмици.Последното и разгонване беше от 6 юни до 17 юни и се дереше така сякаш нещо я боли, окончателно реших че ще я кастрирам. След операция лекарят ми показа яйчника й който беше целият в кисти и каза, че честото разгонване се дължи на тях. Операцията мина много добре и сега се радвам на едно още по-глезено и по-гальовно коте от преди. Моят съвет е да си намериш добър ветеринар и да я кастрираш, ако не искаш да ражда.



Тема Re: Непрестанно разгонване - нормално ли е?нови [re: Jeny]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано16.07.08 01:01



Благодаря на всички ви за отговорите...

Jeny, това, което казваш доста ме поизплаши...чудя се само на кисти ли може да се дължи едно такова продължително разгонване? И по нещо друго мога ли да разбера дали е от кисти и някакви други болестни проблеми или си е просто нормално - заради други котки, миризми, звуци от улицата, защото сме на първи етаж?

Може ли преглед да установи наличието на кисти? Или само след кастрация може да се разбере? Защото аз нямам проблем да ги търпя - не ми пречи нито мяучане, нито пишкане, нито нищо - единствено ме притеснява дали на тях не им е нещо не наред - и единствено само това може да ме доведе до решение за кастрация...нищо друго....Дори ако примерно имат кисти бих предпочела ако има начин да бъдат лекувани, но не и да ги кастрирам...искам да кажа, че кастрация бих решила само в краен случай, ако е по-добре за тях и ще избегнат заболяване, а не защото мен нещо ме дразни...

По нещо друго личеше ли й че е болна, освен разгонването? Защото моите сега от последният път когато писах спряха да се разгонват, игриви са, ядат си, гонят се, играят си...изобщо всичко си им изглежда наред сега....Как да разбера дали са болни от нещо или си е просто нормално това че така начесто и задълго се разгонваха тази година? Ако някой знае да каже нещо...




La Hija de La Noche

Тема Re: Непрестанно разгонване - нормално ли е?нови [re: Amme]  
АвторДPaka (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 16:42



И аз имам две котки-една кастрирана и едно малко,което не е. На времето голямата се разгонваше през няколко месеца и на мен ми се виждаше често,но се оказа че съм се лъгала...


Откакто направи годинка през пролетта,малкото се разгонва в момента за 4 път.
Не зная какво да мисля...
Ще го кастрирам,знам,че няма друг начин,но не мога да се преборя със страха и притеснението си. Все пак това си е операция ,а то ми е толкова нежно
Не ме притеснява да го търпя,но знам,че и само да се разгонва и да не се запложда е почти толкова вредно, колкото да му се дават хапчета
Не мога да си обясня защо толкова често му се случва ...защото е младо,защото се храни със силна храна..не зная



Тема Re: Непрестанно разгонване - нормално ли е?нови [re: ДPaka]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано17.07.08 20:36



Мисля, че е напълно нормално котките когато са млади да се разгонват често. Шейла между първите и вторите котета се разгонваше постоянно. Голям страх беше да не и стане нещо. След това, след вторите котета се разгони веднъж и се кротна. Аманда която сега е на година и нещо също се разгонва постоянно. Тинейджърски работи!



Тема Re: Непрестанно разгонване - нормално ли е?нови [re: Людмил]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано19.07.08 15:14



Дано да е това...тинейджърски работи....това ме обнадеждава...



Всъщност едната ми котка е на около 4 години, а малката е на около 1,5-2 години....колко ли е това по котешките мерки - дали са още тинейджърки?


La Hija de La Noche

Тема Re: Непрестанно разгонване - нормално ли е?нови [re: Amme]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 23:29



Ние водихме няколко пъти Шейла на доктор, той я понамачкваше и каза, че ако и е имало нещо е щяла да изпитва болка. Разбира се, като забременя и всички притеснения отпаднаха. По принцип има едно правило, че некастрирана котка трябва да ражда поне на две години, ама има толкова примери на здрави котки които не са раждали. Най-добре ги наблюдавай.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.