Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:30 29.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Прав съм и още какнови [re: denii]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано29.06.08 12:41



Нищо няма да отнемаме. Има доста котки, включително двата котака при майка ми, Шепи и Ози, плюс наш Васко който също постоянно се мотае там. Не смятам никого да затварям, просто ще направим малък вход отзад, към сцената и ще привикам и нахраня вътре някоя котка. Така тя ще се научи да влиза и да си устройва миши театър. Това е, просто и елементарно. От време на време ще я храним и няма да я гоним. Относно останалото то е ясно, че не си гониш котките, аз ти го казах като пример за твоя коментар. Факт е, че в Англия има много места където "работят" котки. Пък и не е необходимо да се търси там. И в нашенска България, по села и градове хората си държат котки освен за красота и за да ги пазят от гризачи. И котките се справят блестящо.



Тема Re: Прав съм и още какнови [re: Людмил]  
Автор denii (писанка)
Публикувано29.06.08 12:50



Ами опитайте и пишете какъв е резултата. Може пък да се окаже успешно мероприятието и да дадете пример и решение на някои котки и хора.

пс. Не обичам хората, дето имат котки за красота. Това ги приравнява на красив предмет, който бих искала да притежавам, за да ми краси дома. За мен котката е домашен любимец, не нещо взето за красота.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Прав съм и още какнови [re: Людмил]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано29.06.08 23:05



Най-добрите ловци на плъхове са пекинезите. Така да се каже са професионалисти. Ако намерите дресиран за лов на плъхове и един път да го пуснете за поне година няма да стъпят на място, което е имало пекинез. Усещат му миризмата и се изнасят. Има и други породи плъхолови. Котките обикновено се страхуват от плъхове.
Иначе няма лошо

да си имате котка, ще има успех сред посетителите..

Яде всичко в особено големи количества, обича малки деца и котенца.

Тема Re: Прав съм и още какнови [re: papyy]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано30.06.08 06:48



това сега го разбирам... а ако го знаех по-рано щях да си спестя доста разочарования. ето защо Ръсти никога не можа да свикне с белите мишки и морските свинчета. години след като ги махнахме като му кажехме "къде са прасетата" тичаше точно там с истеричен лай. а едната мишчица за съжаление не оцеля.



Тема Re: Прав съм и още какнови [re: papyy]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 08:01



Ние имаме болонка на име Дидо, той също беше голям ловец. Казвам беше, защото вече е доста старичък и се потдържа благодарение на шепа хапчета които пие всеки ден. Преди доста години, в курника на майка ми бяха влезли едни гигантски плъхове. Котката ни (тогава) като ги видя, избяга, пък тя беше баш ловджийка. Тогава дойде Дидо и им видя сметката. Пък те бяха на половина от неговия размер. Лошото на кучетата е, че те не дебнат, друго си е котка която може да стои притихнала с часове. Затова казват, че ситата котка е по-добра ловджийка от гладната.

И малко по темата:
Пресметнато е, че една котка, ловяща мишки, спасява от тях за една година до 10 тона зърно. В Англия на котките, използвани за охрана на хранителни складове, им се е полагал специален порцион. В Австралия на котка прослужила охрана на сладове няколко години, се полага пожизнена пенсия под формата на мляко, месо и бульон.



Тема Re: Прав съм и още какнови [re: denii]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 14:42



Думата "красота" сложих за ... красота, щото мислих, мислих...аджеба защо тогава държим котки. Защо например, снощи ставах от сън през 15 минути, да усмирявам подивяла разиграна котка без грам косъм по нея (и такт) и сутринта, с кръвясал, недоспал поглед вместо поне да я нахокам, я взех и намилвах шишавия горещ тумбак, вследствие на което получих мъркащ разтекал се кеф. А, да бе, за кеф ... само че чий?



Тема Re: Прав съм и още какнови [re: Людмил]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.06.08 23:11



Не знам, не разбирам аз. Моите са от грозни по-грозни

и от космати по-космати. Само Сисето има някакви красиви шарки, ма и тя в муцуната го дава грозновато, но и с нея скоро ще се разделяме

В нас убави котки май е нямало

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 30.06.08 23:12.



Тема Re: я прочетете едно нещонови [re: denii]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано01.07.08 19:34



Нека има повече материали в мрежата, като






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.