Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:37 01.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Какъв пол са котетата ми?нови  
Автор Purfesor (rrrrrrrr)
Публикувано14.06.08 16:06



Здравейте, на всички!
Не можах да намеря подобна тема, а си мисля, че е хубаво да могат хората да се ориентират за пола на малките котета. Има много обяви, в които хора предлагат котета, без да могат да определят дали са момченца или момиченца, а всеки бъдещ стопанин на малко мъркащо създание иска да знае това. Немирих две снимки, които много хубаво показват разликата, така че всеки да може да се ориентира, независимо то опита си в отглеждането на котета.
Ето така изглеждат момченцата




А ето така момиченцата



Дано е полезно това на някого.



Тема Re: Какъв пол са котетата ми?нови [re: Purfesor]  
Автор Живoтинka (Невестулка)
Публикувано14.06.08 23:42



Благодаря много за полезната тема с толкова ясните снимки! Разбира се, че инфото ще е полезно и то за много хора. Дори си мисля, че би било добре ако темата може да е закачена и да е постоянно най-отгоре та всеки, който влиза да може да я забележи.



Тема Re: Какъв пол са котетата ми?нови [re: Purfesor]  
Автор Zhimi (чушкопек)
Публикувано15.06.08 17:12



Хитро !
Дори си намерих признак по който да запомня разликата - разстоянието между горното и долното отворче.



Тема Re: Какъв пол са котетата ми? [re: Zhimi]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано15.06.08 20:31



Ако някое момченце-котенце те чуе да го казваш, много ще се засегне на мъжка чест, та ще му остане доживотен комплекс...

То някак си се забелязват и други работи, освен разстоянието
Иначе, като са по-малки от сниманите дупета, май наистина не може човек да ги различи



Тема Re: Какъв пол са котетата ми?нови [re: Purfesor]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано15.06.08 21:47



Хайде сега, който е объркал пола на котето си и съответно името да си признае!
Аз от години не съм правила грешки, но пък преди години имахме котка Чочко, друга Батман и котарак Шушила.





Тема Re: Какъв пол са котетата ми?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано15.06.08 22:20



Напротив. Тогава най-ясно си личи полът на котето. Най-лесно се определя полът при новородено.





Тема Re: Какъв пол са котетата ми?нови [re: ofika]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано15.06.08 23:25



Може и така да е, нямам опит

Едното двуседмично, което моя приятелка приюти от кашона, подметнат до офиса, преди 2 години, беше чисто момченце! Сега е 2 годишна зряла котка - Милчо



Тема Re: Какъв пол са котетата ми?нови [re: olived]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано16.06.08 00:57



На моята разчитах изцяло на костенурковата окраска за да знам че е момиче.



Тема Още снимкинови [re: Purfesor]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 09:21









Лично аз сравнявам котетата и тогава най-добре си проличава разликата (стига да има такава).



Тема Re: Още снимкинови [re: Людмил]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 10:21



Eто, и тук дават като основен признак разстоянието. Може би при новородените полът наистина се вижда ясно, но при котета между 3 седмици и 3 месеца, на каквито най-често съм попадала, изобщо не е лесно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.