Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:24 28.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Котка - циганка?нови  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано04.06.08 20:31



Нашият офисен изрод - Скрибуцла, преди 2 месеца роди. Роди, роди, ама бебета още не сме видяли. Да обясня - преди няколко месеца мацата се самоосинови от нас, докато да разберем, че положението е такова и вече сме нейни, се оказа и че е бременна. Идваше за закуска обяд и вечеря, застава пред вратата на офиса и скрибуца докато не й дадем да яде. Дива е, не съм я пипвала още. Ходеше да спи в задния двор и ние й приспособихме там родилен дом с топлоизолация даже

Само че диването отиде другаде да роди, в едни дупки в един двор се вре, питах съседите, казаха, че е починала жената, чиито двор посещава Скрибуцла, та явно тя сама си се шири там. Уговорихме се ние в офиса, че дива не дива, ще я ловим някак си с клетка и ще я носим да я кастрират, като се покажат малките и започнат да се хранят без нея. Само че вече минаха 2 месеца горе-долу, пък малки не сме видяли Освен това диването кисне пред офиса постоянно, и ми се струва, че не е като кърмачка... освен това я гледам тия дни, че големи врътканици прави на едното мъжкарче, а днес вече е и хапана по врата Мисълта ми е, възможно ли е да се е случило нещо с малките и тя само като циганка да се прави на кърмачка, че да я храним по 5 пъти на ден със специално приготвена манджа То може би е възможно, ама дайте съвет какво да я правя - ако с малките е станало нещо и тя се е разгонила пак, значи че ако се почудим още малко, ще се сдобием с нови малки, защото аз в напреднала бременност няма да я кастрирам. Ако пък си кърми дребните и аз я отвлека да я кастрирам, те ще си останат без мама, докато я върна, а може би и тогава няма да ги приеме



Тема Re: Котка - циганка?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор MechoPuh. (ентусиаст)
Публикувано05.06.08 16:02



Не е циганка котката

. Съвсем нормално е след като котенцата и са на два месеца да не виси при тях денонощно. Не е изключено да им дава да сучат по малко, но кърмата вече съвсем не им е основната храна. Съвсем в реда на нещата си е също така и да се е разгонила междувременно. Много пъти сме обсъждали тук, че котките могат да раждат по няколко пъти в годината и да забременяват докато котенцата им са още малки. Ние когато сме имали майка с малки я кастрираме, когато бебетата са на около 2 месеца.



Тема Re: Котка - циганка?нови [re: MechoPuh.]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано05.06.08 17:36



Притесненията са ми, че двора, в който тя се вре, е недостъпен за хора. Затворен е от 3 страни с къщи, а от четвъртата с масивен зид. В самият двор се влиза през една от къщите, чиято собственичка е починала и нямаме достъп никакъв. Та, ако малки има, то те се хранят изцяло с нейна помощ, и не знам ако я отвлечем дали няма да ги уморим

Дъпката, през която влиза мацата е в зида, но няма видимост от нея, прави завойче и не се вижда нищо в двора. Самата дупка е на метър и 20-30 см от земята и аз подозирам, че предполагаемите дребни не могат да скочат толкова. Не знам какво да я правим, пак грачи цял ден пред офиса. Днес яде 3 пъти
Забравих и да отбележа, че 3-4 пъти седя като откачена и мяукам в едни треволяци до тая дупка, та ме гледат със съмнение вече хората, ама мяукам, пискам, съскам, пъскам, вра едни пръчки намазани с консерва... Ни звук, ни шум се чува от двора... А като ги правя тия неща, Скрибуцла кръжи около мен неспокойна и ме гледа с недоумение в погледа.

Редактирано от ПeпcoвaMaмa на 05.06.08 17:53.



Тема Re: Котка - циганка?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 19:34



Макар че нямам много опит с женски маци и е възможно да греша, все пак мисля, че щом като идва толкова често да иска храна, едва ли е разгонена, защото когато се разгонят, котките са на друга вълна... Та вероятно можете да изчакате още месец преди да я заловите и кастрирате.





Тема Re: Котка - циганка?нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано05.06.08 19:41



Хм. Ама това "хапана по врата" го видях на второ четене. Това сигурно ли е? Но май нямате голям избор в момента - поне още един месец ще трябва да изчакате.





Тема Re: Котка - циганка? Един тестнови [re: Zhimi]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано05.06.08 20:28



Един тест, по който се досещам, че има котенца и са живички, е че дворните котки, на които хвърлям храница, от един момент нататък - ако съм хвърлила все пак ПАРЧЕ храна, което може да се вземе със зъби, го хващат и отнасят бързо в друга посока. После се връщат за друго. Забелязала съм, че миличките майчици, колкото и да са гладни, първо носят парченцето, а след два-три курса почват да ядат и те. Затова ги изчаквам да се върнат и подновявам храненето заедно с другите зинали муцуни отдолу. Но трябва да не е с мека консистенция - парче кремвирш, къс месо или друго нещо.



Тема Re: Котка - циганка? Един тестнови [re: Gatofilla]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано06.06.08 00:15



Ами да, така е... И аз все си казвам "абе не може да не им носи нищо на дребосъците, ако има такива", и както си го казвам, разчленявам пилешките дробчета на 7-8 части

Утре ще й връча една мръвка да видим... тц тц тц, много съм сглупила



Тема Re: Котка - циганка?нови [re: Zhimi]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано06.06.08 00:17



Сигурно е, сигурно е... До кръв е ръфната, могат да се изброят 4-те зъба





Тема Re: Котка - циганка, не знам, ама ти ме смееш))нови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Авторлъв тakъв (Нерегистриран)
Публикувано06.06.08 09:48



И чета онзи ден "Марица" и там пише- След масираните атаки на жена с тефлонов тиган, която хлопва кротки други такива жени по главите на първа среща (ако изобщо отиде, проклетницата) въпросната жена е била съзряна да мяука по особено съмнителен начин из треволяците в супер център.
Моля, всички случайно попаднали на нея да не биват подвеждани от привидно дружелюбният й вид, защото тя е от особено опасен вид котки, който къса и хвърля, свидетелство за това са остатъците от хранителни остатъци по лапоръцете й, които тя твърди, че са огконсерва, разбира се и едва ли не?!
Установено е че е и в партия с друга котка, известна в криминалните среди с прозвището Скрибуцла, която яде по 33 пъти на ден и се оправдава, че е кърмачка, но по непотвръдени сведения просто препродава мандижте на Сточна гара."

Е, Пепсова мамо, нещо да кажеш в своя защита!!!!





Тема Re: Котка - циганка, не знам, ама ти ме смееш))нови [re: лъв тakъв]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано06.06.08 11:10



Не е по темата, но

Все пак искам да попитам :
Имам храна, купена за моя коптарак Бил. Суха от марката Леонардо на пилешка основа. Но той се разболя и получи алергична криза и сега ядем само храна агнешко с ориз и риба с ориз. Рибата не я яде и това е.
Разумно ли е останалата ни суха храна да я дадем по малко по малко на дворските котки. И как като суха храна ли или накисната с вода и хляб. Направиха ми забележка комшии за това, че храня котките със суха храна и те после нямало да искат да ядат по-проста като варени глави и крака с хляб.
Аз участвам с пари в купуването, те с труд, но ги храним около 15-тина рижи и тигрови котки. Тази година нямаме котенца, явно кастрациите на мъжките са свършили работа.

Яде всичко в особено големи количества, обича малки деца и котенца.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.