Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 21.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Могат ли да раждат домашните  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 10:21



Предлагам на вашето внимание едни интересни расъждения на тема непородисти котки, взети от форума на mau.ru.

Към желаещите да "омъжат" домашната си котка

Често ние слушаме изказвания по форумите и в живота такива изказвания: Ние искаме да си заплодим котката "за здраве" ... И наши приятели отдавна чакат от нас котета ...

Какво пък, ако въпреки всички трудности и отговорности при появата на новия живот вие все пак сте се решили на това, то поне направете това правилно и цивилизовано.

Аз съвсем не съм против това обикновенните домашни безпородни котки да раждат! Защо пък не? Те не са ли красиви? Те не са ли умни? Съвсем не! Даже точно обратното! По мое мнение, при добри грижи те са просто прекрасни! Домашните котки имат същите права както и породистите, НО..., има и задължения за собственика на домашната котка, който е решил да се занимава с развъдна дейност! А човек имащ котка и котета от нея (без значение породиста или не), автоматически се занимава с развъдна дейност..., или с размножаване..., както искате го наречете.

Ако собственика на домашна котка:

1.Ваксинира котката ежегодишно

2.Води котката си само при ваксиниран безпороден котарак

3.Грижи се за котетата не по-малко от три месеца, при това обучавайки ги да ползват тоалетна и др.

4.Към момента на предаване в нов дом да направи на котетата 2 антивирусни ваксинации

5.Да намери на котетата действително достойни стопани, способни да ги гледат при нормални условия

6.Да разкаже подробно как трябва да се отнасят с котето, как да направят общуването с него радостно, игри без драскане, да не наказват котето за провинения, а да се постараят да ги избегнат...Да отговаря с готовност на всякакви позвънявания от новите собственици, по всяко време след предаването...

7.Да пропагандира активно кастрацията на тези котета в бъдеще, за да се изключат възможните проблеми с тяхното порастване (ругане и наказване от стопаните на маркиращите порастнали котараци и котки, изхвърляне на улицата заради нощни песни и т.н....)

Също има и 8, 9, ...20. ...

Ако всичко това прави собственика на безпородната котка, то аз с радост бих му стиснала ръката. Защото отношение от типа "щом не е породиста, ще мине без всичко това", аз не приемам.

Още един път заявавам, че безпородните котки имат същите права, при условие, че стопаните им приемат съответните отговорности.

(с)Анна Цирульникова,
Israel



Тема Re: Могат ли да раждат домашнитенови [re: Людмил]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано31.05.08 11:30



Някаква недомислица е това, смешна и вредна.



В отговор на:

Ние искаме да си заплодим котката "за здраве" ... И наши приятели отдавна чакат от нас котета ...




Тук не се обяснява,че да "роди за здраве" е глупав мит и не вярно - това не прави котката по-здрава.

В отговор на:

обикновенните домашни безпородни котки да раждат! Защо пък не? Те не са ли красиви? Те не са ли умни? Съвсем не! Даже точно обратното!




Точно обратното? Т.е. безпородните са по-умни? Дрън-дрън, няма по-умни и по-глупави, всяко животно има индивидуалност. За особености на характера, които се повтарят при поколенията можем да говорм само при породисти животни, защото ам се търси и унаследяване на съответните черти на характера, като се размножават животни, които нося именно тези черти. При безразборното размножаване и неизвестни гени назад не можем да знаем нищо за характера на бъдещите животни.
А това че са красиви - също не значи, че ще произведат също такива поколения, пак заради неизвестние гени назад в поколенията - и от майчина и от бащина линия.
Другото се нарича генентика - практикува се при породиси животни - да знаеш като събереш а+б, че ще получиш именно с, а не нещо произволно.

В отговор на:

Домашните котки имат същите права както и породистите, НО..., има и задължения за собственика на домашната котка, който е решил да се занимава с развъдна дейност!



Права?! Какво значи права на котките? И това "НО" е казано, все едно хоратакоито развъждат породсисти животни нямат тия задължения...

В отговор на:

3.Грижи се за котетата не по-малко от три месеца, при това обучавайки ги да ползват тоалетна и др.



Точно ти да цитираш това... Сигурна съм, че нито едно поколение от твоите котки не е живяло при теб до третия месец.



Някъде в тия правила вписва ли се правилото да си продаваш поколението?


В отговор на:

Защото отношение от типа "щом не е породиста, ще мине без всичко това", аз не приемам.



А каква е целта на това размножаване тогава?



Тема Re: Могат ли да раждат домашнитенови [re: Людмил]  
Автор denii (писанка)
Публикувано31.05.08 12:27



Браво, Людмиле! Чудесна статийка. Поне си оцелил баш сезона за пускането й. Навсякъде е пълно с малки котенца. Вчера ми се обажда момиче, намерило 2 няколкодневни котета в кутия за обувки до кофа за боклук. Може би би искал да стиснеш ръката и на техните собственици?

Развъждай и продавай непородистите си котки, но недей да пропагандираш същото и из нета. "Статията" ти е пълна глупост и някак я усещам като вид оправдание за собствените ти дела на фона на всички изхвърлени или бездомно родени котета. Надявам се хората като теб да са по-малко, а отговорните такива, с реална преценка на нещата повече.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Могат ли да раждат домашнитенови [re: Людмил]  
Автор denii (писанка)
Публикувано31.05.08 22:08





Клипче на котета, търсещи домове


Тема Re: Могат ли да раждат домашнитенови [re: denii]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано31.05.08 22:15



"One by one until there are none" звучи много... апокалиптично



Тема Re: Могат ли да раждат домашнитенови [re: prAsino]  
Автор denii (писанка)
Публикувано31.05.08 22:20



Мда, аз мечтая и искам да няма ни едно бездомно животно. На вас явно това ви звучи "апокалиптично" и затова всякак се мъчите да пропагандирате и убеждавате останалите в обратното. Хора всякакви, възгледи още повече. Няма лошо. Лошото е, че страдат други, невинни същества.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Могат ли да раждат домашнитенови [re: denii]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано31.05.08 22:38



нищо не пропагандирам, за разлика от други. само казах... не че не искам да няма бездомни животни, но просто някой малко не го е домислил това мото, защото както е написано става дума за всички.



Тема Re: Могат ли да раждат домашнитенови [re: prAsino]  
Автор denii (писанка)
Публикувано31.05.08 22:45



Е, не знам. За мен си се подразбира, че none се отнася за the homeless. Още повече, че се споменава и че the homeless die. Жалко, че не мога да намеря и клипчето към постера. Беше наистина добре направено. Не че някой го интересува...вече....в този клуб.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Могат ли да раждат домашните [re: Людмил]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано02.06.08 14:17



Аз пък съм 100% съгласна със статията.

Кой дава право на някой да се разпорежда с това кои котки могат и кои котки не могат да имат потомство. Айде бе!
Ако човек е достатъчно отговорен - ще намери дом за малките, ако не е - би могъл да изхвърли и породисти котета, така както непородистите.

Редактирано от gamina на 02.06.08 14:18.



Тема Re: Могат ли да раждат домашните [re: gamina]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано02.06.08 14:51



и аз бих вкарал още един момент тук. тъй като никога не може да се премахне напълно домашното развъждане, защо да не се повиши качеството му-като избор на партньорите и грижи за котетата? нали в крайна сметка това е целта... здрави и щастливи животни. и заради това си мисля че въпреки някои неточности на статията тя е достатъчно хубава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.