Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 03.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Порода ЕККнови [re: denii]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано03.06.08 20:50



не може да не се размножаат котките с идеята че правнуците им може би ще страдат...
аз директно да не си взимам коте, защото един ден ще остарее и ще започне да боледува и да създава грижи...

мислиш ли че примерно аз бих си взел коте от улицата ако нямах друг избор?



Тема Re: Порода ЕККнови [re: prAsino]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.06.08 21:57



Ти не си от типа хора "Искам коте, каквото и да е, само да е малко и сладко", каквито са едно 60% от хората. Ти имаш предпочитания към породата. Дори не би си взел обикновено дългокосместо коте, каквито пък задължително се развъждат. Ти искаш една порода и я търсиш с всичките й белези.

не може да не се размножаат котките с идеята че правнуците им може би ще страдат...
аз директно да не си взимам коте, защото един ден ще остарее и ще започне да боледува и да създава грижи...


Понеже съм се нагледала на лошо отношение към животните, на жестокост, безотговорност, изхвърляне или просто лошо гледане като последния Мики и лично знам за няколко случая когато на наистина свестни стопани им се случва нещо в живота, те дават котето си някъде уж също на сигурно място, а по-късно дори не се знае къде и как е животинчето и понеже все още нямаме истински институции, които да санкционират и контролират или помагат при подобни неща, предпочитам да мисля, че една голяма част от всички котета, които намират домове не остават в тези домове до края на живота си. Защото задомяването съвсем не се изчерпва със самото намиране на добрите стопани. Затова на този етап на развитие на нашето общество и законова база, дори и да махнем това със "шанса за бездомните" едно потенциално раждане на моята котка и последващо задомяване на малките, ме изправя пред огромна отговорност и съмнения, опасения, страхове, за да подходя толкова лекомислено като "само и само да има следа от моето хубаво коте". По повод последното - с какво уличното коте пред блока ми ще е по-хубаво от моето. Защо не прибера и задомя него вместо да израждам моята котка? И пак се връщаме в началото. Виж, при развъдниците как е. Колко изисквания, проверки, договори. Да не говорим, че повечето от тях предпочитат да пласират котетата си навън, не само заради възможностите за изява. Дали е случайно? Или потвърждава моята гледна точка, че задомяването и като цяло раждането е едно адски отговорно деяние, което не бива да се практикува от всяко семейство имащо женска котка.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Порода ЕККнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано03.06.08 22:27



Така си мисля аз. Човек, който иска котката му да роди и е готов да се погрижи или задоми добре 2-3-4 мъника, това по никакъв начин не означава, че същият този човек би взел 2-3-4 котенца от улицата и би се погрижил за тях или би ги задомил... нито пък означава, че същите тези евентуални бъдещи стопани биха си взели котенце от улицата.


Винаги са ми били странни този тип хора. На улицата би сритал или айде да не сме крайни, би подминал коте без дори да го погледне, а вкъщи неговата също толкова обикновена котка е най-прекрасна. Или пък кандидатите дето не биха си взели бездомно обикновено коте, а домашно също толкова обикновено. Получава се "искам тигрово коте, ама да не е улично, щото те са такива и такива". А домашните са многооо по-различни. Е, ако наистина предпочитате да давате потенциалните си котета на такива хора и бихте били радостни от това....

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Порода ЕККнови [re: denii]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано03.06.08 23:41



Дени, аргумента е правилен едиствено при постановката, че в момента нямаш домашно животно. Хората които вече имат животно винаги биха искали да имат това животно. Хората които нямат животно би било съвсем правилно да задомят бездомно животно.

Вие сами се опитвате да ни убедите, че трябва да гледаме на домашните си животни като част от семейството и точно това и правим. Когато поискаш дете си раждаш. Единствено ако имаш проблем отиваш в дом за деца и осиновяваш. Искаш ли да твърдиш че когато хората раждат собствените си деца отнемат шанса за съществуване на бездомните деца? - тези по домове тук и в други държави а има и такива които са си съвсем бездомни? Съвсем нормално е да позволиш на котката си да има един път котило с намерението това котило да остане част от семейството. Не да го раздадеш а да остане при теб.

Ако някой ден се случи нещо с моята котка (Господ да не дава) бих си взел коте от майка и ако до тогава все още може. Това не изключва възможността ако заживея в по-голямо жилище да си взема и второ животно което ще бъде бездомно.
Единственият несигурен момент в колко котета ще се родят, който с наблюдаване на котката и котарака може да бъде ограничен.



Тема Re: Порода ЕККнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано04.06.08 01:00



В отговор на:

Единствено ако имаш проблем отиваш в дом за деца и осиновяваш.



Изключително грешна и егоистична гледна точка, за съжаление 99 процента от хората разсъждават така.
Ако ти е зор да се множиш - се размножаваш И осиновяваш едно дето от дом.

В единия случай наистина помагаш, в другия - задоволяваш желанието си да имаш деца, но поради невъзможност го правиш по този начин.

Редактирано от bushkata на 04.06.08 01:02.



Тема Re: Порода ЕККнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.06.08 10:08



Ако по-малко хора бяха толкова едностранчиви и егоистични, светът и в частност държавицата ни щяха да бъдат малко по-различни.

Твоята гледна точка е всяко семейство, което има вече котка да я запложда и запложда така че никога да не остане без наследник, за да може някога след смъртта й да има нейно копие. Не разбираш ли колко мега хипер тъпо е това. Погледни само математиката - ако всяка котка ражда и всяко коте на тази котка ражда и всяко коте на котето на котката ражда, в един момент всяко семейство ще има котка и как ще си пласирате собствените си котки. За бездомните изобщо не говорим.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Порода ЕККнови [re: denii]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано04.06.08 10:34



Снощи мислех да ти отговоря, но бях доста уморена и го оставих за днес. Сега обаче чета отговора ти към ТаралеЖ, и най-доброволно се зачислявам към хипер-мега-тъпо мислещите хора по твоите критерии.
Доста от вижданията ти харесвам и уважавам, от както започнах да чета и пиша в клуба, все "преглеждам" първо твоите мнения. Само че с крайностите съм скарана. А мисля, че ти си хипер-мега-крайна в подобни "дебати".

Частно мнение - харесвам статията, пусната от Людмил. Харесвам идеите ти за кастрация на улични котки. Харесвам начина, по който афишираш повечето от нещата. Съгласна съм с част от мнението на Бушката. Почти изцяло съм съгласна с ТаралеЖ. Ето така мисля, че съм много неедностранчива.



Тема Re: Порода ЕККнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор denii (писанка)
Публикувано04.06.08 11:06



Крайна или не, това е което мисля. За мен е наистина тъпо виждането на Таралеж всеки, който има котка да я запложда безкрайно, после стопаните да заплождат безкрайно и в крайна сметка да се прави една безкрайна верига в която отговорността към бездомните няма място. Аз не мога да си представя как с удоволствие бих гледала собствените си малки котета докато всеки ден навън виждам същите такива прегазени, изядени, гладуващи, стреляни, измъчвани. Г-н Кузманов колкото и да не ми се иска да призная е прав. Докато не се ограничи домашната популация, ако ще да кастрираме всички бездомни котки, проблемът ще стои. Действията на организации като нашата и на всички хора ангажирани с проблема напълно се обезсмислят докато обикновените хора бълват котило след котило с напълно неясни и твърде емоционални мотиви. Да, може би съм крайна, но и животът на улицата е такъв, животът на бездомниците е краен.

А за едностранчивостта имах предвид по-скоро възгледите за децата и нас. Имам колежка, която от 10 години неуспешно се опитва да забременее. Но дори и мисъл за осиновяване не минава през главата й. Казва "Кой го знае откъде ще е това дете, я дете на наркоман, убиец, психопат". И ето вече 10 години тя ходи по лекари, троши маса пари, трупа годинки. Ако повече хора не бяха толкова едностранчиви и помислеха и за другата страна на нещата, ако след като родят едно дете и осиновят второто си, тогава и домовете нямаше да бъдат пълни с нещастни неискани деца. То е същото и с бездомните котки. Хората казват "Кой го знае откъде е това коте, какви болести носи и прочие." Друго е като го вземеш от дом, където всичко е ясно и сигурно. Само дето не се знае колко от бездомните котета не са били котета на котетата на котетата на домашна майка, нали?

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Порода ЕККнови [re: denii]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано04.06.08 11:14



никой не казва, че всички домашни котки ТРЯБВА да раждат. дори напротив-много хора са твърдо против това и никога не биха развъдили домашните си любимци (не като израз на позиция по проблема с бездомните котки). статията беше за тези, които все пак решат да предприемат подобно действие да се посевътват КАК да го правят.
и недей да говориш за емоционалните възгледи на хората, защото твоите не са по-малко емоционални.



Тема Re: Порода ЕККнови [re: denii]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано04.06.08 12:12



никой никъде не е казал че трябва и безкрайно... статията е точно за добре обмислено решение, не за безразборно заплождане на котката на всяко разгонване






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.