Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:23 15.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Порода ЕККнови [re: Людмил]  
АвторЛюдми (Нерегистриран)
Публикувано03.06.08 07:49









Или Европейска Късокосместа Котка - официална порода, котките на снимките са с родословие и титли. Цитат: По мое мнение, при добри грижи те са просто прекрасни!



Тема Re: Порода ЕККнови [re: Людми]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано03.06.08 12:31



Кой може да ми отговори на въпроса - защо моята/твоята котка трябва да роди?



Тема Re: Порода ЕККнови [re: Людми]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано03.06.08 13:15



Яяяя, втория е 1:1 със свинята

само на моя не му е толкова рошава опашката.

bushkata - защо да трябва, никой не е казал че трябва. Ако хората не решавахме вместо тях - щяха да си раждат на поразия. Ние променяме това и контролираме по някакъв начин размножаването. Какво лошо има ако аз например реша, че котката ми е животно, а не декорация. При мен не важи де - имам мъжки и то кастриран, обаче по принцип... нима наистина гледаме котките само за собствен кеф, унищожаваме това което природата им е дала, както на всеки друг бозайник и винаги решаваме вместо тях - какво да ядат, с какво да си играят, кога да спят, дали да имат потомство...
Ако съм сигурна че мога да намеря домове на едно евентуално поколение - естествено че бих искала котката ми да роди.



Тема Re: Порода ЕККнови [re: gamina]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано03.06.08 13:22



В отговор на:

Ако съм сигурна че мога да намеря домове на едно евентуално поколение - естествено че бих искала котката ми да роди.


Ок, кажи ми - защо?
Иначе - при положнеие, че решаваме всикчо вместо тях така или иначе - ще решаваме и това - дали да имат поколение или не.
Макар че спора е малко,като този за месото - едната позиция е да не даваш на детето си месо и да му предоставиш избора на него като порастне - дали да яде или не, другата позиция е да му даваш месо и пак избора като порастне - дали да спре или не. Т.е. - малко безсмислен спор.
И все пак - ако някой ми обясни защо иска неговото коте да остави поколение?



Тема Re: Порода ЕККнови [re: bushkata]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано03.06.08 13:35



Моето е мъжкарче и за мен не е стоял този въпрос, но моето мнение е, че ако един стопанин има желание и е достатъчно отговорен за бъдещото поколение, няма никакви пречки да роди писаната му. В крайна сметка в живота на домашните любимци решенията не взимат те самите, а техните стопани.
Не знам ако имам женска котка какво бих направила аз, то е според ситуацията, обстоятелствата, възможностите, желанията... И ако всички те са благотворни, и желанието е на лице - тогава защо котката ми НЕ трябва да роди?
И ако отговорът е "Защото малките отнемат шансовете на бездомните такива" - не мисля, че е обективен. Ако нещата стоят по този начин, нали си давате сметка, че всички ние НЕ трябва да раждаме...
Така си мисля аз. Човек, който иска котката му да роди и е готов да се погрижи или задоми добре 2-3-4 мъника, това по никакъв начин не означава, че същият този човек би взел 2-3-4 котенца от улицата и би се погрижил за тях или би ги задомил... нито пък означава, че същите тези евентуални бъдещи стопани биха си взели котенце от улицата.
По тази тема може да се коментира в много насоки и всичките те да се колкото правилни, толкова и неправилни... Просто няма универсален отговор.
Всеки сам да си решава.
Иначе, като цяло, и аз съм съгласна със статията. С всичките й произтичащи между редовете допълнения.



Тема Re: Порода ЕККнови [re: bushkata]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано03.06.08 13:39



Не, аз не искам - очевидно, при кастриран мъжки


Обаче не отричам правото на животинката (говоря по принцип) да си изпълни биологичното предназначение - все пак не съществува на тоя свят с единствената цел да ми спи нощем в краката. Виждам нещата така - имам котка, женска, ужасно я обичам, тя е ужасно красива (мойто гардже си е най-хубаво, нали така) и искам да има бебета защото го заслужава, а аз като съвестен стопанин съм се погрижил предварително за бъдещето на нейното потомство. Трябва ли някой да се оправдава за това че е поискал котката му да роди, без да следи за генетични комбинации, без да продава котетата и т.н. - става дума за живот, не за математика! Винаги ще има малоумници, които ще хвърлят котета, но не мога да разбера с какво едни котки имат повече право да раждат спрямо други



Тема Re: Порода ЕККнови [re: ПeпcoвaMaмa]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано03.06.08 13:39



Пак няма отговор - защо искате котката ви да остави поколение? Това важи и за мъжките

Какви са мотивите?



Чакай да дам пример тогава, да ме разберете.
Правила съм абсолютно същото: Преди 9 години заведох моята женска котка на мъжки. Моите мотиви: болната ми амбиция да имам оранжево, пухкаво коте. Моята котка е сива, пухкава. Заведох я на оранжев мъжки - не дотам пухкав. Тъпота и незнание - резултата - 5 сиво-черни котета, едно единствено с мааалко оранжево петно на главата. Разбира се, че след като са неизвестни гените назад на бащата, майката е свободно кръстосвана от персийци и пухкави котки с всякакви цветове - никога не можеш да знаеш какво ще се получи. Тогава не знаех това. Оставих си за мен котето с оранжевото петно. Другите раздадох.
По отношение на характера - дъщерята не прилича на майка си - отново неизвестни гени в непредвидимо съчетание.

През всикчите тези години малко по малко разбирах безумието на тази постъпка. Сега вече знам защо не трябва, знам че няма никаква основателна причина това да се прави (според мен). Нито котката ми е по-здрава от това раждане, нието имам оранжево коте, нито имам копие на майката(щото на някои хора мотива им е , че искат коте, което да прилича на тяхната котка, за това си правят поколение).
Та так - ето какви бяха моите мотиви, ето как разбрах, че това е мега тъпо. Това се опитвам да обясня на хората - ако може да го проумеят, преди да минат през производството на поне едно поколение котки.
Кажете за вас - какви са мотивите да имате поколение?


Редактирано от bushkata на 03.06.08 13:49.



Тема Re: Порода ЕККнови [re: bushkata]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано03.06.08 13:43



Щот така са казали чичко Дарвин и еволюцията



шегувам се ;) Спора наистина стана много "съдържателен"



Тема Re: Порода ЕККнови [re: gamina]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано03.06.08 13:53



В отговор на:

искам да има бебета защото го заслужава



Това пак е човешка пречупване - какво значи заслужава -това я прави много щастлива? Осмисля живота й? Или просто задоволява нашето его.
Само човека е съшеството, което си мисли, че неговата главна задача е да се размножи и това му носи удовлетворение. Уж сме по-умни от животните, а в това отношение не сме много далече от тях.
Дали Омега вълчицата в една глутница е много нещастна от това, че няма никога има поколение?



Тема Защото...нови [re: bushkata]  
Автор olived (Olea europaea)
Публикувано03.06.08 13:58



И все пак - ако някой ми обясни защо иска неговото коте да остави поколение?

И аз съм с двама кастрирани хубосника, но ще се опитам да аргументирам това желание на база на предишни съжителства с женски, некастрирани котки. Предварително уточнявам, че всички необходими условия за това решение са били налице: имаме уговорени нови домове за котетата, който ще се родят, ще се ги обгрижваме поне до 2-месечна възраст, котките-майки са здрави, в подходяща възраст и т.н.

1-ва причина: защото е страхотно преживяване и за нас, и за котката да родим и отгледаме бебета; нищо не е толкова вълнуващо като това да си играеш и гушкаш малките; да гледаш как майка им, която си подозирал в хроничен егоизъм е изцяло обсебена от малките; да си свидетел на това как растат и се учат всеки ден на нови неща; да учиш за котките неща, които не са написани в книгите, неща, които ти помагат да ги опознаеш и разбереш по-добре.

2-ра причина: защото вероятно ще загубиш и най-дълголетната котка преди да си се подготвил психически за това. И да се сдобиеш след години с нейно внуче или правнуче (което най-често съвсем не прилича на нея) си е все пак вълнуващо.

Редактирано от olived на 03.06.08 13:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.