Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:45 24.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Търся ветеринар, който разбира от кожни болести  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано29.05.08 08:39



Имам непородист, късокосмест котарак, кастрат, добре хранен с премиум и суперпремиум сухи храни, на 3 и половина години. Тегло преди 2 месеца 7.5 кг. Давам витамини за козина на Беафар и за имунна защита на Витакрафт. Ежеседмично го решим и го къпем на 3 месеца с обезпаразитяващ шампоан. Редовно прилагаме Фронтлайн за външни паразити и пастичка при кварталния вет за вътрешно обезпаразитяване. Дзверът редовно се обезноктява със специална нокторезачка и се заглаждат ноктите с пила. Доброволни процедури.
Има ранички по ЦЯЛАТА козина на главата, корема, гърба. Непрекъснато се облизва и пощи. Драпа се с предните и задни лапи. Незасегнати са само лапите предни и задни. Това е от около седмица. Съветът на кварталния вет беше да го туширам с клечка за уши с йод. Направих го за 2 от струпеите и повече бих могла да направя само с фиксация на звяра в Желязната девица. Струва ми се, че температурата е леко повишена?. Пие вода нормално. Не се храни добре. Но това е от два дни - съвпадна с изключителните горещини. Промени се поведението от вчера търси дупка за сгушване и спане, ляга на неочаквани места, търси хладни места? Изглежда ми леко отслабнал с около 300 г.
Моля за насочване към ветеринарен лекар, който има желание за работа с котки с кожни проблеми. Дали само кожни?
Моля очаквам и се надявам на съвет за лекар.
Предварително благодаря за съветите и дадените адреси на добри ветеринарни клиники.



Тема Re: Търся ветеринар, който разбира от кожни болестнови [re: papyy]  
Автор prAsino (зелен)
Публикувано29.05.08 09:22



аз лично се доверявам единствено на докторите от Добро хрумване и на д-р Караславова, която обаче е в Люлин. при които и от тях го заведеш мисля че ще се справят с проблема.

ПС: решете го всеки ден, и го къпете не с противопаразитен, а с козметичен шампоан, най-добре намерете такъв на Армони Натурали (ако го изписвам правилно).



Тема Re: Търся ветеринар, който разбира от кожни болестинови [re: papyy]  
Авторolived (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 14:01



Мога да препоръчам нашите ветеринари - Итавет.
Ще ви направят микробиология и каквито изследвания се налага, а няма да гадаят по звездите, каквато е склонността на повечето "опитни" лекари, с които съм си общувала по разни поводи.



Тема Re: Търся ветеринар, който разбира от кожни болестнови [re: papyy]  
Автор1919 (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 09:04



Препоръчвам Ветеринарния институт на Славейков. Входа е от към пряката. Взимат проба от кожата на животното и приготвят мазила точно за съответния проблем. Там са най-малки разходите по лечението.



Тема Re: Търся ветеринар, който разбира от кожни болестнови [re: 1919]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано30.05.08 10:21



Бяхме в Добро хрумване. Там се отнасят добре с котките!
Не както обикновено: ОООО миличкото ми кученце, добро куче, добро куче ... и Какво и е сега пък на тази котка, нищо и няма, ще и мине аааа, еми давайте от тези хапченца по едно вечер... Я, те за кучета ли са?... Няма значение... Имате кожен проблем, мажете го с ЙОД!


Знам, че в ИТАВЕТ също са добри, но ми е далече, климатикът има нужда от презареждане, а е горещо.
Ветеринарния институт на Славейков - не знаех за него, като разбрах вече го бяхме водили на лекар. Ще го посетя и може би ще го имам за в бъдеще предвид, надявам се, че ще продължаваме да сме доволни от тази клиника. Пък и около площада няма места за паркиране, а дзвера е 7.5 кила и е тежък да го мъкна.



Тема Re: Търся ветеринар, който разбира от кожни болестнови [re: papyy]  
Автор1919 (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 15:15



На бул между Пирогов и Баня Мадара - пак е Славейков ама май беше Пенчо На страната на Пирогов точно по-средата на отсечката



Тема Re: Търся ветеринар, който разбира от кожни болестнови [re: 1919]  
Авторbushkata (Нерегистриран)
Публикувано30.05.08 15:26



Там стават предимно за диагностика, т.е. изследване на проба, и то пак в краен случай. А мазилото е общо взето едно, и то за миркоспория. Все пак там не са серизно практикуващи лекари и се предполага да нямат опита, който ще има клиника с по 5-6 кожни случая на ден.



Тема Re: Търся ветеринар, който разбира от кожни болестнови [re: bushkata]  
Автор papyy (стара коткарка)
Публикувано31.05.08 13:55



Вчера ходихме на повторен преглед. Сложиха ни втора инжекция и ни дадоха хапчета за даване у дома по схема. Къпем го с медицинския шампоан. Мили Боже, най-после бедният котарак се отпусна и започна да спи като умрял се е проснал

. Нахрани се, пи вода. Сега седи и ми мърка и приказва доброто същество. Не се чеше, не се дръгне, почива си. Кой знае колко се е измъчил . Насякъде, навсякъде имаше струпеи и ранички, рязахме му моктите до последна възможност, той е много доверчив, няма да посегне и ухаме или одраска никога. И пак се драпаше. Той ни остана от всички котаци, не че нямах и за него кандидати, но не ми се даваше някак, оправдавах се с помощта му при прегледите. Явно ни е на сърцето на всички. Доброто доверчиво същество. Отгледали сме го от зъзнеща, бездомна, гладна, жадна, мърлява и мръсна топчица с огромни уши. Спеше на сърцето ми през нощта, през деня моят мъж му приши вътрешен джоб на пуловера си и си го носеше в него като кенгуру. Хранехме го на 2 часа с гутатор и котешко възстановено мляко. Даде ми го приятел.



Тема Re: Търся ветеринар, който разбира от кожни болестнови [re: bushkata]  
Автор1919 (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 14:24



Аз съм водила кученце - беше минало през n - броя ветеринарни клиники - оказа се стрептококова инфекция и за около 30 лв лекарства и изследвания и около седмица забравихме за проблема



Тема Re: Търся ветеринар, който разбира от кожни болестнови [re: 1919]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано31.05.08 16:28



ОК, супер.


Тогава кажи - д-р Борисова ли имаш предвид там?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.