Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:43 28.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Котенце в стрес?!нови  
Автор 3ъxи (непознат )
Публикувано15.05.08 15:31



Здравейте! Съвсем нова съм в този форум, макар от известно време да ви чета. От 3 месеца имаме нов член на семейството - вече 4 месечното британско синьо котенце Джони.
Страхотен игрив сладур, ужасно послушен, възпитан и добър.
Преди около седмица обаче започна едно разстройство и намаляване на апетита, което ме притесни. Заведох го на ветеринар, той му измери температурата, имаше над 40 градуса, чу му гърдичките и каза - пневмония. Няколко пъти беше излизало котето на терасата и явно така го бяхме простудили.
Докторът му даде хапче против разстройството и вече 5 дни му бие антибиотик, някакви кортикостероиди и витаминен комплекс за укрепване на организма.
Разстройството спря, температурата спадна, гърдичките му са вече чисти, апетитът му се върна, изобщо докторът твърди, че е добре. Вкъщи обаче всички сме свидетели на огромната промяна в поведението му.
Той беше изключително игриво коте, непрекъснато се закачаше, с всичко и всички, подскачаше, тичаше, абе изобщо - държеше се като всяко нормално малко коте.
От втория ден на лечението обаче той изобщо не е същият - седи като статуя, гледа в една точка, нито играе, нито се катери, нито тича, нищо... Само седи и гледа или лежи и гледа, или пък спи.
Често дори не се качва на столовете, където най-много обича да спи , а лежи направо на килима.
Силно съм притеснена какво му е. Мисля, че няма някакво физическо страдание вече, изглежда ми по-скоро като тъга, депресия или стрес. Възможно ли е да има такива чувства и състояния при котките и как да му помогнем?!
Благодаря ви предварително за всички коментари и съвети!



Тема Re: Котенце в стрес?!нови [re: 3ъxи]  
АвторZhimi (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 16:38



Хъм, възможно е да ви е малко сърдит за това, че е воден на вет, бити са му инжекции, правени са му манипулации и т.н. Може също все още да не се чувства достатъчно укрепнал. Дайте му малко време да си възвърне спокойствието и духа, само го наблюдавайте да хапва, пийва, пишка и ака редовно.



Тема Re: Котенце в стрес?!нови [re: 3ъxи]  
Автор ofika (ентусиаст)
Публикувано15.05.08 16:45



Британците са доста издръжливи котета. Не е възможно да се е простудил с излизане на терасата - котките по принцип живеят навън.
седи като статуя, гледа в една точка, нито играе, нито се катери, нито тича, нищо...
А как е с храненето? Има ли промяна? Пие ли вода.

Честно казано, не ми прилича нито на стрес, нито на депресия. Най-добре е да потърсите второ лекарско мнение и му направете обстоен преглед.

Правилно ли прочетох, че сте го взели на 1 месец или е правописна грешка?





Тема Re: Котенце в стрес?!нови [re: 3ъxи]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано15.05.08 18:28



Моят хубавец си върна ... почти си върна обичайното игриво състояние горе-долу 2 месеца след като го бяхме "тормозили" така. Но всичко, освен веселия нрав, си беше на лице - апетит си има, водичка си пийва, ака и пика нормално, посреща ни както обичайно на вратата...
Но вашият наистина е много малък, та те на 4 месеца са си още бебоци





Тема Re: Котенце в стрес?!нови [re: 3ъxи]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано15.05.08 20:18



Не знам дали котето е в стрес, но явно вие сте. И сте изпаднали, навярно, в изживяваното от повечето тук състояние - постоянно си гледаме любимата душица, треперим над нея и интерпретираме по всевъзможни начини всяко нейно движение. Освен това, сме склонни да градим всевъзможни хипотези, а след това да ги отхвърляме и заменяме с нови. Ето една хипотеза и от мене. Най-вероятно котето е преживяло двоен стрес. Един път от заболяването и втори път от ежедневните посещения при доктор. Възможно е да са му повлияли големите количества лекарства. Бих ви препоръчал да му направите кът в някое тихо и максимално спокойно място, с приглушена светлина. Ако не иска не го насилвайте да играе или да прави каквото и да било. Мисля, че така най-бързо ще преодолее евентуалния шок. За вас най-добре е да мислите позитивно, да си повтаряте, че котето е напълно здраво. Успех!



Тема Re: Котенце в стрес?!нови [re: ofika]  
Автор 3ъxи (непознат )
Публикувано15.05.08 22:51



С храненето е много добре, има обичайния, ако не и по-голям апетит. Пие вода, пишка и ака нормално.
Смятам да поизчакам още ден-два и наистина да отида за второ лекарско мнение.
И да, наистина го взехме на един месец, по точно на 40 дни, просто такива бяха обстоятелствата. Знам, че беше рано, но това е положението, не мисля, че то има отношение към състоянието му сега.

Редактирано от 3ъxи на 15.05.08 23:25.



Тема Re: Котенце в стрес?!нови [re: Людмил]  
Автор 3ъxи (непознат )
Публикувано15.05.08 22:57



Не го насилвам да играе, или да прави каквото и да е, просто е малко трудно да му осигурим абсолютно спокойствие, тъй като имаме два малки терминатора вкъщи - на 3 и седем години. Макар че той им е свикнал, преди даже много обичаше да играе с тях. Сега обаче децата го закачат, търкалят му разни топчета и играчки, а той седи абсолютно безразличен.
Притеснена съм много...



Тема Re: Котенце в стрес?!нови [re: 3ъxи]  
Автор 3ъxи (непознат )
Публикувано15.05.08 23:23



Ето го Джони как изглежда в момента, снимах го преди малко... http://pets.webshots.com/photo/2120512010054147987fAEjZf



Тема Re: Котенце в стрес?!нови [re: 3ъxи]  
АвторЛюдмил (Нерегистриран)
Публикувано16.05.08 08:41



Щом яде, пие и ходи до тоалет нормално значи е здрав. Просто има нужда от спокойствие. Представете се вие на неговото място, след големи дози лекарства, от които ви се свива стомаха и ви се вие свят. Трябва да му намерите подходящо място (още по-добре ако сам си намери). Още повече, че големите котки не обичат денонощни игри. Смята се, че една възрастна котка трябва да играе по един час на ден, а ако е кастрирана по два, но това е много трудно достижимо. Повечето време ще лежи и спи и ако няма тихо спокойно местенце, където да се "скрива" може да развие от гадните характери от които се оплакват потърпевши и в този клуб. За това поговорете с децата, вземете решение и го отстоявайте. Котето не е пухена играчка, на която ако и сложите "дурасел", ще изкара повече. Бих ви препоръчал да му усигурите достъп до някой висок шкаф или гардероб, котките много обичат да са на високо, а там ще е на спокойствие.



Тема Re: Котенце в стрес?!нови [re: 3ъxи]  
Автор Mutzka (мърррморана)
Публикувано16.05.08 10:00



Много е красив, пухчо сладък

Да ви е жив и здрав и дълго време да се радвате заедно. Според мен щом си хапва и си прави всичко както си му е реда, е добре. Може би наистина докторите и лекарставата са му дошли в повече и му трябва малко време. Но за ваше собствено успокоение, никога не е излишно да се консултирате и с друг вет. Пожелавам ви бързо възстановяване и ще чакаме новинки, как се развиват нещата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.