Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:07 25.04.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Тема Коткоубиец  
Автор ChiLLy (lunger)
Публикувано03.05.08 12:44



Освен в дир.бг, вчера пуснах това на още две места - kotkite.com и dog.bg/forum защото мисля, че е добре поне някой да се предпази от нещото, от което не успях да опазя моята котка

Котката ми умря в разстояние на половин час в анафилактичен шок от храната ТТ - произведена от Обединена ветеринарна клиника гр. Варна, /пакетирано за ЕТ "Точно Тончев"/ Храната се продава готово пакетирана в супермаркети.
Котката ми, която беше напълно здрава до тази сутрин, умря в адски мъки за половин час. Пиша го и спестявам всякакви детайли просто, защото не бих искал подобно нещо да се случи и на друг. Тия пет реда не са перфектно издържани, защото в момента честно казано не ми е до това да си оправям запетайките. Този човек - ЕТ Точно Тончев е убиец.

Ето и няколко снимки







Тема Re: Коткоубиецнови [re: ChiLLy]  
АвторBaля (Нерегистриран)
Публикувано06.05.08 14:34



Съжелявам за това ,което ви е сполетяло.
Сигурна ли си ,че е от храната ,за първи път ли и даваш от нея.
Разбирам ,че сега не ти е до това ,но ако може пусни една снимка на опаковката на храната.



Тема Re: Коткоубиецнови [re: ChiLLy]  
Автор ПeпcoвaMaмa (странна)
Публикувано07.05.08 00:19



Ужасно съжалявам за писанчето ти


Аз се сещам за храната май, освен ако не я бъркам с ОК, такива пакети взимам за десерт и глезене на маците, дето живеят в къщата на село.
Предполагам, че си убедена, че е от храната, щом звучиш така категорично, и аз лично смятам да послушам съвета ти. Но мисля, че би било добре, а и може би по-ефективно, ако понапишеш за какво става дума, когато се успокоиш мъничко.
Съжалявам още веднъж за мацинката



Тема Re: Коткоубиецнови [re: ChiLLy]  
Авторssiberia (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 10:19



За съжаление нищо ново!
Преди месец, кучето ми се натрови много лошо от консерва. Първата кутия много я хареса. Втората за малко да се окаже фатална. Ходеше чиста кръв. Ветеринарят предположи, че не е била доварена и са се развили бактерии.
Е, пак си оставам на старата изпитана рецепта и за кучета и за котки: "манджичка в тенджерата" и чат-пат гранули /с изключение на котараците/ .
И никакви експерименти с непознати "храни"!



Тема Re: Коткоубиецнови [re: ChiLLy]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано29.05.08 11:30



Автора е пуснал подобни теми на много места, но до сега не ги е подкрепил с никакви факти.
Разбирам шока му от случката, но силно се съмнявам (вече) храната да е "отровна" или да съдържа нещо, което не понася на котките. Още повече, че ако беше така - щяхме да чуем за още много такива случаи.

По-скоро лоша непоносимост точно на тази котка към тази храна или някаква друга причина.

п.п. Така или иначе си остава правилото - купувайте само фабрично пакетирана и не особено евтина храна.

Редактирано от bushkata на 29.05.08 11:31.



Тема Re: Коткоубиецнови [re: bushkata]  
Автор mjuyhn (новак)
Публикувано29.05.08 12:45



За мен правилото е да се купуват само замразени пилешки шийки и да се варят. Евтини са и са отлична храна за котките.



Тема Re: Коткоубиецнови [re: mjuyhn]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано30.05.08 01:47



Само шийки не са собено добра храна за котките в дългосрочен план. Колкото и да е хищник котката има нужда от зърнени храни така че вари заедно със шийките и моркови, ориж жито, пшеница или булгур. Пък и е добре да разнообразяваш месото. Отделно е добре да има достъп до свежо покълнало жито и пшеница за да яде колкото и когато желае. Иначе това е най-добрия вариант при който контролираш качеството на месото и хранта като цяло.

Междругото моята е луда за крака и гребенчета ама много миришат докато ги варя мамка им.

Редактирано от Tapaлe Ж на 30.05.08 01:48.



Тема Re: Коткоубиецнови [re: Tapaлe Ж]  
Автор mjuyhn (новак)
Публикувано30.05.08 09:06



Е, това за кълновете и житото ми се струва малко префинено, но пък освен пилешките шийки и натапяме и по малко хляб в чорбата, та не яде само месо.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.