Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 08.06.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нужда от съветнови  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано17.04.08 18:36



пускам тема, макар да знам, че едва ли някой тук ще може да помогне .. и все пак, сблъсквали сте се с какви ли не проблеми и за това - ще питам.
Става дума за един кот, който е на някакво село на 30-на км от София .. т.е. няма ветеринар там, няма как да бъде занесен. Имал раничка на окото, която вече почти година не може да зарасте - явно той постоянно я разбутва. Все още не е направила възпаление, но отворена рана ... едва ли ще се размине без проблем. Хората, които понякога ходят там питат може ли да се направи нещо на място, да го намажат с нещо ... не знам. Иска им се да помогнат, ако могат. Това е котьо с раничката








Тема Re: Нужда от съветнови [re: angel_sin]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано17.04.08 18:42



Taka po snimkata ми се чини, че му е скъсан клепача. Като пълен лаик и само по снимка си мисля, че нещо там трябва да се шие.

Няма ли хич начин да се докара в Сф за преглед. То това ще повлече след себе си - лечение, евентуално стационар... пари... ама все пак?

Питай ив дог.бг, на лекарите снимката ще им говори повече, отколкото на нас, поне да се знае за какво иде реч.

Редактирано от bushkata на 17.04.08 18:45.



Тема Re: Нужда от съвет [re: bushkata]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано17.04.08 19:05



мерси, заръчах на девойката да пита и там






Тема Re: Нужда от съветнови [re: angel_sin]  
Авторssiberia (Нерегистриран)
Публикувано18.04.08 13:23



Незарастваща рана?
Непременно трябва и антибиотик!
От опит зная, че не всички рани се шият, макар да изглеждат големи и дълбоки. Добра промивка, антибиотик и упорство обикновено са достатъчни за зарастването им. (При анаеробни инфекции се включват и др. лекарства.)
При всяко положение е необходим преглед от ветеринарен лекар. Колкото по-скоро, толкова по-добре!
Предупреждение!: Търсете ветеринар, който има опит с котки и кучета. По селата опитът им се свежда до селскостопанските животни и фатално грешат с дозировки и лекарства при кучета и котки.





Тема Re: Нужда от съветнови [re: ssiberia]  
Автор Cat_Lover7 (непознат )
Публикувано18.04.08 16:49



Аз съм човекът, който се нуждае от съвет. Няма начин да заведем котето на ветеринар, а всички знаете колко ги е грижа селските ветеринари за друго освен кокошки, крави и прасета. За всеки случай ще питам и ветеринар, но все пак искам мнение някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и какво е необходимо да се дава.
Раната е на повече от година, откакто видях за пръв път котарака, все е такава. Иначе е жизнен и дебел

Притеснява ме да не му докара други проблеми, все пак е на главата. Има ли вариант след като е живял толкова време с нея, да не му създаде проблеми и в бъдеще?



Тема Re: Нужда от съветнови [re: Cat_Lover7]  
Автор denii (писанка)
Публикувано18.04.08 17:06



Има ли вариант след като е живял толкова време с нея, да не му създаде проблеми и в бъдеще?


Искаш да ти кажем "Не се притеснявай, щом след толкова време не му е станало нищо, значи ще се оправи". За мен няма такъв филм. Щом раната не зараства, значи нещо й пречи. А мислиш ли, че за дворен котарак му е добре така? Да ловува, да пази територии, да вижда. А и е вероятно това да прерасне в нещо по-лошо. Все пак това са разни възпалителни процеси там. Пишете в дог и дано ви препоръчат нещо, което да му дадете. Щом за 1 година не е зараснала раната, едва ли ще стане бързо.

Стискам палци.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Нужда от съветнови [re: denii]  
Автор Cat_Lover7 (непознат )
Публикувано18.04.08 17:41



Тръгва да зараства и той, миейки се, пак си я отваря. Това е проблемът. Дори да намерим някой, който да я зашие- което за момента е невъзможно- просто го виждам как ще си разпори шевовете сам. Ловува си мишки без проблем, а и е хранен и гледан, но все пак селско коте. Преди месец раната беше толкова лоша, че мислехме, че му е докарала гангрена на главата. Сега е по-добре, и този кръг се повтаря постоянно, но никога не зараства напълно. Знам, че трябва да му дам антибиотик някакъв, но нямам представа кой е подходящ. А и по снимка лбекар едва ли може да прецени. Предпоччитам мазило.



Тема Re: Нужда от съветнови [re: Cat_Lover7]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано18.04.08 19:48



Видях, че пита и в другия форум - казаха ти мазило - ти каза "не ходя там, няма да мога да слагам", после писаха (както предположих) че това трябва да се шие, ти предполагам, че пак не можеш.
Ок, няма проблем да не можеш, но защо тогава питаш изобщо, след като нищичко не можеш да направиш?


Единствения вариант е - визмаш - водиш до Сф, на свестен лекар, шие, слага яка, гледаш го 20тина дена, после си го псукаш пак обратно. Чиста работа.



Тема Re: Нужда от съветнови [re: Cat_Lover7]  
Авторtony (Нерегистриран)
Публикувано19.04.08 14:36



намери в скайпа dr.dulgerski. изпрати му снимката, мисля че ще даде идея. аз не съм в София от три месеца, но той винаги ми помага дори дистанционно. друг е въпроса че мойте котове ги познава и ги лекува от бебета.

дано се оправите, знам че не е лесно. успех!





Тема Re: Нужда от съветнови [re: Cat_Lover7]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано19.04.08 22:05



До колкото видях на снимката това е здрава кожа. Не такава каквато би трябвало да е, но не е рана. Може би е някакво туморче (не е задължитено да е злокачествно). Лекар най-добре може да каже.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.