Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 18.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема хапчета за отслабване  
Автор HaдяИ ()
Публикувано29.03.08 15:12



Не, не е шега! Днес, като водихме Монката на контролен преглед, видяхме

хапчета - т.е. те представляват хранителна добавка с фибри и L-карнитин за редуциране на теглото. Та си взехме от тях за 10-тина дни да опитаме, въпреки че препоръчителният прием е 4-6 седмици



Тема Re: хапчета за отслабваненови [re: HaдяИ]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано29.03.08 15:28



тоз език не го владея ... някой ще обясни ли накратко как действат и какво съдържат ... Не че съм се втупнала да го отслабвам с хапчета (предубедена съм към всякаква химия), но повече информация никога не е излишна.






Тема Re: хапчета за отслабваненови [re: angel_sin]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано29.03.08 16:36



Препарат для снижения веса - «FeliFiber®»
Таблетки FeliFiber® представляют собой дополнительный комплекс питания, содержащий натуральные волокна и L-карнитин. Таблетки FeliFiber® вызывают чувство насыщения и положительно влияют на жировой обмен. Поэтому в первую очередь рекомендованы:
# кошкам с избыточным весом;
# у кошкек с нормальным весом способствуют предотвращению возможных изменений в весе в силу возрастных факторов, а также при сниженной активности;
# кошкам с нарушением пищеварения в целях регуляции;
# кошкам с целью выведения шерсти из желудка;
# кошкам, страдающим от диабета, в целях снижения уровня сахара в крови после кормления.

В целях снижения веса: норма потребления для взрослой кошки составляет 10 - 12 таблеток в течение дня, суточная норма не должна превышать 10% от суточной нормы корма. Минимальный период применения 4-6 недель.
При нарушениях пищеварения и для выведения шерсти, 4-6 таблеток в течение дня. (в наличии)



Тема Re: хапчета за отслабваненови [re: Gatofilla]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано29.03.08 17:22



уф ... и тоз ми куца

знам само английски и френски .. ама нищо, подразбрах че наподобяват хапчетата, които вземах лятото преди тренировка. И все пак не знам дали бих дала на котьо ...






Тема Re: хапчета за отслабваненови [re: HaдяИ]  
Автор gamina (mind reader)
Публикувано29.03.08 18:16



Хах, звучи интересно. Аз все си виках че дебелия не е чак толкова дебел, но сега като имам база за сравнение виждам че е направил бахти задника и шкембето. Половинката му вика "торбалин".
Очаквам да кажеш има ли ефект ;) А и какви парички са.



Тема Re: хапчета за отслабваненови [re: HaдяИ]  
Автор Tapaлe Ж (ентусиаст)
Публикувано29.03.08 19:59



Това за вас или за котката?

И в двата случая е безмислено и опасно ако не спазват някои неща. Поне при хората по време на приемане на L-carnitin трябва да се увеличи приема на мазнини и белтъчини да се намали приема въглехидрати (направо да се изключи). Това при котката незнам как ще стане, защото тя по принцип би трбвало да яде месо - белтъчини и мазнини. Вярно в сухата храна има въглехидрати. Това се прави защото L-карнитина транспортира мазнини през мембраните на митохондрите - т.е. горят се повече. Затова трябва да се увеличи и приема защото почва разграждане на мазнините които образуват изолацията на клетките на нервната система и се получават много неприятни състояния.

И най-важното - дейтвието на L-carnitin-а се проявява само при увелчена необходимост на тялото от енергия - разбирай тежка тренировка. (Тогава тялото отваря масните депа, и едва тогава L-carnitine-а може да спомогне за транспорта на мазнините в митохондирите където да изгорят.) Въобще не е чудодейно, трябва си здрава тренировка, просто помага по-бързо да се сваля. Не очаквайте чудеса.

Не бих дал такова нещо на котка, особено като знам колко деликатна е нервната им система.



Тема L-carnitineнови [re: angel_sin]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано30.03.08 10:53



е транспортен ензим, без който липидите не могат да преминат клетъчната стена на мастната клетка. Тарале Ж е обяснил по-добре от мен.

За да работи по принцип е необходимо температурата да се задържи висока в продължение на над 20-25 минути (спорт, игра и т.н.)

Предполагам, че няма проблем да си правите фитнес заедно с котките, вие на пътеката/колелото/ергометъра в къщи, а за котето пускате няколко големи мухи в стаята да поскача по тях.



Като всеки ензим, има и токсична доза, така че не давайте на косматите спортисти повече, от колкото пише на опаковката.

Редактирано от martyr на 30.03.08 10:54.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.