Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 25.05.24 
Любители на животните
   >> Котки
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Помощ за простреляно котенови [re: denii]  
Автор Oли (куче и котка)
Публикувано30.03.08 13:02



Аз като взема заплата ще дам, но ще е чак след 10-ти. Дано не е късно. Нивалинът е супер лекарство. Моя приятелка има американски стафордшир. Той получи инсулт и се беше парализирала половината му глава. С нивалина отново е здрав. Е отне им няколко месеца но сега си е старото диване





Тема Re: аз също искам да помогна,нови [re: Tapaлe Ж]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.03.08 13:31



Ами тя готви за дъртите куч някакви такива меса. Но като ги гледах не ми изглеждаха особено надеждни. Ще й кажа, де. Определно месо преди цветни гранули е по-добре. Днес ще ида отново да й занеса пудра и мазило, ще купя и едни от ония кучешки гащи на които ще лепнем памперс или превръзка някакава импровизирана.

Тъжна история е наистина. Днес жената ми се обажда да ми каже, че и е олекнало след като отидох и поговорихме Разбирам я много добре. Цялото това напрежение, грижа за всичките животни, кой дърт, кой болен, сега и инвалид. И съседите я гледат сякаш е от ония събирачи на животни. А в нейната околоност тя лично е кастрирала и ваксинирала всички кучета и котки. Има цял класьор с паспорти, половината на животни, които вече ги няма.....
И отчаянието, че никой не иска животните, че не е задомявала нищо от години, а котетата растата. Ето Роби - обявила го е за осиновяване, пуснала е обяви тук таме именно с надеждата някой да го поиска докато е малък и съседите не са му хвърлили око.

Клипче на котета, търсещи домове

Редактирано от denii на 30.03.08 13:33.



Тема Re: Помощ за простреляно котенови [re: Oли]  
Автор angel_sin (завеяна ...)
Публикувано30.03.08 14:58



аз още не съм се обадила на жената, защото нямам парички, но при първа възможност ще го направя. ... разплаках се като гледах клипчето, толкова е жално ... И все пак си мисля, че може да се оправи, виждала съм чудеса при котките .... това, което можем ние да направим е да осигурим средствата - поне да се знае, че е направено всичко, което трябва.






Тема Re: Дениии!нови [re: angel_sin]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано30.03.08 18:06



Дени, като дойдат паричките, дето ги изпратих снощи, а това ще стане към вторник, и се намери кой да ги изтегли от сметката, купи, моля ти се, специално за това коте няколко добри консерви. Ама не се увличай в разни там Супери и Голдове, а вземи някои консервички от ранга на Фриски или Китекат например, все ще е по-добре от гранулите.
И тук, офф топик, да споделя, че няма други теми за храна - аз съм очарована от едни консерви, които само в VIP екзотик се продават, дано ги е виждал някой друг на друго място, в онлайн магазините ги няма. Френски са и се казват Canaillou - бандитче, тоест. Много са хубави, моите ги омитат с голям апетит, вкусни са и най-важното, като пастети са, нямат от онази мазнина ли, сок ли, дето имат другите консерви. Както на Вискас консервите в пастета. Тоест, на сметка идат. И са евтини, във ВИП екзотик са 1 90. Дано да може жената отделно да му дава на това животинче, да се съвземе.
А за тези, които препоръчват да се затегне, ще кажа, че така ми умря в ръцете едно коте, с прекършен гръбнак, дето прибрах от улицата - при пареза на червата, направи злокачествен запек, по-страшно е да се запече и токсините да го свършат за няколко дни, отколкото все пак да има проходимост някаква.



Тема Re: Дениии!нови [re: Gatofilla]  
Автор ГoлямaтaCпeциaлиcтka (Президентша)
Публикувано30.03.08 18:19



Според мен защото не се движи нормално, затова и перисталтиката му е "сбъркана". И е вярно това, че нито разстройство, нито запек са добе, но трябва да се направи разлика наистина ли има разстройство или просто "нещото" излиза по-меко. За изпускането едва ли е точно изпускане, по-скоро си пуска нещото както и когато свари просто защото няма възможност като нормална котка да клекне в тоалетната.

Аз съм на мнение за консултация с най-малко още 1-2 ветеринари, да се чуе тяхното мнение и прогноза. Щото... никак не е лесно с това животно и ако прогнозата не е добра.....
Здраве му желая и да преодолее проблема си, но ако се окаже, че е непоправим?

Още една рентгенова снимка никак няма да е излишна.



Тема Re: Дениии!нови [re: Gatofilla]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.03.08 20:17



Днес не успях да ида, че изложби, Стройко-та, малко лични ангажименти, няма как. Утре ще мина първо през Бобадова, усведомила съм я състоянието му, която ще ми даде нещо за диарията и някаква паста за дупето. Нагласила съм и 2 кг суха храна от тази канадската Нутрам. Хубава е. Ако държиш ще му взема и пастетите, но от тях ще се подриска още повече, мисля. По-скоро от РК Интестинал да взема и Рековери, а като получим парите, ще си ги приспадна от тях.

Консултации с вет ще направим, но като се получат даренията. При неговото състояние нищо не е спешно. Операциите са минали, сега само се чака. А и в момента просто нямам достатъчно лични средства за таксита, снимки, прегледи, гащички, памперси. Отделно подготвям и малкото черно дето е там - фронтлайн, цестал, паспорт. Съвсем отделно и 7-годишния котарак чака за ваксини в края на седмицата. Та просто нямам :(

Засега съм дала 40 лв на жената за нивалин от Борис и това е. Тя милата много се радва. Днес ми се обажда и казва "Нищо де, нищо че не си напазарувала за Роби, ела само да поговорим".....Тежко й е явно и има нужда от компания да си излее каквото има....

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Дениии!нови [re: denii]  
Автор Gatofilla (ентусиаст)
Публикувано30.03.08 21:04



Интестинал наистина е добра идея. Нека и д-р Бобадова да каже за неговото състояние какво трябва да се поддържа. Но само допълнителни изследвания могат да установят за какво иде реч и да се насочите към правилната храна.
Аз само цитирах едно вкусничко нещо и имах предвид специални грижи и хранене, защото като си представя ония евтините шарени гранули, брррр.... едно време като бях начинаеща коткарка, им се радвах, ама сега да ми умират от глад котките, пак няма да им ги дам.



Тема Re: Дениии!нови [re: denii]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано30.03.08 21:29



А имаш ли идея какви операции са му правени?



Тема Re: Дениии!нови [re: bushkata]  
Автор denii (писанка)
Публикувано30.03.08 21:38



Първият път когато е прострелян между очите му е правена операция, за да му се зашие дупката в устата в небцето по-точно. Вторият път операция в гръбнака. То се вижда на снимките къде е шева. Предполагам, че е било за да извадят гилзата, но ще питам подробно за втората.

Клипче на котета, търсещи домове



Тема Re: Дениии!нови [re: denii]  
Автор bushkata (любопитка)
Публикувано30.03.08 21:44



Успели ли са да зашият небцето?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.